Skocz do zawartości
xysio13

[3BG] Nie działa centralny zamek tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja mam dokładnie ten sam problem. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale zauważyłem to po wizycie u lakiernika który mi zademonstrował efekt jaki mogę uzyskać polerując u niego lampy tylne. Efekt był faktycznie niezły, natomiast po powrocie do domu już nie mogłem otworzyć klapy klamka tylko jedynie przekręcając kluczykiem. Rozebrałem tapicerkę, mikrostyk od klamki działa sprawdzałem miernikiem, siłownik- podłączyłem napięcie z zewnątrz też działa natomiast nie pojawia się napięcie w instalacji. Vag nie pokazuje błędu w module komfortu. Brak mi pomysłów. Pomóżcie! Czy ta polerka mogła coś rozkodować w module?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak już wszystko sprawdzicie(zamki siłowniki mikrostyki) i dalej jest problem to pozostaje wiązka jak coś to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nawet i u mnie pojawił sie problem z otwieraniem klapy tyle ze w sedanie.Zdarzyło mi sie to raz około roku temu ze nie mogłem otwozyc klapy elektrycznie tylko kluczem mechanicznie tyle ze po kilku dniach sie samo naprawiło.Wczoraj znów usterka powróciła .Otwieranie nie działa z drzwi kierowcy ani z pilota ani z klapy po odpowiednik ustawieniu wkładki.Jedynie otwiera sie mechanicznie kluczem.Dosc duzo deszczu wczoraj wpadło choc moduł komfortu i podłoga sucha ale tak mi sie wydaje ze to pewnie gdzies nie łaczy przez wilgoc tyle ze otwieranie wlewu pb działa.Wątpie azeby sie kable przy klapie przełamały bo auto ma 10 lat i nikt jej czesto nie otwierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zerknąć czy widzi zamknięty bagażnik, bez tego nie da napięcia na silnik. Druga sprawa to sam silnik otwierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik pokazuje otwarcie bagażnika ,swiatło w nim tez sie zaswieca choc czasami z lekkim opuznieniem.Jutro jeszcze podłacze vaga i moze i tam cos pokaze ale watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG raczej nie. Sprawdź napięcia żarówką 12V/5W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xysio 13 mam ten sam problem co ty,, dobrałem się już do modułu i podałem na pinie 18 12 V i silniczek klapy działa i wygląda mi na to że moduł nie daje napięcia na tym przewodzie dlatego nie otwiera klapy albo nie dostaje sygnału z klamki do modułu choć przejście jest po klamce ale gdzieś będe szukał na przewodach od klamki czy sygnał dochodzi do modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami nie zamyka zacina sie siłownik klaty bagażnika koszt nowy to ok 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki, potrzebuje waszej pomocy dotyczącej centralnego zamka w klapie tylnej passata b5 fl 2002 r,przekopałem całe forum i ogólnie google i nic się nie dowiedziałem, samochód prawie cały rozebrany instalacja cała sprawdzona i spróbuje wam to przedstawić:

 

a więc tak do klamki z modułu komfortu idzie przewód z napięciem 12v, po wciśnięciu microwłącznik z klamki przekazuje 12 V na microwłacznik w zamku i teraz tak jeżeli zamek jest przekręcony tak że wciska blaszkę w microwłaczniku to przekazuje 12V do modułu komfortu a jeżeli zamek jest przekręcony tak że nie wciska blaszki w microwłaczniku do na całym obwodzie jest napięcie 0.03V nawet na kablu który idzie z modułu pierw do klamki, a na kablu niebieskim który wychodzi z modułu do siłownika nie ma żadnego napięcia. Jak wcisnę przycisk środkowy w kluczyku to migają tylko kierunki i w module słychać 2 razy cyk cyk ale napięcia na siłownik 0V, podejrzewam tutaj moduł ale chciałbym się upewnić zanim kupię nowy.Chyba że nie mam racji albo coś jeszcze trzeba sprawdzić.

 

 

Fajnie było by jak ktoś by mi pomógł bo już walczę z 2 tygodnie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam że kombik, zatem normalne, naciśnięcie środkowego przycisku odblokowuje klapę ( jak auto jest zamknięte) tak by po naciśnięciu klamki w klapie można było ją otworzyć, po zamknięciu klapy auto całe się zamyka zatem uważać na kluczyki :>, taka sama zasada guzika w drzwiach jest, nie wiem jak w sedanie ale obstawiam w ciemno że na 99,9% jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zabka12

witajcie serdecznie, po przeczytaniu wszystkich waszych wypowiedzi I sprawdzeniu wszystkiego na mój sposób mogę powiedzieć że nie znalazłam żadnego wyścia z tej sytuacji. kluczykiem otwieram klapę I alarm wyje przy zamkniętym aucie, w drzwiach od kierowcy wlew paliwa działa a otworzyć bagażnika nie da się, jak jest na zapłonie włączonym pokazuje otwarty bagażnik. Jeśli klapa otwarta to światełko działa, zamknięta to światło gaśnie. mirkostyki miernikiem sprawdzałam i wszystkie działają, napięcie nie dochodzi do siłownika. Moduł komfortu suchy i kalble pod wykładziną. Macie może jakieś pomysły co to może być i dlaczego tak się dzieje, że nic się nie dzieje.

Edytowane przez Zabka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktokolwiek rozwiązał ten problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac problem globalny... u mnie w sedanie to samo, silownik sprawny, nie dziala elektryczne otwieranie bagaznika. Jeszcze sie nie dokopalem do zrodla problemu, ale jakims fartem przy ruszaniu przewodow elektrycznych ktore wychodza na zewnatrz karoserii, przez chwile udalo sie "naprawic" i zamek dzialal normalnie. Wniosek taki ze przewody musza byc gdzies przetarte. Mam jeszcze problem ze pali mi bezpiecznik od podswietlenia tablicy, a te przewody sa scisle zwiazane w jedna wiazke. Zatem problemu trzeba szukac w kablach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam dla potomnych. Spełniłem jedno z postanowień noworocznych i naprawiłem usterki w tylnej klapie. Po rozcięciu peszla ukazały się pięknie poprzecinane kabelki. Zdjęcia chyba nie wymagają komentarza. Co ciekawe wiązka nie nadawała się do ponownego lutowania - była po prostu za krótka : D trzeba było ją przedłużyć co widać na zdj

Dziwi mnie tylko fakt jak została poprowadzona wiązka, mianowicie przed teleskopem, co sprzyja takim usterkom. Na początku myślałem, że to ja zrobiłem babola i źle przylutowałem, ale przypomniało mi się że jeden jedyny kabelek był cały i go nie przecinałem/lutowałem, zatem nie miałem fizycznej możliwości zmiany położenia wiązki :D U was też tak jest?

 

2u8uqzc.jpg

2latyj5.jpg

nvwk1t.jpg

2a6rrxy.jpg

2cprlt1.jpg

Edytowane przez failure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Passat b5 AJM sedan  

Mam dwa problemy:

1) nie mogę zamknąć bagażnika - ani z centralnego z kluczyka ani kluczem (jedynie do 45* mogę przekręcić kluczyk) - jak spróbować to ogarnąć?

2) nie działa mi centralny w prawych przednich drzwiach, z kluczyka zamyka się ok. Kupować nowy zamek, czy możliwe, że uda się naprawić ten?

3) taki dodatkowy problem: nie działa mi podświetlenie w tylnych drzwiach/podsufitce po otwarciu tylnych drzwi  

Dzięki z góry :)

Edytowane przez Dudasze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś sprawdzić moduł komfortu czy nie przedostaje się do niego wilgoć to tak na początek. Z przodu pewnie siłownik zamka (jakieś 30-50 zł na złomie). W tylnej klapie, rozbierz tapicerkę, wyciągnij zamek i poprzeczyszczaj w nim styki, które mogły zaśniedzieć.

Edytowane przez r9_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego zamka drzwi to nie szukaj na złomie, tylko poświęć 60-70zł i kup nowy zamiennik-będzie spokój na kilka lat.

W tylnych drzwiach skoro nie działa oświetlenie, to na bank walnięte krańcówki. Można przelutować, tylko dla mnie to nie ma sensu, bo po niedługim czasie znów nawali-tutaj też kup sobie nowy zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polece zamienników. 

Zdecydowanie lepiej ogarnac krańcówki/zimne luty niz ta chinszczyzna jest warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności