Skocz do zawartości
kserkses

Sonda za katalizatorem w 1.8t AWT (odpięcie systemowe)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem jakiś czas po wyłączeniu sondy za katalizatorem, odpięcia sondy dokonał Aligator a polegało to na wgraniu jakiegoś programu do ecu a trwało to 5 minut. Sondę musiałem wyłączyć ponieważ wywalało błąd niskiej sprawności katalizatora 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0420 - 35-00 - - po usunięciu katalizatora i wstawieniu tłumika przelotowego z tulejką na sondę która się i tak nie sprawdza przy statycznej jeździe.

Wczoraj podpinałem vag-a i sprawdzałem kanały po kolei i rzecz która mnie zaciekawiła to, to że znalazłem w kanałach dwie sondy pracujące jedna w zakresie do 1 volta a druga do 5 volt, więc wyłączenie sondy nie polegało chyba na systemowym jej odpięciu a tylko na wstawieniu innego zakresu błędu dla niesprawności katalizatora, czy dobrze rozumuje ? I następna rzecz mnie zastanawia czy jeżeli bym odpiął drugą sondę fizycznie to wywali jakiś błąd? Bo przecież vag widzi obie jak pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj podpinałem vag-a i sprawdzałem kanały po kolei i rzecz która mnie zaciekawiła to, to że znalazłem w kanałach dwie sondy pracujące jedna w zakresie do 1 volta a druga do 5 volt,

Jakie kanały masz na myśli??

 

I następna rzecz mnie zastanawia czy jeżeli bym odpiął drugą sondę fizycznie to wywali jakiś błąd? Bo przecież vag widzi obie jak pracują.

Będzie błąd niskiego sygnału z sondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie kanały masz na myśli??

 

teraz nie pamiętam, ale coś w okolicach 34- 44 jakoś tak wyświetla sondy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...coś w okolicach 34- 44 jakoś tak wyświetla sondy

 

Napiecie sondy po katalizatorze jest na kanale 37 w polu drugim wartość V, a przed katalizatorem na kanale 33 tez w polu drugim wartość V

na 34 masz starzenie sie sondy przed katem.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam osoby na śląsku która wyłączy mi programowo druga sondę (1.8T AWT) Dzwoniłem do aligatora ale chce 400 zł może ktos to zrobi taniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukam osoby na śląsku która wyłączy mi programowo druga sondę (1.8T AWT) Dzwoniłem do aligatora ale chce 400 zł może ktos to zrobi taniej :P

 

Nie szukaj głupka co zrobi Ci usługę za darmo, tylko dokonaj naprawy właściwą drogą wymieniając sonde. A jeżeli tak bardzo się upierasz przy zmianie wsadu (czyt. kombinerki), to niestety wiedza kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie szukam żadnego głupka po prostu 400 zł za 5 min roboty lekka przesada druga sprawa dokonanie naprawy właściwą droga jak piszesz w silniku AWT mija się z celem u mnie sonda sprawna za to brak kata zakup używki rozwiąże problem na rok może dwa potem znowu padnie :) modulator (tulejka) nie działa najlepsze wyjście z sytuacji programowe wyłączenie drugiej sondy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego nie szukam żadnego głupka po prostu 400 zł za 5 min roboty lekka przesada druga sprawa dokonanie naprawy właściwą droga jak piszesz w silniku AWT mija się z celem u mnie sonda sprawna za to brak kata zakup używki rozwiąże problem na rok może dwa potem znowu padnie :) modulator (tulejka) nie działa najlepsze wyjście z sytuacji programowe wyłączenie drugiej sondy :D

 

Wysokości opłaty za usługę nie mierzy się czasem jej realizacji (w tym konkretnym przypadku: potrzebny jest sprzęt, oprogramowanie, wiedza i czas osoby świadczącej taką usługę. Ponadto duże znaczenie ma sytuacja rynkowa w branży).

Jeśli 400PLN Ci nie odpowiada za zmianę programową w sterowniku, to kup katalizator, sonde i wydasz przynajmniej dwa razy tyle.. ale będzie zrobione tak jak być powinno.

Edytowane przez kamillotop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat.. sonda za i przed katalizatorem rozni sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie jest ksiazkowe oznaczenie drugiej sondy? kupie jednak uzywke moze sie uda trafic na dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu sprzedałem swoją sprawną.

06B906265C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz jakie mam szczescie. szukalem kogos kto mi ja wylaczy u siebie w miescie. jest jedna osoba ktora zajmuje sie "chip tuningiem" jak jego zapytalem czy sie tego podjal to uslyszalem ze to nie jest mozliwe... wiecej pytan juz nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma taka sonde... szukam na necie i nie moge znalezc z 1.8t 06A 906 262 jako druga sonda da rade bo wtyczka ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jaśniej wypowiedz się na temat poprzedniego postu bo szczerze mówiąc można go interpretować co najmniej na kilka sposobów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do wątku, mam pytanie czy ktoś usuwał sondy za katalizatorem z ECU w 2.8 v6 ? Mam taki zamiar po usunięciu katalizatorów i niechęci kupowania nowej sondy , ponieważ mi właśnie poległa. Szukam kogoś kto się tego podejmie ,jednak większość tunerów mówi że autko jest już za stare i nie mają już sprzętu bla bla. Orientujecie się czy interfejsy typu ghaletto itp radzą sobie z tymi sterownikami trzy trzeba będzie rozebrać ECU ? Chętnie przyjmie namiary na osobę która, mi to wykona z Krakowa lub okolic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady idzie to wyłączyć w Twoim aucie. Masz zapewne ECU ME 7.1. MPPS spokojnie zgra, a może nawet i KKL z NefMoto.

 

Jak nie znajdziesz nikogo to się odzywaj. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade to wylaczyc samemu programem vcds?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności