Skocz do zawartości
k0b3

3 foteliki na tylnym siedzeniu??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam trochę nietypowe pytanie. Potrzebowałbym się dowiedzieć czy ktoś z was próbował zmieścić 3 foteliki na tylnej kanapie w pasku. Rodzina mi się powiększy i nie wiem czy się pomieszczę :dupablada. Odpadają oryginalne bo ich nie mam a mam już kupione 2 inne i nie wiem czy 3 wejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Mam trochę nietypowe pytanie. Potrzebowałbym się dowiedzieć czy ktoś z was próbował zmieścić 3 foteliki na tylnej kanapie w pasku. Rodzina mi się powiększy i nie wiem czy się pomieszczę :dupablada. Odpadają oryginalne bo ich nie mam a mam już kupione 2 inne i nie wiem czy 3 wejdzie?

 

Wejść wejdą:)

Chłopaki moje maja foteliki gracco( 8 i 5 lat ) a córa ( 5 miesięcy ) ma fotelik maxi cossi.

Wszystko jest fajnie do momentu ich zapięcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda jednego dzieciaka narazie ale ostatnio wiozłem 3 i tak

2 foteliki zapięte w isofix'ie oryginalnie i jeden fotelik (taki mały, dla dzieciaka 3 miesięcznego)

bez najmnijeszego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to dzięki, bo już myślałem, że będę musiał szukać czegoś innego. :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym trochę odświeżyć temat.

Zastanawiam się nad przesiadką z B5 na B6 tylko z powodu szerszej tylnej kanapy (mają się zmieścić 3 foteliki)

 

Czy mogę prosić posiadaczy B6 kombi o zmierzenie szerokości kanapy na wysokości podłokietników (czyli od drzwi do drzwi w najwęższym miejscu)

oraz odległość pomiędzy wewnętrznymi mocowaniami isofix

chodzi o ten wymiar:

isofix-5976.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szerokości kanapy na wysokości podłokietników (czyli od drzwi do drzwi w najwęższym miejscu)

 

134 cm

 

odległość pomiędzy wewnętrznymi mocowaniami isofix

 

45 cm pomiędzy środkami uszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to ok 4 cm więcej ale i tak słabo widzę umieszczenie tam 2 szt w isofix (CYBEX SOLUTION X-FIX) + środek grupa 0 i później 1 (bez isofix)

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem 3 foteliki typu cybex solution i wchodzą na ścisk. Drzwi trzeba zamykać na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładałem 3 foteliki graco te większe 18 - 36 kg i się mieściły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wchodzą na ścisk. Drzwi trzeba zamykać na siłę

Właśnie tego chcę uniknąć.

 

Ja wkładałem 3 foteliki graco te większe 18 - 36 kg i się mieściły

Z przedstawionych przez kolegę pikopiko pomiarów wynika że nie ma szans aby 2 zewnętrzne były wpięte w isofix.

Zależy mi na isofix głównie ze względu na brak konieczności przypinania pasami/wyjmowania fotelików gdy jedzie się bez dzieci (+oczywiście większe bezpieczeństwo)

Chyba pozostaje sharan/espace lub jakieś berlingo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili mam 2x Cybex Pallas 2 fix i jeden Bebe Comofort obrotowy i powiem, ze jest diabelnie ciezko.Ustawione mam dwa Cybexy kolo siebie (tzn z boku i na srodku) a Bebe z boku. Zamkniecie drzwi oczywscie z dociskiem a nie mowiac juz o zapieciu fotelikow. Pasowaloby reke miec lamana w kilku miejscach.Dlatego mysle o zamianie na cos wiekszego. Sprawdzalem juz w smaxie i galaxy wchodza idealnie.

 

W touranie nie ma rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzalem juz w smaxie i galaxy wchodza idealnie.

 

W touranie nie ma rewelacji.

skoro już mowa o zmianie auta to może to ci trochę pomoże http://forum.octaviaclub.pl/printview.php?t=44095&start=60&sid=04d013dcd479873029daaf626428b1e4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te foteliki macie,

ja mam 2 Romery DUO plus zapięte na isofixie i w środku mam Recaro Young sport i wszystko bez stresów się mieści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Cybexy sa dosc szerokie u gory - moze to dlatego. Zreszta u dolu tez nie lepiej, a o zapieciu na isofixa moge zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety foteliki 15-36 są dość szerokie a Cybex jest jednym z węższych.

Węższe są chyba tylko Romer ADVENTURE; Bebe Confort Moby, Maxi-Cosi Rodi ale wszystkie bez isofix'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i tez dręczy mnie kwestia czy zmieszczę 3 fotele. Aktualnie jeżdżę a4 b6 i tam na ciasno zapinam 3 foteliki Recaro. 2 sztuki przodem i nosidełko tyłem. Mierzyłem juz szerokośc na miedzy podłokietnikami drzwi w najwęższym miejscu :

A4 b6 -129cm

A4 b8 -128,5-129 cm

Superb 1- 128

Superb 2 -128

Mondeo a raczej fusion bo z Ameryki 136- cm

A6 c7 a 134

 

I teraz moje pytanie. Ile ma passat b7 skoro superb 2 zewnętrznie jest prawie identyczny. Trochę to dziwne ze zachwalany superb za przestronność jest węższy od mojej a4.

I wogole czy warto sie przesiadać z a4 b6 1,8 t bo programie na takiego paska b7 w dieslu ?

Ma ktoś porównanie tych dwóch aut. Bo np przesiadając sie do a4 b8 jest duża zmiana na +. Tylko problem jest ze audi jak na swoje roczniki jest bardzo drogie i ciut za małe dla mnie. Zapakować trójkę dzieci i zonę to juz jest wyzwanie a niechciałbym kupować vana bo poprostu złe sie mi nimi jeździ.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

131cm

 

Poszedłem zmierzyć bo byłem ciekawy ;)

 

A tak swoją drogą też miałem podobny dylemat rok temu. Porównywałem Audi A4 2012 i Passata B7 2012 właśnie. Konkluzja była taka, że Passat jest zauważalnie większy zarówno w kabinie jak i w bagażniku a na dodatek o ponad 10tyś tańszy. W Audi za to bardziej podoba mi się wykończenie wnętrza ale to chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Czyli jesli kupie passata cieżko mi bedzie zmieścić.

 

Teraz czytam co napisałem w pierwszym poście i pewnie pomyślicie ze jestem analfabetą. Ładnie sie przedstawiłem.heheh

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jeździłeś kolego audi?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kurczę nie wiem jak Wy mieścicie z tylu 3 foteliki. Patrzę na alledrogo i większość ma ok 45 cm szerokości. 3x45 to jest trochę więcej niż 131.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi na ścisk pewne zamykają.

Ja na trzy foteliki widzę tylko rozwiazania w większych autach, takich jak Renault Espace, VW Sharan i inne minivany czy vany. Wtedy każdy fotelik jest umieszczony na osobnym fotelu i w trzech rzędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K woli ścisłości ja tam w Passacie nie wożę trzech fotelików (jeden jeździł ale już teraz nie potrzebny) - taki pracowity nie jestem :plaza

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy Audi A4 - to mogę powiedzieć, że jest różnica na korzyść Audi - wielowahaczowe zawieszenie z przodu i tyłu robi robotę. W Passacie B6/B7 wrócili niestety do McPersona z przodu, a dali wielowahacz do tyłu. Przy wyższych prędkościach potrafi troszkę "pływać" po drodze. Czasami tęsknię za poczciwym Passatem B5FL, który na autobahn'ie "leciał" jak po szynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności