Skocz do zawartości
robert1407

Turbina 1,8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytania

1 Czy turbina w 1,8T silnik AWT jest chłodzona płynem z układu chłodzenia??

2 Czy w turbinie na skutek awarii może nastąpić przeciek oleju do układu chłodzenia?? Mam śmietanę w zbiorniczku wyrównawczym i chciałbym wykluczyć turbinę

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbina jest chłodzona olejem:) a nie płynem chłodzącym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak śmietana to może uszczelka pod głowicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Turbina jest chłodzona olejem a nie płynem chłodzącym.

 

turbina jest olejem ..smarowana a chłodzona cieczą z układu chłodzenia,

 

w turbinie raczej nie ma możliwości przecieku oleju do płynu (chyba że pęknie turbina) ale za to jak kolega powyżej napisał uszczelka pod głowicą , chłodnica oleju to są typowe miejsca przecieków oleju do płynów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję KSERKSES za odpowiedz

Tak podejrzewałem że jest tam doprowadzona ciecz chłodząca, po szybkich oględzinach wzrokowych - dochodzą do niej wężyki z układu chłodzenia.

Natomiast nie jestem pewien czy dochodzi tam olej widziałem tylko dwa wężyki jeden to z układu chłodzenia, a więc drugi pewnie to powrót.

Nie widziałem tam więcej wężyków- być może są od oleju ale strasznie tam ciasno i słabo widać, trzeba by trochę porozkładać żeby tam się dostać.

Czy jesteś na 100% pewien że dochodzi tam olej???

 

Wiem że takie objawy to najczęściej uszczelka i pewnie będzie trzeba od tego zacząć, ale nie jest to mały koszt i chciałbym rozważyć inne możliwości bo co będzie jak wymienię uszczelkę a tu dalej źle

 

Zainteresowała mnie też chłodnica oleju

Można ją jakoś sprawdzić żeby wykluczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jesteś na 100% pewien że dochodzi tam olej???

 

Tak na 100%

 

 

 

Zainteresowała mnie też chłodnica oleju

Można ją jakoś sprawdzić żeby wykluczyć??

 

Tylko demontując ją i dokładnie obejrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko demontując ją i dokładnie obejrzeć

jeśli płaszcz wodny jest nieszczelny to turbina by nie mieszała wody z olejem, tylko wciągnęła całą wodę i to w czasie krótszym niż czas potrzebny na powiedzenie słowa "turbooo" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez kserkses Zobacz posta

Tylko demontując ją i dokładnie obejrzeć

jeśli płaszcz wodny jest nieszczelny to turbina by nie mieszała wody z olejem, tylko wciągnęła całą wodę i to w czasie krótszym niż czas potrzebny na powiedzenie słowa "turbooo"

 

heh czytanie wyrywkowe się kłania, a pytającemu chodziło o:

 

 

Cytat Zamieszczone przez robert1407 Zobacz posta

Zainteresowała mnie też chłodnica oleju

Można ją jakoś sprawdzić żeby wykluczyć??

Tylko demontując ją i dokładnie obejrzeć

 

także poświęć na czytanie dokładne ze trzy sekundy więcej ;)

 

Dosiego Nowego Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...podstępny... zasugerowałem się tytułem wątku :) Poza tym chłodnica oleju nie bardzo ma wpływ na pojawienie się "śmietany" (głodny się robię...). Jak pęknie, to będzie kapać i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może również mieszać płyn z olejem co miało miejsce u mnie, w sumie była to wina uszczelnień ale na chłodnicy oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a zastanawia mnie jedna rzecz. Dużo jeździsz dziennie? Zwróć uwagę, że jest teraz zimno na dworze, a jak przejeżdżasz krótkie odcinki, lub jeździsz po mieście, to silnik się zdąży nawet porządnie rozgrzać i już go gasisz. I powstawanie śmietany pod korkiem est objawem w zasadzie normalnym. Jak Ci nie ubywa płynu z chłodnicy, ani oleju (tudzież nie przybywa), to się raczej nie masz czym martwić. Ewentualnie olej wymień, jeśli dawno tego nie robiłeś (olej ok. 15tys km. lub maks rok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie samochód stoi ze zdjętą głowicą u mechanika.

 

Trochę żałuję że nie sprawdziłem tej chłodnicy oleju.

 

Albercik: przeciek jest- po przejechaniu 50km prawie cały zbiorniczek wyrównawczy zamienia się w śmietanę

 

Marecek: turbinę można wykluczyć na 1000% ???

 

Pozdrawiam

Edytowane przez robert1407

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się podpiąć pod temat gdyż nie mogę zakładać nowego tematu. Mam pytanie czy ktoś może miał przy tym samym silniku następujący problem. Przy mocnym depnieciu pedału gazu i szybkim puszczeniu słychać odgłosy stukania ż okolicy turbiny. Wymieniłem już zawór n75 dalej to samo wymieniłem turbine i się zalamalem bo dalej to samo. Coś jakby ladowala turbina ale powietrze się cofalo i stąd te druki. Na postoju to samo nastepuje. Może ktoś miał już coś takiego. Byłbym wdzięczny za jakieś rady co teraz robić. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór DV sterujący ciśnieniem do wymiany, wymień go szybko bo szkoda turbo

94e88e4eadb3753ec92b7d331dbf59d4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawór DV sterujący ciśnieniem do wymiany, wymień go szybko bo szkoda turbo

[ATTACH=CONFIG]153611[/ATTACH]

 

1000-krotne dzięki kolego. Zmieniłem zawor i jak ręką odjal szkoda że wcześniej nie wiedziałem to bym turbo nie wymieniał ale już jest ok jeszcze raz dzięki. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności