Skocz do zawartości
romeo9999

wzmacniacz,tuba, kondensator problem z podłaczeniem kondensatora ?

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj wyregulować czułość na wejściu wzmacniacza, powinien być odpowiedni potencjometr.

Obracanie regulatora w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara powoduje wzrost czułości na wejściu wzmacniacza, a tym samym głośności. Nie chodzi tu jednak o regulację głośności; w pozycji końcowej nie można zwiększyć mocy wzmacniacza, nawet jeśli początkowo jest to tak słyszalne. System przyspiesza tylko wzrost poziomu głośności, jeśli regulacja głośności

radioodtwarzacza jest ustawiona na maksimum.

 

Dzięki za pomoc, ale nie bardzo kumam, mam taki sam wzmacniacz blaupunkta co ty. Mam po trzy pokrętła do przodu i tyłu, jak się nimi reguluje?

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki sam wzmacniacz blaupunkta co ty. Mam po trzy pokrętła do przodu i tyłu, jak się nimi reguluje?

U góry masz dwa pokrętła na dole cztery. Czułość regulujesz tymi na górze. Przekręcając w lewo zmniejszasz czułość i gwizdy powinny zniknąć. Nie przejmuj się tym, że głośniki ciszej grają bo jak dasz głos na full to gra tak samo głośno jak wtedy kiedy pokrętła są przekręcone w prawo. Postaraj się również aby wzmacniacz nie miał bezpośredniego kontaktu z karoserią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o RCD 300 to coś takiego: http://allegro.pl/konwerter-syg-glosnikowego-do-rca-high-low-w-wa-i2156814326.html zadziała? Co w takim przypadku z remote? RCD 300 go nie posiada? Zna ktoś gotowe manuale krok po kroku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manuali nie znam, ale to nie może być nic trudnego. Czerpiąc z wiedzy wyżej- wyjścia tylnych głośników podłączasz do adaptera/ew wzmacniacza jak masz wejścia Hi-pass, a remote np. do + zapalniczki w bagażniku. I w sumie wsio. No bo jak kable zasilajace podłączyć to chyba dasz radę :)

Edytowane przez Ciapciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U góry masz dwa pokrętła na dole cztery. Czułość regulujesz tymi na górze. Przekręcając w lewo zmniejszasz czułość i gwizdy powinny zniknąć. Nie przejmuj się tym, że głośniki ciszej grają bo jak dasz głos na full to gra tak samo głośno jak wtedy kiedy pokrętła są przekręcone w prawo. Postaraj się również aby wzmacniacz nie miał bezpośredniego kontaktu z karoserią.

 

dzięki za pomoc ale w każdym ustawieniu czułości syczy, na minimum mniej ale i tak jest słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy wzmacniacz nie ma kontaktu z karoserią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze czy wzmacniacz nie ma kontaktu z karoserią.

 

Wzmacniacz leży na razie na wykładzinie wiec nie ma szans na przebicie. Na razie spróbuje zmienić zasilanie z aku. Mam jeszcze pytanie do ciebie, dlaczego założyłeś na wzmacniacz nakładkę od golfa (1K0971813) a nie od Passata (3C0971813), jest jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tańsza i pasuje idealnie więc po co przepłacać. Może masz uszkodzony wzmacniacz, ja mam dwa jeden z nich jest uszkodzony i kiedy go podłączyłem słychać było gwizdy a kiedy miał kontakt z karoserią to już była masakra. Kiedy podłączyłem ten drugi, sprawny żadnych gwizdów nie zauważyłem.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem używkę więc różnie może być, spróbuje pokombinować z zasilaniem jak nie pomoże to reklamacja. Na razie dzięki, też założę pokrywkę od golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znalazłem gościa, który ma nowy wzmacniacz Blaupunkt THA 475, za 400zł. Telefon na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko znajde troche czasu zrobie prezentacje i wstawie do fotostory michas2222 miałes racje muszą byc 2 kanały tuba zaczeła zyć mocniejszym biciem a wiec u mnie zrobiłem tak

 

w bagazniku mam blaupka 485 na samą tubę pod spodem zamontowałem kondensator 2 farady piling no i nawet to jakos chodziło ale nie byo szoku W miedzyczasie urodził sie drugi wzmak pod siedzeniem kierowcy jest to blaupunkt THA 475pnp wziołem sygnał z niego i puciłem go do drugiego wzmaka po odpaleniu sam dostałem szoku jak to chodzi łał hihihih jest zajebiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko znajde troche czasu zrobie prezentacje i wstawie do fotostory michas2222 miałes racje muszą byc 2 kanały tuba zaczeła zyć mocniejszym biciem a wiec u mnie zrobiłem tak

 

w bagazniku mam blaupka 485 na samą tubę pod spodem zamontowałem kondensator 2 farady piling no i nawet to jakos chodziło ale nie byo szoku W miedzyczasie urodził sie drugi wzmak pod siedzeniem kierowcy jest to blaupunkt THA 475pnp wziołem sygnał z niego i puciłem go do drugiego wzmaka po odpaleniu sam dostałem szoku jak to chodzi łał hihihih jest zajebiscie

 

 

[video=youtube_share;pKyS_5wwQo4]

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Wojtku coś ten link nie działa, wyłącza się wszystko po 10 sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtku coś ten link nie działa, wyłącza się wszystko po 10 sekundach

 

Waldek wszytko jest OK z linkiem, u mnie wszystko do końca się wyświetla, może zacina ci sie podczas buforowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odwołuję alarm:kwasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze waldek masz za słabego neta u mnie to smiga !!! :lol

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alopix

Witam jestem nowicjuszem jesli chodzi o car audio zreszta prawko zdalem miesiac temu ;) Silniki dla mnie to nie praoblem ale z elektryką to się ewidentnie nie lubie. I mam takie zapytanie jak podpiac tube pod radyjko Mam passata B6 a radyjko duze dotykowe orginalne (nawigacja,karta,pamieci itp) ? Z gory przepraszam za moja niekompetencje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem używkę więc różnie może być, spróbuje pokombinować z zasilaniem jak nie pomoże to reklamacja. Na razie dzięki, też założę pokrywkę od golfa.

 

Coś udało się w temacie zrobić bo ja mam to samo.

Wzmak nowy więc zostaje tylko reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś udało się w temacie zrobić bo ja mam to samo.

Wzmak nowy więc zostaje tylko reklamacja.

 

Oddałem używkę i kupiłem nowy, taki sam. Jest ogromna różnica ale minimalnie gwizd jest. Jeszcze jedno wzmacniacz przebija od uchwytu trzeba odizolować.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oddałem używkę i kupiłem nowy, taki sam. Jest ogromna różnica ale minimalnie gwizd jest. Jeszcze jedno wzmacniacz przebija od uchwytu trzeba odizolować.

 

Dzięki za podpowiedź spróbuje zobaczymy czy to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności