Skocz do zawartości
romeo9999

wzmacniacz,tuba, kondensator problem z podłaczeniem kondensatora ?

Rekomendowane odpowiedzi

w starych modelach passata B5 nie było problemu z podłaczeniem ale w Passacie B6 jest mały problem nie wyjscia (impulsu) z radia aby zasterowac kondensatorem i dla tego jest to moje pytanie ?

Edytowane przez romeo9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, może coś z tej rozpiski Ci się przyda

To są piny we wtyczce zasilającej RNS 510

 

 

9 – CAN bus, high

10 – CAN bus, low

11 – Display voltage supply, positive

12 – Voltage supply, negative, terminal 31

13 – Display HV CAN bus low

14 – Display HV CAN bus high

15 – Voltage supply, positive, terminal 30

16 – Anti-theft coding control signal, SAFE, positive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radia nie da się wysterować radia nie posiadają wyjścia tzw: remote, zawsze podłączam w tych autach pod bezpiecznik z lewej strony jako jedyny z tego co pamiętam ma plus po zapłonie jeśli chcesz mogę sprawdzić który, są też urządzonka hi-low stosuje się je gdy nie ma wyjścia na rca i mają one sterowanie remote po sygnale z rca tylko kosztują w granicach 100zł, można się tez samemu pobawić i zrobić mały układzik który z sygnału rca tam jest około 2v zamienia na 12v, gdzieś mam ten schemat bo robiłem to kilka razu musiał bym poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązany juz jest temat podłaczenia a wiec prosze o zmakniecie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym odnowic temat

jestem w trakcie podłaczania wzmacniacza pod rns 300 i wystapily male komplikacje

otoz zkupilem adapter hi/ low, wpiolem sie w tylne glosniki remote mam z zapalniczki tylnej ale rzecz w tym ze tuba gra ale im daje glosniej to ja odcina (protect na wzmacniaczu sie wlacza )

ktoś moze ma jakies pomysly co jest przyczyna?

chcialbym podkreslic ze wszystko podlaczone prawidlowo (+do +; -do-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcia na wzmacniaczu, możliwe że masz za słabą masę i przy wyższym poborze prądu rozłącza, ewentualnie może nie być przejścia na bezpieczniku standardowa usterka trzeba go wtedy rozgrzać lutownicą z obu stron, ale zacznij od pomiarów bez obciążenia a potem z obciażeniem jak rozłączy najlepiej weź kogoś żeby Ci zwiększył vol i zmierz pomiędzy masą a plusem i masą a remote, powinno być po 12v, a na zapalonym wiadomo okolice 14v chyba że kolejna ewentualność sprawdzasz bez uruchomionego auta a masz słaby akumulator też będzie rozłączać, jeśli napięcia będą ok to znaczy, że głośnik uszkodzony lub wzmacniacz, ale o tym potem pomyślimy najpierw pomierz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj jak rozwiązałeś problem podłączenia orginalnego radia ze wzmacniaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązałem i hula i to jeszcze jak !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze korzystając z tematu, którędy ciągneliście kable zasilające? Jest jakiś ładny otwór zaślepiony gumą? Czy przy wiązce zbiorczej, lince od machy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod aku jest guma i tamtendy wszystkie kable przechodzą tylko pamietajcie jak bedziecie kupowac wzmaki to tak aby mał wej liniowe bo wtedy tylko sie cągnie sygnał z głosnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontowałem wzmacniacz Blaupunkt THA 475 PnP. Nie ma problemu z instalacją bo wpinamy się w fabryczną instalację przy pomocy odpowiednich kabli nic nie trzeba przerabiać a instalacja zajmuje góra pół godziny. Poniżej link z opisem jak to podłączałem u siebie.

http://forum.vw-passat.pl/threads/111797-Kaszmirowy-beesiedem-sedan?p=1545686&viewfull=1#post1545686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod aku jest guma i tamtendy wszystkie kable przechodzą tylko pamietajcie jak bedziecie kupowac wzmaki to tak aby mał wej liniowe bo wtedy tylko sie cągnie sygnał z głosnika

Dzięki ;)

To chyba właśnie nie liniowe a wysokiej czułości? ;) A to przy okazji, ciągnąłeś od radyjka, czy jakoś wiąche ze słupka wypruwałeś? Nie łapie toto zakłóceń? Do tej pory wszystkie radyjka miałem z wyjściami chinch, a teraz lipka.

Edytowane przez Ciapciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygnał podesłałem mu z tyłu radyjka bo nie chiało mi sie dzwi rozbebeszac a wiec podpiołem sie pod jeden z kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będzie działać z tą kostką wpinałem ją kilka razy i w każdym modelu w którym miałem okazję podłączać to działało ale musisz zobaczyć na radiu na tej naklejce informacyjne czy masz w tych miejscach piny od audio out tak dla pewności, żeby nie kupić na darmo.

sygnał podesłałem mu z tyłu radyjka bo nie chiało mi sie dzwi rozbebeszac a wiec podpiołem sie pod jeden z kanałów

 

Kolego romeo9999 nie podpina się tylko z jednego głośnika, chyba że korzystasz na wzmacniaczu tylko z jednego kanału a jeśli w mostku i na wejściu po wysokim zwarłeś to będzie dużo gorzej grać bo sygnał z wyjścia głośnikowego rozkłada się wewnątrz na dwa sygnały najlepiej dać z dwóch głośników wtedy jest full professional i duża różnica w dźwięku jest, sprawdzone dogłębnie więc wiem co piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSC00729.jpg Mam taką naklejkę z tyłu radia.Myślę,że darady podłączyć ten kabelek z mojego wcześniejszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]74788[/ATTACH] Mam taką naklejkę z tyłu radia.Myślę,że darady podłączyć ten kabelek z mojego wcześniejszego postu.

 

Niestety kolego do twojego radia nie ma możliwości podłączenia przez kostkę te piny opisane LCH RCH to wejścia liniowe line in możesz jedynie aux in zrobić na nich, a pod wzmacniacz ratuje tylko po wysokim.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwiązałem i hula i to jeszcze jak !!!!!!!!!!!!!!!

kolego a gdzie podpinales "-"wzmacniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy spotkaliście się z problemem gwizdu w głośnikach przy dodawaniu gazu po podłączeniu wzmacniacza, dodam że zasilanie mam podłączone pod radio (kupiłem taką wiązkę p&p).

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy spotkaliście się z problemem gwizdu w głośnikach przy dodawaniu gazu po podłączeniu wzmacniacza,

Spróbuj wyregulować czułość na wejściu wzmacniacza, powinien być odpowiedni potencjometr.

Obracanie regulatora w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara powoduje wzrost czułości na wejściu wzmacniacza, a tym samym głośności. Nie chodzi tu jednak o regulację głośności; w pozycji końcowej nie można zwiększyć mocy wzmacniacza, nawet jeśli początkowo jest to tak słyszalne. System przyspiesza tylko wzrost poziomu głośności, jeśli regulacja głośności

radioodtwarzacza jest ustawiona na maksimum.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności