Skocz do zawartości
aron20000

Kodowanie sterownika ABS Passat 1.9 TDi 130KM 2004r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zakodować sterownik ABS'u ponieważ wywala u mnie dwa błędy:

00778- steering angle sensor (G85)

01044- control module incorrectly coded

Nie wnikam na razie w kod pierwszy. O G85 jest naprawdę dużo.

Sprawdzałem natomiast kodowanie sterownika i są tam same zera (00...).

Edytowane przez aron20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz początek tego tematu:

http://forum.vw-passat.pl/threads/14977-problem-z-ABS-i-ESP?highlight=esp

wspomóż się:

http://de.openobd.org/vw/passat_3b.htm#03

AVF, czy AWX ?

jeśli sterownik nic nie przyjmuje (nie możesz się zalogować, czy zmienić kodowania), może to oznaczać jego koniec.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWX

A jaki sterownik jest w roczniku 2004, Bosch 5.3 ESP, czy Bosch 5.7? Gdzie można to sprawdzić jaki rodzaj stera 5.3 czy 5.7? Bo procedury, a raczej numery się nieco różnią. Jutro postaram się sprawdzić czy da się to jakoś ruszyć tylko nie wiem czy mam się kierować opisem dla starszego czy nowszego modelu sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w twoim aucie musisz się najpierw zalogować 09555 i kodować 04255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałbym zakodować sterownik ABS'u ponieważ wywala u mnie dwa błędy:

00778- steering angle sensor (G85)

01044- control module incorrectly coded

 

Kolejna sprawa to te tajemnicze oznaczenia, nie mogę skojarzyć o co w tym chodzi (tutaj taki przykład):

0x?xx[/b]: Brakes

  • 3 = (PR-1LT/1LF)
  • 4 = (PR-1LC/1LX/1ZF/1LZ/1ZG)
  • 5 = (PR-1LB/1LE/1ZC)
  • 6 = (PR-1LZ/1ZJ)

O co chodzi z tymi dziwnymi oznaczeniami (PR-1LT/1LF), (PR-1LC/1LX/1ZF/1LZ/1ZG) itd. co to takiego i jak to rozumieć?

 

Pozdrawiam

 

ad błąd 1044 tryb serwisowy czasem wywala że Inicjacja trybu serwisowego i cały czas pali się ABS, ESP, ASR

trzeba trochę poszaleć autem tzn

 

Prosto min 30kmh około 100m

Skręt w lewo 90 stopni przy min 30kmh

jazda prosto min 30kmh około100m

Skręt w prawo 90stopni min 30kmh

coś w tym stylu pare razy to miałem.

 

Odnośnie G85 trzeba zrobić adaptację.

 

odnośnie dziwnych oznaczeń 1LT 1LF itp itd

zajrzyj do bagażnika do wlepki z fabryki.

 

Tam masz wypisane jakie masz hamulce.

to nic innego jak fabryczne kody hamulców. i na podstawie tych kodów dobierasz odpowiednią wersję adaptacji z wiki Rosstech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błąd 1044 tryb serwisowy czasem wywala że Inicjacja trybu serwisowego i cały czas pali się ABS, ESP, ASR

trzeba trochę poszaleć autem tzn

1044, to nie żaden tryb serwisowy ;) to jest źle zakodowany sterownik ...

a adaptację czujnika kąta skrętu G85 można wykonać dopiero po prawidłowym zakodowaniu ABSu i oczywiście po uprzednim zalogowaniu się do niego (STG Login -> Funktion 11 > Login-Code: 40168 > STG Messwertgruppen -> Funktion 08). i dopiero wtedy pojawi się informacja o trybie serwisowym ... z resztą wszystko jest w początkowych postaw w tym temacie:http://forum.vw-passat.pl/threads/14977-problem-z-ABS-i-ESP?highlight=esp

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiona adaptacja i kodowanie i śmiga. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja natomiast mam inny problem: w VAG'u otwieram sterownik ABS loguję się za pomocą loginu: 09557 i następnie: koduję sterownik kodem: 04257 i jest ok. Sterownik zakodowany wyświetla kod i tu zaczynają się schody, a mianowicie zamykam sterownik i próbuję go ponownie otworzyć ale tam gdzie był kod 04257 jest: Software Coding: 00000, to samo jest jak zakoduję sterownik i nie zamykam VAG'a, przejeżdżam kilka metrów pojawia się wykrzyknik(czerwony), sprawdzam błędy i okazuje się że sterownik jest źle zakodowany - Software Coding: 00000 - tak jakby gubił ustawienia tyle że założyłem inny sterownik(z allegro) i jest ta sama sytuacja.

passat b5 2003r, 1.9tdi, 130km, silnik: AVF, automat tiptronic

Jakieś pomysły czemu tak się dzieje????? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie identyczna sytuacja i nie umiem sie z tym uporać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam u mnie identyczna sytuacja i nie umiem sie z tym uporać...

skrzynia też automat?

Bo jesli manualna to ligin i kodowanie jest inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teżautomat,dokładnie jak u kolegi"sikorro" ale już jest ok wydaje mi się że to problem był z nie pełnym programem vag a nie z procedurą,dlatego podjechałem dzisiaj do znajomego na warsztat który ma komputer,zaprogramowaliśmy tak jak piszecie ale musiałem zrobić też test drogowy i po kolei pogasły kontrolki(najpierw wykszyknik potem esp a na koniec abs) i jest ok:)

 

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem mianowicie na desce świeci mi się abs, asr i jak ruszę czerwona lampka od ręcznego mruga, skrzynia wpada w tryb awaryjny. Po podłączeniu cs-680 escan wyskakuje w abs . moje auto to passat 2003r 1.9tdi 131km

nie wiem jakie oznaczenie silnika, próbowałem wygenerować login lecz przy próbie wpisania go wyskakuje niedozwolone

Edytowane przez lukaszstm89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Próbowałem wszelkimi możliwymi sposobami opisanymi na forum zakodować ABS i nadal nie mogę tego zrobić.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl to czy może to być spowodowane kablem i oprogramowaniem do tego używanym.

Ja korzystam kabla i programu Polski VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności