Skocz do zawartości
killer_84

Wymiana bocznej listwy drzwi B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję wymienić uszkodzoną boczną listwę drzwi. Zależy mi, żeby nie główkować bardziej niż trzeba, czego rezultatem nie była by większa usterka niż jest :D

 

Czy ową listwę normalnie wystarczy pociągnąć i wypiąć czy jest klejona etc. ? Do założenia nowej potrzebny jest jakiś klej czy wszystko wskakuje na zatrzaski ?

Jeśli jest już wzmianka o tym na forum to proszę o jakieś nakierowanie bo sam szukając nie natknąłem się na to (jedynie srebrne listwy przy szybach w FL )

Pozdrawiam :)

 

f1edec306450d197m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, potrzebuję wymienić uszkodzoną boczną listwę drzwi. Zależy mi, żeby nie główkować bardziej niż trzeba, czego rezultatem nie była by większa usterka niż jest :D

 

Czy ową listwę normalnie wystarczy pociągnąć i wypiąć czy jest klejona etc. ? Do założenia nowej potrzebny jest jakiś klej czy wszystko wskakuje na zatrzaski ?

Jeśli jest już wzmianka o tym na forum to proszę o jakieś nakierowanie bo sam szukając nie natknąłem się na to (jedynie srebrne listwy przy szybach w FL )

Pozdrawiam :)

 

f1edec306450d197m.jpg

 

Jeśłi chodzi o listwę naśrodku drzwi to jest ona przyklejona. W drzwiach jest kilka otworów kontrolnych aby listwa trafiała na swoje miejsce ale nie ma tam żadnych zatrzasków. Jeśli masz kleić to żadne taśmy dwustrone. Kup silikon do wklajania szyb i tym przyklej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Listwa którą chcesz zdemontować jest przyklejona na taśmę dwustronną . Odrywanie tej listwy jest dość kłopotliwe , osobiście poradził bym skorzystanie z usługi zakładu lakierniczego maja największą wprawę w wymianie tych rzeczy . A co do samej wymiany to listwę musisz odciąć , a następnie za pomocą gumowego krążka usunąć z lakieru resztki taśmy klejącej . Wszystko odtłuścić i dopiero można nakleić nową listwę , a przy obecnych temperaturach dobrze jest blachę podgrzać choć by suszarką .

Tyle z mojej strony życzę powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za cenne wskazówki, na pewno się przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej na taśmę dwustronną, żadnych klei do szyb, bo jak później będziesz potrzebował zdjąć to oderwiesz klej razem z lakierem.

Polecam taśmę firmy BOLL jest tańsza od 3M ale porządnie trzyma, oczywiście podstawą jest jak kolega wyżej napisał, odpowiednia temperatura i odtłuszczenie materiału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać temat i zapytać się czy istnieje konkretna nazwa tej listwy. Chodzi mi właśnie o tą listwę która jest na obrazku tylko nie lewą przednią, a lewą tylną. Przeszukując allegro pod hasłem "listwa boczna passat b5" natrafiam na rozmaite listwy m.in progowe. I mówiąc szczerze po zdjęciach czasem ciężko mi poznać czy to jest właśnie ta listwa której szukam. Tak więc czy istnieje jakaś jednoznaczna nazwa/ kod tej listwy która jest pokazana na obrazku tylko nie na lewe przednie, a na lewe tylne drzwi. Czy ktoś mógłby podlinkować jakąś aukcje z allegro z tą właśnie listwą? Czy jest ona uniwersalna co do rodzaju nadwozia i rocznika(mam sedna przed FL)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sam też doszedłem do tego kodu więc to raczej to. Może ktoś jeszcze wie, gdzie najtaniej w internecie znajdę nową sztukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności