Skocz do zawartości
robertAVF

Naprawa urwanej klamki schowka + dodatowe oświetlenie /MANUAL/

Rekomendowane odpowiedzi

Robert

 

Super poradnik jak naprawić schowek, dwa dni temu mój schowek przestał się słuchać i jakieś 15 min temu go poskładałem. Tylko jaki klej preferujecie bo ja skleiłem na klej mamut (potrafi przykleić kafelki do blachy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze naprawialem schowek bo klamka wypadla sama z siebie .skleilem klejem do twardych plastikow i jest ok:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja takze naprawialem schowek bo klamka wypadla sama z siebie .skleilem klejem do twardych plastikow i jest ok:-)

 

Właśnie wróciłem od bracika - schowek wygląda całkiem całkiem jutro monting i będzie pięknie.

 

Powiem Tobie że po tym wszystkim co zrobiłem z moim pasku to teraz dopiero doceniam i szkoda byłoby mi go sprzedawać.

 

Jak dbasz o autko to rodzi się taka więź :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dbasz o autko to rodzi się taka więź ))

 

dokładnie;)

tylko np dzis przy wymianie oleju pekla mi rurka do ktorej sie wklada bagnet i powiem szczerze ze mialem juz troche dosyc tym bardziej ze nie dawno odmowilo posluszenstwa zapalanie sie lampki jak sie otwiera drzwi kierowcy:/

 

 

Tylko jaki klej preferujecie bo ja skleiłem na klej mamut (potrafi przykleić kafelki do blachy).

 

ja uzylem patex. Ale jest wiele najrozniejszych do plastikow. Wazne zeby dobrze zrobic zawiasy skleic porzadnie i juz tam wiecej nie zagladac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie;)

tylko np dzis przy wymianie oleju pekla mi rurka do ktorej sie wklada bagnet i powiem szczerze ze mialem juz troche dosyc tym bardziej ze nie dawno odmowilo posluszenstwa zapalanie sie lampki jak sie otwiera drzwi kierowcy:/

 

 

ja uzylem patex. Ale jest wiele najrozniejszych do plastikow. Wazne zeby dobrze zrobic zawiasy skleic porzadnie i juz tam wiecej nie zagladac;)

 

 

Potrzebujesz prowadnice do bagnetu ?? mam jedną na zbyciu oddam za free bo miałem również podobną sytuację haha i kupiłem dwie bo myślałem że będzie to karkołomne zadanie - jednak okazało się prostym zabiegiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie schowka - mianowicie czy do tej regulacji "temperatury" w schowku ma być podłączony jakiś przewód od klimatyzacji ?? ( miałem ułamany ten plastik i dopiero jak teraz składałem klamkę to przykleiłem - tylko czy coś ma tu być podłączone ??)

schowek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze nie. To chyba jest tylko do tego zeby zamknac/otworzyc nawiew do schowka.....?

 

Matezzzz dzieki, rurke juz zalatwilem, dzis ja wymienie bo narazie mam zaslepiony otwor na bagnet:/ mam nadzieje ze nie ma tam zadnych srubek, z tego co wyczytalem na forum to jest na wcisk.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem schowek w aucie - śmiga lepiej niż nowy :P

 

Na wysokości regulowanej zaślepki - za nią jest otwór wylotowy chyba do nawiewu :)

 

Robert - prowadnica jest na wtyku - tylko uważaj bo ta odłamana dolna część która Tobie została lubi się kruszyć więc usuwaj ją delikatnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed etapem sklejania schowka.Które części schowka smarowałeś klejem?czy te przecięte zeberka?Ten klej Patex to jest jednoskładnikowy cz dwu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa, po Nowym Roku zabiorę się za naprawę schowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry poradnik, muszę w końcu zrobić tą klamkę schowka, bo obniża prestiż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie zrobiłem klamke teraz czekam az klej wyschnie. Rozklejanie przerabane jest trzeba sie z tym nameczyc troche. Ale tutek na duzy +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki dla autora wątku, żaden ze mnie złoty rączka a dałem rade ;) Użyłem dragona do plastiku za 5 pln. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też natknąłem się na ten temat i od razu przystąpiłem do prac :) Schowek gotowy, tutorial bardzo pomocny lecz ja nie nawiercałem otworów na bolczyki. Przewierciłem je na wylot, bo jak są dwa bolce z kazdej strony zawsze się może kiedys nadłamać albo wysunąć, a jak jest na wylot i długi pręcik to już nie ma szans. Wiertło 2,5mm i bez problemu przeszło na wylot ale wiertło chaczyło o metolową obudowę od zamka więc trzeba troszkę wiertłem to sfrezować aby pręcik bez oporu wchodził taki jaki sobie dopasujemy. Teraz schowek już czeka na sklejenie :)

20140201_124431.jpg

 

20140201_124506.jpg

Edytowane przez dzejson90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny poradnik, dzisiaj troszkę dłubania, i działa jak nowy ;) Kleiłem klejem na gorąco, jeżeli będzie ze słaby to będę musiał poprawić. Dużym plusem jest, że klej schnie w kilka minut, ale za to trzeba mieć kogoś do pomocy, i zaraz po nałożeniu kleju mocno ścisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś sobie poradził z tymi zaczepami w desce gdzie się montuje cały schowek? bo mam polamane zaczepy ledwo co wisi ten schowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są śruby po lewej stronie oraz prawej na te podkładki metalowe i je nakładasz na to co wystaje z deski i wtedy przez to wszystko przykrecasz schowek, u mnie mam wyłamane to co jest na stałe do deski nie mogę nałożć podkładek i wszystko wisi na 3 wkrętach w górnej części schowka ale nawet i tam już plastik parcieje ...

 

to są elementy które mam połamane niestety i ledwo co wisi cały schowek trzyma się tylko na 3 wkrętach u góry

2014-06-17 21.06.27.jpg

Edytowane przez pavvlo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja zreanimowałem swój schowek,tutorial bardzo pomocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przerabiał już kotś reanimację zawiasów schowka? Generalnie przydał by się jakiś poradnik bo myślę, że nie jestem osamotniony w problemie ułamanych składowych zawiasa w klapie schowka. Przymierzam się do usunięcia ich i montażu stalowego. Jak wyjdzie to zamieszcze jakiś poradnik a do tego momentu prosiłbym o ewentualne wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności