Skocz do zawartości
maikpl

Szyby Elektryczne nie otwierają się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam po raz pierwszy watek wiec w razie błędów proszę o poprawę.

 

Mój problem polega na tym iż padło mi otwieranie wszystkich szyb w pasku B5 z 97 roku.

Zdążyłem tylko otworzyć, prawą przednią stronę, jakieś 10cm i klapa już nie zamknąłem jej i co lepsze żadne się nie otwierają. Wcześniej wszystko działało.

 

Objawy po wciśnięciu (obojętnie jaki przycisk) przycisku otwierania szyb to słychać pykanie w każdych drzwiach.

Nie działa też domykanie szyb z kluczyka. (również pykanie w drzwiach taki jakby szyba była zamknięta a chcemy ja zamknąć).

Wcześniej miałem odłączony akumulator.

Bezpieczniki wszystkie całe.

 

Komputer wywalił takie błędy:

 

Component and/or Version: Zentral-SG Komfort V41

Software Coding: 04097

Work Shop Code: WSC 05311

Additional Info: 3B4959793L Tőrsteuergerát Fahr.V42

3 Faults Found:

00933 - Electric Window Motor: Passenger Side (V148)

35-00 - -

00934 - Electric Window Motor: Rear Left (V26)

35-00 - -

00935 - Electric Window Motor: Rear Right (V27)

35-00 - -

Proszę o pomoc

Edytowane przez maikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek poczytaj te dwa wątki:

1.http://forum.vw-passat.pl/threads/46897-Padly-szyby-%28-niedzialaja-%29-i-otwieranie-tylniej-klapy-!-Prosba-o-pomoc!?highlight=00933

2.http://forum.vw-passat.pl/threads/95299-Szyby-i-pilot-przestaly-dzialac-(problem-rozwiazany)?highlight=00933

Edytowane przez david1881

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może jaka może byc przyczyna tego, że teraz nie działa mi dead lock...? Ostatnio naprawiałem ślizgi w drzwiach kierowcy przy szybie odłączając wtyczki od silniczka szyb, itp, próbowałem naprawić mikroswitch w klapie bagażnika, a miedzy czasie zauważyłem że nie ma dead lock, oraz podczas zamykania samochód nie mruga kierunkami... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wie ktoś może jaka może byc przyczyna tego, że teraz nie działa mi dead lock...? Ostatnio naprawiałem ślizgi w drzwiach kierowcy przy szybie odłączając wtyczki od silniczka szyb, itp, próbowałem naprawić mikroswitch w klapie bagażnika, a miedzy czasie zauważyłem że nie ma dead lock, oraz podczas zamykania samochód nie mruga kierunkami... ???

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/8154-woda-w-passacie-mokre-dywaniki-wilgoc-w-kabinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wchodzi w grę, tego jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie wchodzi w grę, tego jestem pewien.

ale sprawdzić nie zaszkodzi czy moduł nie jest zielony na stykach i przy wtyczkach, oraz czy przewody w progu/słupku kierowcy są ok, jeśli tak to zostaje zamek kierowcy do sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek kierowcy mam padnięty, to wiem, ale dotychczas to działało po kilkukrotnym klikaniu na kluczyku... Teraz nie. A czy np może być powodem to, że podpiąłem sie pod przewód od zapalniczki i pociągnąłem napięcie do schowka... ? Czy przez to komputer może wykrywac jakiś problem etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpiąłem sie pod przewód od zapalniczki i pociągnąłem napięcie do schowka... ?
odepnij a się dowiesz ale raczej nie a zamek kierowcy własnie odpowiada za takie bajery jak mruganie kierunkami czy brzęczek włączonych świateł itp (wiem bo też mam go do wymiany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zakładam po raz pierwszy watek wiec w razie błędów proszę o poprawę.

 

Mój problem polega na tym iż padło mi otwieranie wszystkich szyb w pasku B5 z 97 roku.

Zdążyłem tylko otworzyć, prawą przednią stronę, jakieś 10cm i klapa już nie zamknąłem jej i co lepsze żadne się nie otwierają. Wcześniej wszystko działało.

 

Objawy po wciśnięciu (obojętnie jaki przycisk) przycisku otwierania szyb to słychać pykanie w każdych drzwiach.

Nie działa też domykanie szyb z kluczyka. (również pykanie w drzwiach taki jakby szyba była zamknięta a chcemy ja zamknąć).

Wcześniej miałem odłączony akumulator.

Bezpieczniki wszystkie całe.

 

Komputer wywalił takie błędy:

 

Component and/or Version: Zentral-SG Komfort V41

Software Coding: 04097

Work Shop Code: WSC 05311

Additional Info: 3B4959793L Tőrsteuergerát Fahr.V42

3 Faults Found:

00933 - Electric Window Motor: Passenger Side (V148)

35-00 - -

00934 - Electric Window Motor: Rear Left (V26)

35-00 - -

00935 - Electric Window Motor: Rear Right (V27)

35-00 - -

Proszę o pomoc

 

piszesz że wilgoć nie wchodzi w grę, a ja jestem pewien na 99% że zzieleniało ci jakieś połączenie przewodu zasilającego, rozprowadzającego napięcie do drzwi.

przerabiałem to rok temu - sprawdź wiązkę w progu drzwi kierowcy.

błędy miałem takie same, drzwi mogłem zamknąć tylko z kluczyka, na pilota nie reagowało. każdy siłownik od szyby 'pykał', ale nie ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drzwi mogłem zamknąć tylko z kluczyka, na pilota nie reagowało. każdy siłownik od szyby 'pykał', ale nie ruszał.

 

U mnie drzwi można zamknąć z pilota jedyna awaria to te nieszczęsne otwieranie okien które również nie działa domykając kluczykiem. Dla pewności sprawdze dokładnie moduł komfortu czy tam przypadkiem nie ma wilgoci. Wstępnie sprawdzałem miedzy blachą a dywanem jest sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie napisałem, że 'wilgoć' pod dywanem ma oznaczać bajoro i pełne zanurzenie modułu komfortu :)

po prostu - pod wykładziną zawsze jest podwyższona wilgotność, a odgałęzienia przewodów zasilających są porobione tak, że w zasadzie nie są zabezpieczone. parę zawinięć tą parcianą izolacją, którą oplecione są wiązki.

po paru latach takie połączenie ma prawo 'zakwitnąć'.

sprawdzaj połączenia czerwonego przewodu zasilającego, pomacaj czy połączenia odgałęzień nie rozejdą ci się w rękach.

u mnie akurat nie dział też centralny, ale to akurat kwestia tego, na którym rozgałęzieniu zrobi się przerwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zakładam po raz pierwszy watek wiec w razie błędów proszę o poprawę.

 

Mój problem polega na tym iż padło mi otwieranie wszystkich szyb w pasku B5 z 97 roku.

Zdążyłem tylko otworzyć, prawą przednią stronę, jakieś 10cm i klapa już nie zamknąłem jej i co lepsze żadne się nie otwierają. Wcześniej wszystko działało.

 

Objawy po wciśnięciu (obojętnie jaki przycisk) przycisku otwierania szyb to słychać pykanie w każdych drzwiach.

Nie działa też domykanie szyb z kluczyka. (również pykanie w drzwiach taki jakby szyba była zamknięta a chcemy ja zamknąć).

Wcześniej miałem odłączony akumulator.

Bezpieczniki wszystkie całe.

 

Komputer wywalił takie błędy:

 

Component and/or Version: Zentral-SG Komfort V41

Software Coding: 04097

Work Shop Code: WSC 05311

Additional Info: 3B4959793L Tőrsteuergerát Fahr.V42

3 Faults Found:

00933 - Electric Window Motor: Passenger Side (V148)

35-00 - -

00934 - Electric Window Motor: Rear Left (V26)

35-00 - -

00935 - Electric Window Motor: Rear Right (V27)

35-00 - -

Proszę o pomoc

zdejmij próg przy kierowcy podnieś do góry tapicerke i zobacz czy nie posiadasz tam takich cudnych zielonych kabelków:

20110521046.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmij próg przy kierowcy podnieś do góry tapicerke i zobacz czy nie posiadasz tam takich cudnych zielonych kabelków:

20110521046.jpg

 

hehe, no jakbyś u mnie tą fotkę zrobił :D

to samo połączenie nawet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he to piękna zieleń tam się zagnieździła :) Boczną listwę zdejmowałem już kilka razy tam mam sucho i bez zieleni :)

Zostaje moduł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany. Zrobiłem jak mówicie dostałem się do modułu komfortu. Rozpiąłem spiąłem i działa :) Coś nie łączyło. Zieleni na kablach nie było prawie wcale. Natomiast troche zieleniło się na podłodze. Wyczyszczone złożone i spokój będzie. Ciekawe na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Też mam problem z szybą w drzwiach od pasażera. Zjechała mi do dołu a teraz nie chce isc do góry. Troche podjedzie i opada. Coś tam trzeszczy i tyle. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciejka a ręcznie możesz ją podnieść, chodzi o to czy chwytając ręką podnosi się do góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Nawet nie drgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z oknami rozwiązany.

Przyczyną było zwarcie na kablach między drzwiami pasażera.

Są to kabelki znajdujące się w gumie pomiędzy słupkiem a drzwiami. Ich izolacja popękała i robiła zwarcie. zaizolowanie ich rozwiązało problem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nagle przestały działać wszystkie szyby. Przy próbie opuszczenia obojętnie której, słychać cykanie i zero reakcji. Wcześniej szyby chodziły bez zarzutu. Przeczytałem parę podobnych tematów, i pierwsze co sugerowano to sprawdzić wiązkę tą, która dochodzi do modułu komfortu. Tam jednak suchutko, przewody całe, z ciekawości otwarłem jeszcze pudło gdzie jest moduł komfortu i zastałem taki widok jak na foto. Czy po wymianie modułu powinno być ok ? Poniżej wklejam link, forumowe dodawanie .jpg nie działa.

 

http://imgur.com/O8WVwf8

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt . 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności