Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam podobny problem.

Mogę gonić paska nawet 50km bez przerwy i górny wąż mam gorący a dolny zimny.

Teraz od tygodnia gdy temperatura spadła moniżej 10 stopni wskazówka temperatury podskoczy do góry ale też jakoś dziwnie szybko dochodzi do góry a z nawiewu leci chłodne powietrze.

Z tego co tutaj wyczytałem chyba muszę zacząć od wymiany termostatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co tutaj wyczytałem chyba muszę zacząć od wymiany termostatu.

To na początek nie zaszkodzi ale według mnie to nie tylko termostat prędzej jakiś syf na nim że nie otwiera go i dla tego obiegu nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam podobny problem.

Mogę gonić paska nawet 50km bez przerwy i górny wąż mam gorący a dolny zimny.

Teraz od tygodnia gdy temperatura spadła moniżej 10 stopni wskazówka temperatury podskoczy do góry ale też jakoś dziwnie szybko dochodzi do góry a z nawiewu leci chłodne powietrze.

Z tego co tutaj wyczytałem chyba muszę zacząć od wymiany termostatu.

heh ja już dziś jestem po tej operacji... i jest laleczka :lol jeżeli są takie objawy o których piszesz to z pewnością masz termostat do wymiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie moja kolej , miesiąc temu wymieniona nagrzewnica , gąbki wszystkie wymienione , linki sprawdzone , działają i są założone , oba węże ciepłe/gorące równomiernie , auto dogrzewa się tak jak powinno 90-95stopni , u mnie objaw jest taki stoję na jałowym , auto maks rozgrzane wiatrak na chłodnicy chodzi , leci letnie powietrze , dociskam gaz powiedzmy 1500-2000obr/min idzie o wiele cieplejsze powietrze i po chwili jak puszczę gaz wydmucha to ciepłe i dalej leci chłodne , teraz pytanie - zbliża mi się rozrząd/wymiana czy możliwym jest żeby pompa wody miała taki wpływ wiadomo większe obroty silnika pompa szybciej się kręci wytwarza większe ciśnienie ?? poniekąd wyczytałem na forum że przy rozrządzie należałoby wymienić pompę wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy możliwym jest żeby pompa wody miała taki wpływ wiadomo większe obroty silnika pompa szybciej się kręci wytwarza większe ciśnienie ??

w pompie pada łożysko , zaczyna ciec skoro płyn nie spiernicza to działa prawidłowo i cisnienie jest prawidłowe

poniekąd wyczytałem na forum że przy rozrządzie należałoby wymienić pompę wody

do wymiany pompy wody nie trzeba rozpinać rozrządu ;)

 

oba węże ciepłe/gorące równomiernie , auto dogrzewa się tak jak powinno 90-95stopni , u mnie objaw jest taki stoję na jałowym , auto maks rozgrzane wiatrak na chłodnicy chodzi , leci letnie powietrze , dociskam gaz powiedzmy 1500-2000obr/min idzie o wiele cieplejsze powietrze i po chwili jak puszczę gaz wydmucha to ciepłe i dalej leci chłodne

na logikę coś nie tak z klapką/linkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w pompie pada łożysko , zaczyna ciec skoro płyn nie spiernicza to działa prawidłowo i cisnienie jest prawidłowe

 

do wymiany pompy wody nie trzeba rozpinać rozrządu ;)

 

 

na logikę coś nie tak z klapką/linkami

 

 

 

nie bądz zły ake na logike to właśnie pompa wody moim zdaniem czy wirnik na pompie nie może się wytrzec ?? a raczej lopatki na niej ?? (załóżmy że nie była nigdy wymieniana - załóżmy bo tego nie jestem pewien) , a mówiąc wymiana pompy wody przy rozrządzie to miałem na myśli , wymianę jej przy okazji wymiany rozrządu , Czytamy ze zrozumieniem ;):bleble

Edytowane przez kszysiozeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wirnik na pompie nie może się wytrzec ?? a raczej lopatki na niej ??

Wiesz na logikę to przy kontakcie materiału z wodą/płynem tarcie jest minimalne , więc zużycie łopatek moim zdaniem odpada.

Piszesz , że układ chłodzenia działa prawidłowo czyli pompa wody też , więc przyczyna musi leżeć po stronie ogrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz na logikę to przy kontakcie materiału z wodą/płynem tarcie jest minimalne , więc zużycie łopatek moim zdaniem odpada.

Piszesz , że układ chłodzenia działa prawidłowo czyli pompa wody też , więc przyczyna musi leżeć po stronie ogrzewania.

 

 

ok rozumiem tylko dlaczego na wolnych obrotach leci letnie powietrze a po zwiększeniu obrotów leci gorące / ciepłe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego po wymianie nagrzewnicy odpowietrzyłeś układ chłodzenia? ;)

jeśli tak i problem jest cały czas to prawdopodobnie pompa cieczy nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia w układzie(czyt. zużycie)... wiadomo jak każdy podzespół i pompa wody ulega kiedyś zużyciu... obejrzyj dokładnie pompę czy gdzieś nie zaczyna rosić w okolicach łożyska a także odkręć korek zbiorniczka włącz silnik i sprawdź czy płyn ma obieg czy stoi... jeśli dość dobrze pompuje to usterki trzeba szukać gdzie indziej... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego po wymianie nagrzewnicy odpowietrzyłeś układ chłodzenia? ;)

 

układ jest odpowietrzony prawidlowo ;)

 

jeśli tak i problem jest cały czas to prawdopodobnie pompa cieczy nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia w układzie(czyt. zużycie)... wiadomo jak każdy podzespół i pompa wody ulega kiedyś zużyciu... obejrzyj dokładnie pompę czy gdzieś nie zaczyna rosić w okolicach łożyska a także odkręć korek zbiorniczka włącz silnik i sprawdź czy płyn ma obieg czy stoi... jeśli dość dobrze pompuje to usterki trzeba szukać gdzie indziej... pozdrawiam

 

i podejrzewam że tu rozwiałeś moje wszelkie wątpliwości , dlatego też pytałem o pompe , po otwarciu zbiorniczka płyn leci ale leci dość słabo - dlaczego słabo , na porównanie wziałem sobie swoje poprzednie mk II tam na wolnych płyn wylatywał na doległość 2 cm w zbiorniczku tu niestety na wolnych leci ot tak praktycznie po ściance wewnętrznej zbiornika , nie sprawdzałem jak to jest przy wyższych obrotach ale to by tłumaczyło dlaczego po podniesieniu obrotów silnika , jest cieplej , także prawdopodobnnie tutaj jest ten przysłowiowy "pies" pogrzebany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli po wymianie układ był odpowietrzony no to niestety...

leci ot tak praktycznie po ściance wewnętrznej zbiornika
no niestety wygląda mi to na pompę :/ no może akurat wyskakiwać nie powinien ale powinno być widoczne gołym okiem że pompa"daje" ciśnienie w układzie nawet na wolnych obrotach... w Passacie b3/b4 jak nam wiadomo pompa wodna nie jest napędzana z pasa rozrządu tylko z pasa napędzającego pompę wspomagania... dlatego "mądre głowy" zalecają wymianę pompy co ok 150tys km a nie jak rozrząd czyli 60 tys lub 5 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oba węże ciepłe/gorące równomiernie

Skoro węże od nagrzewnicy (zasilający i powrotny) mają odpowiednią temperaturę to pompa robi robotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro węże od nagrzewnicy (zasilający i powrotny) mają odpowiednią temperaturę to pompa robi robotę ;)

 

za tydzień w sobote do wymiany idzie rozrząd , pompa wody i termostat (mimo iż wygląda ze jest sprawny) opiszę wyniki czy się zmieniło czy nie ;) cały czas mimo wszystko zastanawia mnie fakt dlaczego na wolnych leci letnie a jak przytrzymam wyższe obroty to jest gorące i po odpuszczeniu się wychładza , ale jak już pisałem , zrobimy , zobaczymy , napiszemy . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh ja już dziś jestem po tej operacji... i jest laleczka :lol jeżeli są takie objawy o których piszesz to z pewnością masz termostat do wymiany ;)

 

Chyba jednak nie termostat. Byłem u dwóch mechaników i każdy z nich po sprawdzeniu auta powiedział że to nie termostat tylko uszczelka pod głowicą. Węże robią się twarde a jak odkręci się korek zbiorniczka wyrównawczego to duże ciśnienie uchodzi.

Sam już nie wiem co mam robić. Chyba szykuje się duży wydatek. Podczas jazdy dolny wąż jest zimny a na postoju jak auto chodzi to po jakimś czasie dolny wąż robi się ciepły i wetnylator się załącza więc wychodzi na to że termostat się otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie chce podważać diagnozy mechaników bo raczej wiedzą co mówią...

bardzo wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia świadczy o uszkodzonej uszczelce...

Byłem u dwóch mechaników i każdy z nich po sprawdzeniu auta powiedział że to nie termostat tylko uszczelka pod głowicą. Węże robią się twarde a jak odkręci się korek zbiorniczka wyrównawczego to duże ciśnienie uchodzi
a zauważyłeś takie oznaki jak np:

-utrudniony rozruch

-kopcenie auta na biało ( nie myl kiedy jest chłodno i auto kopci na biało to normalna oznaka)

-swąd płynu chłodniczego w spalinach (zapach podobny do zapachu płynu)

-znaczny ubytek cieczy chłodzącej w zbiorniku wyrównawczym

-podwójny stan na bagnecie oleju, czyli bagnet jest mokry od oleju i powyżej od płynu

-ślady oleju w płynie

Węże robią się twarde a jak odkręci się korek zbiorniczka wyrównawczego to duże ciśnienie uchodz
a czy po odkręceniu korka lecą bąbelki powietrza? czy ciśnienie ujdzie i spokój?

Po odpaleniu na zimnym silniku, z górnego wężyka leci piana?

Chyba szykuje się duży wydatek
jeśli tą wymianę będzie Ci robił mechanik to trochę pewnie weźmie :/:
na postoju jak auto chodzi to po jakimś czasie dolny wąż robi się ciepły i wetnylator się załącza więc wychodzi na to że termostat się otwiera.
no jeżeli na biegu jałowym tak się dzieje jak piszesz to chyba nic innego nie pozostało... Edytowane przez maciek1863

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem u dwóch mechaników i każdy z nich po sprawdzeniu auta powiedział że to nie termostat tylko uszczelka pod głowicą.

tez mi się ta diagnoza nie podoba.. posprawdzaj dokładnie wszystko zanim wywalisz kupę kasy na remont. czy samochód stracił moc albo ma inne wymienione wyżej objawy?? sprawdzałeś kolego klapkę zimne/ciepłe powietrze?? jak sprawa wygląda z wężami idącymi do nagrzewnicy??

Węże robią się twarde a jak odkręci się korek zbiorniczka wyrównawczego to duże ciśnienie uchodzi.

silnik silnikowi nierówny i jeden układ będzie robił większe ciśnienie, drugie trochę mniejsze ale zawsze ciśnienie w układzie jakieś musi być.

 

 

Podczas jazdy dolny wąż jest zimny a na postoju jak auto chodzi to po jakimś czasie dolny wąż robi się ciepły i wetnylator się załącza więc wychodzi na to że termostat się otwiera.

i tak ma być. powiedz kolego jak teraz sytuacja z nadmuchem wygląda, temperatura wzrosła, nie ma takich mrozów, nic się nie zmieniło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez Marco Zobacz posta

Węże robią się twarde a jak odkręci się korek zbiorniczka wyrównawczego to duże ciśnienie uchodzi.

silnik silnikowi nierówny i jeden układ będzie robił większe ciśnienie, drugie trochę mniejsze ale zawsze ciśnienie w układzie jakieś musi być.

ciśnienie w układzie chłodzenia wynosi ok 0.10 MPa gdy ciśnienie jest wyższe korek zbiorniczka wyrównawczego odpowiada za jego zredukowanie do odpowiedniego poziomu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Maciek1863 Utrudniony rozruch miałem w te największe mrozy ale spowodowane było to tym że aku słabe i druga sprawa dwie świece nie grzały ale wszystkie zostały wymienione i odpala teraz dobrze.

Co do kopcenia to nie kopci na biało. Wręcz odwrotnie gdy jest zimny i po ruszeniu (a mam wyjazd pod górkę) to pusci troche na początku czarnego dymka ale po rozgrzaniu już nie ma tego. Ale to pewnie wynik tego że jest zimny.

Następna sprawa to spaliny ale nie czuje ani odrobiny swądu płynu w spalinach.

Ubytku znaczącego płynu chłodzącego nie odnotowałem. Przez te trzy lata jak go mam to może łącznie 0,5l dolałem.

Na bagnecie jest tylko i wyłącznie olej, śladu po płynie brak.

W płynie również brak oleju. Z tym że zbiorniczek jest chyba do wymiany bo jest ciemny od jakiegoś syfu i nie widać jaki dokładnie jest stan.

Sprawdzę jeszcze dokładnie jutro czy płyn po odkręceniu się uspokoi czy będą leciały bąbelki i na zimnym też sprawdze czy jakaś piana się nie wydobywa.

Kolego qdlik nie zauważyłem żeby auto straciło moc. Silnik pracuje równiutko.

A co do powietrza jakie wlatuje to faktycznie jest tak jakby delikatnie cieplejsze niż wcześniej. Wogóle jak np. po rozgrzaniu silnika gdy dojade gdzieś i wyłącze go i chwile postoi to po ponownym uruchomieniu wyraźnie czuć jak leci cieplejsze powietrze.

Dziwi mnie tylko że strasznie szybko się nagrzewa. Po przejechaniu kilku km osiąga temperature pracy. Kiedyś bardzo długo się nagrzewał w takie mrozy jakie były jeszcze niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem jedne z "głównych" objawów uszkodzonej uszczelki pod głowicą...

 

Utrudniony rozruch miałem w te największe mrozy ale spowodowane było to tym że aku słabe i druga sprawa dwie świece nie grzały ale wszystkie zostały wymienione i odpala teraz dobrze
czyli problem z utrudnionym odpalaniem możemy wykluczyć...

 

Co do kopcenia to nie kopci na biało. Wręcz odwrotnie gdy jest zimny i po ruszeniu (a mam wyjazd pod górkę) to pusci troche na początku czarnego dymka ale po rozgrzaniu już nie ma tego. Ale to pewnie wynik tego że jest zimny.
no to akurat jest normalne jak autko puści sobie bąka na zimnym ogorzej jakby kopcił cały czas...

 

Następna sprawa to spaliny ale nie czuje ani odrobiny swądu płynu w spalinach
to akurat jest niezbyt łatwo wyczuwalne w dieslu...
Ubytku znaczącego płynu chłodzącego nie odnotowałem. Przez te trzy lata jak go mam to może łącznie 0,5l dolałem
jednym z objawów jest właśnie ubytek płynu (znaczny)

 

Na bagnecie jest tylko i wyłącznie olej, śladu po płynie brak
podwójny stan wykluczamy

 

W płynie również brak oleju. Z tym że zbiorniczek jest chyba do wymiany bo jest ciemny od jakiegoś syfu i nie widać jaki dokładnie jest stan
oleju brak zasyfiony zbiornik jest z powodu osadzania się osadów z rdzy itp.. a na korku lub bagnecie powstaję tzw "masło"?

 

 

Sprawdzę jeszcze dokładnie jutro czy płyn po odkręceniu się uspokoi czy będą leciały bąbelki i na zimnym też sprawdze czy jakaś piana się nie wydobywa
sprawdź i napisz co ustaliłeś

 

nie zauważyłem żeby auto straciło moc
to jest jeden z objawów uszkodzonej uszczelki...
A co do powietrza jakie wlatuje to faktycznie jest tak jakby delikatnie cieplejsze niż wcześniej. Wogóle jak np. po rozgrzaniu silnika gdy dojade gdzieś i wyłącze go i chwile postoi to po ponownym uruchomieniu wyraźnie czuć jak leci cieplejsze powietrze
klapy nawiewów sprawne? i kolego po nagrzaniu silnika sprawdź węże nagrzewnicy..

 

Dziwi mnie tylko że strasznie szybko się nagrzewa. Po przejechaniu kilku km osiąga temperature pracy. Kiedyś bardzo długo się nagrzewał w takie mrozy jakie były jeszcze niedawno.
pompa wody w porządku?

 

i tak z innej beczki czy ci mechanicy to jacyś twoi znajomi czy pierwszy lepszy warsztat?

Edytowane przez maciek1863

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek i bagnet ok żadnego masła nie ma.

Ci mechanicy to faktycznie moi znajomi bo przyjeżdzają do mnie do sklepu po części:) Jeden ma swój warsztat a drugi pracuje w takim większym warsztacie a po godzinach u siebie w garażu naprawia auta:)

Jutro napiszę co i jak dzieje się w tym zbiorniczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności