Skocz do zawartości
Albercik

[B5] Problem z elektryką - przeciwmgielne przód i tył

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Wymieniłem wreszcie lampy, na takie, jak powinny być. Tzn H7+H4. Przełącznik od świateł mam z halogenami. I teraz jest taka ciekawostka: po podłączeniu wszystkiego normalnie po włączeniu stacyjki - zapalają się od razu halogeny. Nic innego nie świeci (mijania, pozycje, czy podświetlenie deski). Włączam światła pozycyjne - dalej świecą. Po włączeniu mijania to samo. Jak włączam drogowe, to normalnie włączają się drogowe, a przeciwmgłowe gasną (tak jak być powinno).

 

W tylnym jest jeszcze ciekawsza historia, bo tam w ogóle nie świeci, (ani wcześniej, ani po wymianie lamp). Jedyną opcją, żeby zgasić przednie przeciwmgłowe, to wyjęcie bezpiecznika. Wtedy normalnie gasną.

 

Aaa i jeszcze jedno - jak bezpiecznik jest na miejscu i włączę zapłon - zapalają się przednie przeciwmgielne. Po włączeniu świateł (nieważne pozycji, czy mijania) - nie świeci się podświetlenie ikonki przednich przeciwmgłowych. Natomiast po wyjęciu bezpiecznika - zapala się...

 

Tylnymi się później zajmę.

 

Pierwsze o czym pomyślałem, to przełącznik od świateł. Pytanie tylko jak go wyjąć? Drugie, to przekaźnik od przeciwmgłowych.

 

Kolejne pytanie, to czy na desce powinna mi się zapalić kontrolka po włączeniu przeciwmgłowych (przednich lub tylnych)?

 

Szukałem na forum podobnego problemu, ale niestety nic nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze o czym pomyślałem, to przełącznik od świateł. Pytanie tylko jak go wyjąć?

Tak samo, jak w B6:

W pozycji zero wciskasz pokrętło i przekręcasz na wciśniętym w położenie świateł pozycyjnych, po czym pociągasz przełącznik do siebie :)

Kolejne pytanie, to czy na desce powinna mi się zapalić kontrolka po włączeniu przeciwmgłowych (przednich lub tylnych)?

Od przednich p/mgielnych sygnalizacja jest tylko na włączniku, od tylnych masz kontrolkę na zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od przednich p/mgielnych sygnalizacja jest tylko na włączniku,

 

A jak to się objawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to się objawia?

 

Przy wyłączonych przeciwmgielnych kontrolka na włączniku świeci na czerwono, jak pociągniesz włącznik do siebie na pierwszy zakres kontrolka od przeciwmgielnych z przodu zmienia kolor z czerwonego na zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wyłączonych przeciwmgielnych kontrolka na włączniku świeci na czerwono, jak pociągniesz włącznik do siebie na pierwszy zakres kontrolka od przeciwmgielnych z przodu zmienia kolor z czerwonego na zielony.

 

a nie odwrotnie? bo jak nie mam bezpiecznika, to świeci na zielono, a po włączeniu gaśnie (jakby dioda była spalona)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na pewno jest tak jak Ci napisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam problem jak przekręcę zapłon automatycznie zapalają się halogeny jedynym wyjściem żeby zgasły jest wyjęcie bezpiecznika.

Ktoś miał może podobny problem? Proszę o pomoc dodam że passata kupiłem nie dawno i jeszcze wszystkiego nie ogarniam.

 

P.S.

Mój passat ma halogeny w zderzaku.

Edytowane przez wojjtasss`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 FL nie ma przeciwmgielnych z tyłu???!!! Jak zapalam światła pozycyjne toz przodu dwie małe żaróweczki się świecą a z tyłu się wszystkie czerwone zapalają a jak dołączam halogeny to z przodu się normalnie zapalają a z tyłu już się nic więcej nie zaświeca. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne p.mgielne jest obowiązkowe więc musi być.

W lewej tylnej lampie, dolna polowa dolnego kółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylne p.mgielne jest obowiązkowe więc musi być.

W lewej tylnej lampie, dolna polowa dolnego kółka.

 

U mnie się coś nie odznacza to przeciwmgielne na tle pozycyjnych. Tak to wygląda. Co jest grane?

IMG_20170901_191541.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż foto włącznika świateł.

Żarówka odpowiedzialna za tylne p.mgl. jest 2-włókowa? nie przepalona czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przepalona. Włącznik może najwyżej nie obslugiwać przednich p/mgielnych, ale tylne p/mgielne jest zawsze (z wyjątkiem wersji USA).

Pewnie tutaj przepalona żarówka-najczęściej wystarvzy zamienić żarówkę z tą wyżej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokaż foto włącznika świateł.

Żarówka odpowiedzialna za tylne p.mgl. jest 2-włókowa? nie przepalona czasem?

 

IMG_20170902_083259.jpg

 

Czy jest możliwość że jest tylko ona (żarówka) przepalona? Bo mam jeszcze inne problemy z elektryką/elektroniką w tym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% żarówka. Dziwi mnie że nie sprawdziłeś podstawowych rzeczy zanim napisałeś tego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi niestety dalej tylne przeciwmgielne. Auto było w serwisie, mieli wymienić żarówkę i nic :annoyed:

 

A czy na desce rozdzielczej się powinna wówczas zapalić jakaś ikonka czy w moim wypadku tylko te koło pokrętła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ruslan napisał:

A czy na desce rozdzielczej się powinna wówczas zapalić jakaś ikonka

Tak.

Jeśli masz hak to problem może być w jego module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam haka

 

Jak naprawić przeciwmgielne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz 36 bezpiecznik czy jest przepalony ma byc 15 amperowy (niebieski)

przekaznik od nich, jest on do przeciwmgielnych przednich i tylnych więc raczej problem leży tutaj (7 przekaźnik),

59ff08656bcba_maxresdefault1.thumb.jpg.ee471d254801a862b5ae8d60134648eb.jpgsdf.png.198cc177ab78f7bef13b3a2d297eb217.png

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam problem tez z przednimi halogenami, ale 1 pytanie gdzię są przekaźniki? 

Tylny przeciwmgielny działa jak pociągnę gałkę do siebie, ale nie wiem jak włączyć przednie, drogowe mijania działaja, w miejsce postojowych jakiś kretyn dał listwe z ledami.

 

Mam w planach dziś zamówić:

http://allegro.pl/lampy-reflektory-vw-passat-b5-96-00-h7-h4-black-i7013714946.html

I czy to dobry zakup bo chciałbym dojsc do ładu z oświetleniem

 

By jerzalke,

Kolejny post bez rozeznania się wcześniej w temacie, a wyżej odpowiedź na tacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności