Skocz do zawartości
lookas76

Czujnik temperatury zewnętrznej w climatronic - awaria!!!

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie kabel cały a jak wejde w kody climatronika to podaje normalnie tylko z kąt ten bład 306 i inna temp. na zegarach ;( chyba zainwestuje w termometr zaokienny ;)))

Edytowane przez radi-kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam inny problem, mianowicie po odpieciu czujnika temperatury zew. powinno sie wyswietlic na zegarach "--" a u mnie spada temperatura co 0.5 stopnia. Poczekałem az spadla do -25 i podpiolem czujnik i temperatura pokazala znow tyle ile bylo na poczatku.

Wkurzam sie bo zawsze mam +5 stopni wiecej niz jest za oknem... i nawet jak sie przejade to nigdy niepokazuje prawidłowej temperatury.

I teraz niewiem czy to wina czujnika czy szukac gdzies przetarego kabla, ale kolo chodnicy byly cale. Gdzies przeczytałem ze jak sie przecieraja kable to na wysokosci chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b5 masz dwa czujniki, jeden przed chłodnicą i jeden w kanale dolotowym powietrza do kabiny czyli pod filtrem przeciwpyłkowym

 

Długo walczyłem (chyba z 5 lat :D ) z błędnym pokazywaniem temp na climatroniku aż w końcu wymieniłem ten czujnik pod filtrem i wszystko powróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli po wyłaczeniu tego czujnika przed chłodnica temperatura gwałtownie spada to znaczy ze walniety bedzie ten 2 czujnik, tak to mam rozumiec?

a pod filtrem przeciwpyłkowym daleko sie on znajduje czy reka siegne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek po grudniowej odwilży zawieszenia się czujnika przed chłodnicą,climatronik pokazywał co chciał,w skrajnych przypadkach -51 st.C,spryskałem go dwukrotnie preparatem do układów elektronicznych,odłączyłem aku na 2 h i wskazuje bez zarzutu.Niewykluczone,iż brud oraz obfita sól wykonała swoje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat.

Mam problem z czujnikiem tzn 2 lata temu mialem blad -51stC zaczalem grzebac termistory szukanie na przewodach itp. jak juz sie poddalem i walnalem robota na drugi dzien wsiadam a tu dziala klima blad zniknal a klimatronik zaczytywal temp z dmuchawy i tak do dzis. Dzisiaj zadowolony po robocie ide do passacika klima swiezo nabita cale 4 dni sie cieszylem - 38 ow morde mysle zaczalem grzebac i znowu -51 na przewodach idacych do czujnika mam napiecie 4,98V nie wiem ile ma byc blad "306 2" daje plus pokazuje 000. Czujnik raczej walniety bo na ohmomierzu nic nie pokazal ale czy wepne go czy te termistory czy zewre kostke to dalej to samo -51.

Ewentualnie jak mozna oszukac climatronic zeby zaczytal temp z dmuchawy? (to tak jaby sie nie dalo naprawic tego w zderzaku)

Czy czujnik z golfa 4 ten bez przewodu bedzie pasowal do paska? (koszt 17pln) bo ten z przewodem ponad 80 pln

Edytowane przez golyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego GOLYL miałem ten sam problem u siebie. Wymieniłem czujnik temperatury powietrza dolotowego umiejscowiony między filtrem kabinowym a schowkiem pasażera. U mnie był błąd 313. Wiem że błędy 306 i 313 są połączone. Dwa czujniki są odpowiedzialne za wskazania temperatury na climatroniku. Jeśli jeden z nich jest uszkodzony wtedy będzie Ci pokazywało złe odczyty. Jeśli masz możliwość to proponuję podmienić czujnik pod filtrem kabinowym i zobaczyć jaki będzie odczyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem trase okolo 200km i normalnie mnie szlag trafial -38 i bez klimy.

 

Wrocilem do domu i odrazu do sklepu wzialem czujnik za 18 zeta (bez przewodu na krotko podpinalem i na samo diagnozie climatronica w punkcie 05 temp sie zmieniala na +28 to juz cos. Wracajac do domu z wypieta wtyczka temp. na liczniku wskoczyla +7 o ja pier.. mysle. Z zakupionym czujnikiem pinami zrobilem przewod podpinam wszystko kasuje blad z poziomu climatronica i ok dziala ale...

punkt 04 czyli srednia temp zostala na +7

05 pokazuje +29

06 pokazuje +31

07, 08 tez okolo +30

skad sie bieze ta srednia w 04????

aha i mam w punkcie 40 -51 jeszcze nie znalazlem opisu co to jest

blad 306 juz zniknal mam 444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmień czujnik pod filtrem pyłkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja radziłem i kolega ADAMS podmień czujnik pod filtrem kabinowym. Można go wyjąć po wykręceniu schowka pasażera. A jeśli chodzi o kod 444 to oznacza on brak błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysto ok rano wsiadam do paska temp. +14 sprawdzam i tak samo pokazuje srednia i zderzak na drugim czujniku pokazuje +16.

Po robocie tez ok +36 stal na sloneczku. Klima dziala.

Dzieki za podpowiedzi.

Tylko nie daje mi spokoju dlaczego na kanale 40 w klimatronicu dalej jest -51????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje tylko problem tyczy sie b4, pokazuje mi przy +20 na dworze na panelu klimy -73 ;D co jest powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam problem z odczytem temperatury. Caly czas mam 2stC, bledow zadnych nie ma, w kanale 4 na klimatroniku pokazuje te 2 st. a reszta w porzadku. Czy moze to wplywac na nie dzialajaca klime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Na świetle wam problemy z jakimi sie borykam od momentu kupna passka b5 oczywiscie . Otóż nie pokazuje mi wartości temperatury zewnętrznej ani w panelu climatronik ani z pozycji MFA. Sprawdziłem i przeciściłem czujnik pod zderzakiem i przy kostce koło płynu i wszystko wygląda w porządku. Po sprawdzeniu climatronika występują dwa błędy 332 oraz 538 oba z wartościa 00. Przeczytałem już sporo tematów i nic na ich temat nie mogłem znaleźć. Klimatyzacja również nie działa. Po zrobieniu Auto diagnozy z temperatury były następujące

15°C numer kodu - 04

99.9 °C 05

Czy to znaczy ze uszkodzony jest ten czujnik temperatury znajdujący sie kolo filtru przeciwpyłkowego ? Z góry dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ze 05 to czujnik temperatury zewnetrznej. Zmierz opór czujnika, może gdzieś kabel przetarty.

 

U mnie nagle temperatura znowu podskoczyła. Klima działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko na to wskazuje ze czujnik ci padł ten pod filtrem kabinowym , kupiłem na szrocie za 10 zł poł godziny roboty i po sprawe , tylko trza miec długie paluszki by go wydobyc i wkrecic nowy ale da sie zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu? dla mnie czy dla kolegi wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zepsuty czujnik.

 

ten w zderzaku? jakiś czas temu miałem taki problem to go wziąłem wyczysciłem i ustało a teraz znowu. Czujnik przy filtrze kabinowym jest chyba masakrystyczny do wymiany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności