Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego wpiecie reduktora w szereg to nic skomplikowanego robilem to w zeszłą sobotę.

Generalnie musisz wpiąć reduktor na wężu który wychodzi z boku silnika( na króćcu).

Czyli

1 wychodzi wąż z silnika

2 wchodzi do reduktora

3 wychodzi z reduktora

4 wchodzi do nagrzewnicy

5 wychodzi z nagrzewnicy

6 i reszta juz ori

 

Ja zrobiłem u siebie taką przeróbkę. Jak dla kogoś nie zrozumiałe pisać

lpg.jpg

Podpięcie reduktora w szereg powoduje że jest większy przepływ cieczy chłodzącej przez nagrzewnicę. Zmniejsza to ryzyko jej zapchania.

Edytowane przez sirgonzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 wchodzi do reduktora

3 wychodzi z reduktora

 

Pamiętaj tylko o poprawnym połączeniu reduktora bo każdy ma wejście i wyjście żebyś nie pomylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj tylko o poprawnym połączeniu reduktora bo każdy ma wejście i wyjście żebyś nie pomylił.

 

Zrobiłem z układem chłodzenia tak że wszystkie rurki ciepłe jednak nadal mam problem, już chyba mniej istotny ale problem

 

Mianowicie autko grzeje mi w środku tylko jak mam powyżej 2500tys obrotów, poniżej dmucha zimnem

Wygląda to tak ze jak jadę to bucha gorącem, a gdy stoję na światach to dmucha mi zimnem.

Wie ktoś gdzie leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mianowicie autko grzeje mi w środku tylko jak mam powyżej 2500tys obrotów, poniżej dmucha zimnem

Wygląda to tak ze jak jadę to bucha gorącem, a gdy stoję na światach to dmucha mi zimnem.

Wie ktoś gdzie leży problem?

 

Masz zapowietrzona nagrzewnicę jeszcze musisz odpowietrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz zapowietrzona nagrzewnicę jeszcze musisz odpowietrzyć.

 

Odpowietrzyłem po raz kolejny nagrzewnice, efekt taki sam.

 

Zauważyłem też ze dolna gruba rurka od chłodnicy (od termostatu) jest letnia. Może być termostat?

 

Ale teraz to ja już całkowicie zgłupiałem, odpaliłem auto na otwartym zbiorniczku, przegazowałem i płyn w zbiorniczku zaczął się gotować i go wywaliło do góry. I od tej pory w ciągle mi się auto gotuje i wylewa plyn ze zbiorniczka, rurki puste bez wody i zero ciśnienia.

 

Ja już nie mam sił do tego auta......

 

Dodam jeszcze ze jakieś 3miesiące wpusicilem proszek uszczelniający bo mi coś ciekło z chłodnicy, wyciek zniknął i autko jeździło normalnie przez ten okres aż do teraz ale nie wiem czy ma to jakiś związek.

 

Da się coś z tym zrobić i najprościej będzie mi to auto dać na żyletki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze jakieś 3miesiące wpusicilem proszek uszczelniający bo mi coś ciekło z chłodnicy, wyciek zniknął i autko jeździło normalnie przez ten okres aż do teraz ale nie wiem czy ma to jakiś związek.

Poszukaj na ten temat na forum owe specyfiki nie mają najlepszych komentarzy. Musisz sprawdzić , czy masz drożną chłodnicę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz sprawdzić , czy masz drożną chłodnicę !

i wężyk przelewowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wężyk przelewowy..

 

poraz enty zalalem go plynem i stwierdziłem tak:

 

po osiągnięciu około 70stopni:

wężyk zwrotny do zbiorniczka ciepły

wąż prowadzący do reduktora gorący

oba węże od nagrzewicy ciepłe

duży wąż od silnika do chłodnicy: przy silniku ciepły, przy chłodnicy zimny

chłodnica zimna ;/

wąż dolny od chłodnicy zimny ;/

i plyn gotuje w zbiorniczku i go wylewa

 

Czyli co chłodnica do wyrzucenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po osiągnięciu około 70stopni:

coś Ci źle pokazuje skoro:

 

plyn gotuje w zbiorniczku i go wylewa

 

 

Czyli co chłodnica do wyrzucenia?

na początek sprawdź jej drożność. bo albo ona nie drożna albo termostat nie otwiera..

testy robiłeś oczywiście z zakręconym korku na zbiorniczku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

na początek sprawdź jej drożność. bo albo ona nie drożna albo termostat nie otwiera..

testy robiłeś oczywiście z zakręconym korku na zbiorniczku??

 

Na zakręconym zbironiczku

 

Testy na drożność? czyli mam ją wykręcić??

 

Rura z termostatem jest zimna, jak i cała chłodnica a reszta ciepła, obieg wody jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testy na drożność? czyli mam ją wykręcić??

ściągnij węże i lej wodą od góry i patrz co będzie wypływało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ściągnij węże i lej wodą od góry i patrz co będzie wypływało...

 

Chłodnica drożna...

 

Jeszcze w sobotę wyciągne mu termostat może to się zatkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Poszła uszczelka pod głowicą.

Tak jak wcześniej pisałem że zimą miałem problem z przegrzewającym się silnikiem jak miał ciężej np. pod górę. Ale latem problem minął.

Niestety od paru dni jak temperatura spadła poniżej zera znowu problem się pojawił. Niestety nie uda się przejechać kolejnej zimy.

Wczoraj jak wracałem z pracy zawsze muszę zaliczyć spory podjazd pod górę. Temp. doszła do 100 ale potem spadła. Po zatrzymaniu się nagle zaczęło lecieć zimne powietrze ale gdy tylko ruszyłem z powrotem zaczęło lecieć ciepłe powietrze.

Najgorsze zaczęło się później. Popołudniu pojechałem do miasta ok 25km wszystko było w normie. Po ok 4godz wracałem i właśnie wtedy zaczęło się dziać źle. Silnik bardzo szybko się rozgrzewał a z nawiewu cały czas leciało zimne powietrze. Gdy temp. doszła do 100 stopni zatrzymałem się i właśnie w tym momencie z rury wydechowej zaczęły wydobywać się kłęby białego dymu. Było pewne że to uszczelka.

Kilka razy jeszcze musiałem się zatrzymać żeby schłodzić silnik ale w ostatniej fazie temp doszła do 120stopni i zaczęła migać kontrolka od płynu. Trochę chyba go przegrzałem ale nie miałem możliwości holowania. Dzisiaj rano kupiłem płyn chłodniczy żeby uzupełnić braki. Weszło 3 litry. Odpaliłem go ale dziwnie pracował jakby nie palił na jeden gar. Pewnie do jednej z komór dostał się płyn.

Zastanawiam się czy go naprawiać czy lepiej zmienić auto.

Także w końcu wyjaśniła się ta sprawa z przegrzewaniem.

Dzięki wszystkim za porady.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
astanawiam się czy go naprawiać czy lepiej zmienić auto.

 

Jestem świeżo po wymianie UPG, robiłem sam, kosz części + planowanie wyniósł równo 300 zł. Kupiłem uszczelki: głowicy, kolektorów i pokrywy zaworów, pasek rozrządu, bo był zaolejony, olej + filtr, płyn chłodniczy. Co prawda mam benzyniaka, ale podejrzewam, że w dieslu będzie podobnie.

Napinacz i śruby głowicy zostawiłem stare.

Teraz kiedy przyszedł mrozek to dla odmiany nie mogę dogrzać auta. Silnik nigdy mi się nie przegrzewał, ale teraz po tygodniu od naprawy to nie rozumiem dlaczego silnik nie osiąga temperatury otwarcia termostatu. Termostat nie puszcza na chłodnicę, bo dolna rura zimna jak d.pa nieboszczyka. Chłodnica jest wymieniona zdaje się zeszłej zimy na nową. Wszystkie węże miękkie, płynu nie ubywa. Czyżby czysta chłodnica (przez górny wąż) + parownik gazowy pochłaniały tyle ciepła z silnika? Z nawiewów leci ciepłe powietrze, a powinno lecieć gorące. Wcześniej przed wymianą uszczelki, a po wymianie chłodnicy, zimą działo mi się to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłodnica drożna...

 

Jeszcze w sobotę wyciągne mu termostat może to się zatkał?

 

A korek zbiorniczka masz na 100% szczelny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby czysta chłodnica (przez górny wąż) + parownik gazowy pochłaniały tyle ciepła z silnika?

 

Wypnij parownik na chwilę i zagrzej go na benzynie, jedną rzecz wykluczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a nagrzewnica sama sie odpowietrza??

 

Powinna ale ja jej pomagam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a nagrzewnica sama sie odpowietrza??

moja się sama dziś odpowietrzyła. tzn. ściskałem tylko węże jak wlewałem płyn do układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety głowica zdjęta i co się okazało jest pęknięta.

Jeżeli ktoś posiada głowicę do B3 1.6 TDIntercooler 80KM proszę o PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności