Skocz do zawartości
nokian

regulacja prędkości wycieraczek b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko , mam w moim pasku manetkę od wycieraczek z prawej strony czyli ok ale w jej górnej cześci nie mam sterowania prędkością pracy wycieraczek czyli czasówką i teraz pytam , czy montując manetkę z takim sterowaniem uzyskam regulację tymi wycieraczkami , bo teraz mam po przełączeniu na pierwszą pozycję jednakowy ten czas czyli ok 5sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne tak, pewnie rzecz ma się podobnie jak z tempomatem

 

ps: jak będziesz kupował te przełączniki to bierz z tempomatem :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok , ale czy też by trzeba było je jakoś zakodować do kompa jak tempomat ?? czy tylko wpinam kostki i chula ?? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanko - czy przełącznik właśnie od kierunków czy też od wycieraczek jest taki sam w passku jak i w golfie IV :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam takie pytanko , mam w moim pasku manetkę od wycieraczek z prawej strony czyli ok ale w jej górnej cześci nie mam sterowania prędkością pracy wycieraczek czyli czasówką i teraz pytam , czy montując manetkę z takim sterowaniem uzyskam regulację tymi wycieraczkami , bo teraz mam po przełączeniu na pierwszą pozycję jednakowy ten czas czyli ok 5sek.

 

Ja nie mam pokrętła a mam mozliwość ustawiania dowolnego czasu ruchu wycieraczek /oczywiscie nie dosłownie bo możliwości kończą się przy 20 lub 25 sekundach ale bardzo pomocna opcja i tak/

Sprawdź czy tego nie masz bo może niepotrzebnie wpędzisz się w wydatki i robotę a jest duża szansa że to bedziesz miał bo paski z tego samego roku i wypasu/comfortline/

U mnie działa to tak : włączam i odrazu wyłączam wycieraczki, odczekuję dany czas np. 5 sekund i włączam wycieraczki /cykl ruchu wycieraczek będzie wynosił 5sek. i tak dalej.../

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RogalPraga a gdize o tym przeczytałeś ?? że można to nastawić ??

BTW.. jak dolożysz ten potencjometr to to nie jest regolacja cykli tylko o ile pamietam regolacja czułości czujnika deszczu czyli musisz jeszcze lusterko dokupic z czujnikiem 2 przekaźniki i troche kabli zeby to wszystko zrobić

 

co do tempomatu to jak masz pedał gazu na linke nie na elektryke to mozesz sobie tez darować... przy pedale el.. i przepustnicy el. za 50zł da sie zrobić tempomat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho,wiele razy pomogłeś(mi zresztą też,przy lampach :) i dzięki ci za to),ale pozwole sobie nie zgodzić się z tobą i przyznać racje RogalPraga, bo nie musiał wyczytywać tylko wystarczyło sprawdzić.Jest dokładnie tak jak napisał

mnie działa to tak : włączam i odrazu wyłączam wycieraczki, odczekuję dany czas np. 5 sekund i włączam wycieraczki /cykl ruchu wycieraczek będzie wynosił 5sek. i tak dalej.../
u mnie jest identycznie

Odnośnie tego przelącznika ,to jest jedna wielka niewiadoma :) czy bedzie pasować.

W sobote zabieram się za montaż tempomatu i wycieraczek(właśnie od golfa IV).Zastanawiam się czy będą pasować bo jak wiadomo golf ma jeszcze wcieraczke tylną,więc nie wiadomo czy pasuje na 100%.Dam odpowiedź w niedziele

jak dolożysz ten potencjometr to to nie jesAt regolacja cykli tylko o ile pamietam regolacja czułości czujnika deszczu czyli musisz jeszcze lusterko dokupic z czujnikiem 2 przekaźniki i troche kabli zeby to wszystko zrobić

To co napisałeś bardzo mnie zastanowiło,bo powiem szczerze że nie wiem jak to jest z czujnikiem deszczu,ale istnieją również zwykłe potencjometry,które nastawiają odstęp pomiędzy cyklami włączenia silniczka wycieraczek.Bez czujnika deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czapka z głowy dla rogala serdeczne dzięki jest tak jak napisałeś --- sprawdzone :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czapka z głowy dla rogala serdeczne dzięki jest tak jak napisałeś --- sprawdzone :padam:

 

I GRA MUZYCZKA.....parę groszy w kieszeni zostało, manetek dokładać nie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrmag1 heh chyba mnie źle zrozumiałeś... ja sie poprostu bez zadnych aluzji itd chciałem spytać gdzie o tym przeczytał że wycieraczki mozna tak nastawić... i z checia bym sie dowiedział jak konkretnie to zrobić :) bo chyba chodzi o ta I opcje? że one raz na jakis czas śmigaja ?? Nie wiedziałem ze monza to wogle zaprogramować ;)myslalem ze 1 to jest raz na jakis czas 2 ciagle , a 3 bardzo szybko ;)

 

Co do tego potencjometru to powiedział mi to kolo ktory pracuje w servisie i powiedział mi ze dało by sie do zrobić ale najlepiej odrazu czujnik deszczu bo wtedy idzie przez fabryczny przekaźnik własnie od tego... na ile to sprawdzone to nie wiem :) ale sądze ze kolo wie co mówi... a pytałem sie temu bo mam taki suwak ... bo jak dostawiałem kompa to sobie wziełem z takim suwakiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam kompa /znaczy wyśw. między zegarami/ nie mam pokrętła a mam właśnie możliwość zaprogramowania długości cyklu wycieraczek przednich, może MrWho też to miałeś a manetkę z pokrętłem dołożyłeś?wiele osób tak zrobiło bo żyło w nieświadomości że takie cudo paseczek posiada.

Ciekawe ile takich dodateczków w paskach pochowanych jest? może podróżujemy tymi naszymi wozidłami a jeszcze czegoś nie wiemy. Jakiś specjalny wątek może założyć.....cuda i cudeńka w paskach mniej lub bardziej kuriozalne i ludziska będą wpisywać........ ;););)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat od dawna jest podpiety w B3/B4 i za to odpowiada przekaźnik nr 99 który był opcjonalnie montowany w passatach 35I i w MKIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, odkopię trochę temat, bo zauważyłem dziwne działanie wycieraczek... wychodzi na to, ze mam tak:

 

 

włączam i odrazu wyłączam wycieraczki, odczekuję dany czas np. 5 sekund i włączam wycieraczki /cykl ruchu wycieraczek będzie wynosił 5sek. i tak dalej.../

 

Ale chciałbym mieć regulację z pokrętła na manetce (prostsze w użyciu) - da się to po prostu zastosować u mnie, czy muszę przebudować pół auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu '97 tak jest. Maxymalną zwłokę można ustawić chyba na 20 sekund. I taka regulacja wydaje mi się lepsza, bo masz więcej opcji i możesz sobie dopasować zwłokę do aktualnych warunków. A gdybyś chciał wstawic z nowszego - przełącznik na manetce, to masz tylko 3 tryby pracy przerywanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, odkopię trochę temat, bo zauważyłem dziwne działanie wycieraczek... wychodzi na to, ze mam tak:

 

 

 

 

Ale chciałbym mieć regulację z pokrętła na manetce (prostsze w użyciu) - da się to po prostu zastosować u mnie, czy muszę przebudować pół auta?

Wymiana przełącznika wycieraczek,dołożenie przekaźnika czasowego wycieraczek,plus dołożenie okablowania do niego,bo na pewno nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dołożenie przekaźnika czasowego wycieraczek

Przekaźnik czasowy już tam jest :fajny Przecież to on reguluje zwłokę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do kolegi Tomka . Nie mam regulacji predkości wycieraczek, jak kupie manetke z taka regulacja bedzie mi to dzialac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przełącznika, ale regulację powinieneś mieć. W modelu '97 właczasz tryb przerywany wycieraczek, potem przestawiasz manetkę w neutralne położenie. Wtedy wycieraczki powinny "machnąć" przy wyłączaniu. Policz sobie do 5-u i przełącz z powrotem na tryb przerywany. To będzie zwłoka czasowa. Mamxymalnie do 22 sekund chyba to można ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam manetkę z regulacją prędkości wycieraczek w moim Pasku ale nie zauważam żeby wycieraczki szybciej bądź wolniej chodziły gdy manipuluje tym pokrętłem, tak jakby nie działał. Z drugiej strony co to pokrętło miałoby regulować skoro mam trzy (tak jakby fabrycznie ustawione) przełożenia w górę na manetce (czujnik deszczu, 1 bieg, 2 bieg)??? dodam ,że czujnik deszczu był kiedyś naprawiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ruslan napisał:

Z drugiej strony co to pokrętło miałoby regulować 

Wrażliwość czujnika deszczu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności