Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No nie da sie ukryć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również istnieje problem z obecnością wody, tyle że w bagażniku, w tych dodatkowych schowkach na apteczkę itp. Są tam takie plastikowe wkładki, po kilku dniach deszczu mógłbym je zarybić. Problemem stawu w bagażniku nie jest szyberdach i odprowadzenie wody, bo już je sprawdziłem, a nawet dla próby zalepiłem tymczasowo szyberdach taśmą, by go na jakiś czas wyeliminować i badać, czy woda się pojawia. Węże odprowadzające wodę są drożne i na swoim miejscu. No i mimo tego woda pojawiła się... Mocowanie relingu dachu też odpada, bo przy okazji zdjętej podsufitki to też sprawdzić zdążyłem. Auto polewałem wodą, i tam nie ciekło. Woda sączy się gdzie indziej. Tylko gdzie. Przerabiał już ktoś taki problem?

 

Poniżej zdjęcie miejsca z pojawiającą się wodą, która nadal się sączy i kapie . w schowku z przeciwnej strony jest to samo, woda pojawia się w ten sam sposób.

 

4zy3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko gdzie. Przerabiał już ktoś taki problem?

Oczywiście...

...wywierciłem otworki we wytłoczkach aby się woda nie zbierała i na tym się skończyło.

Z przyczyn wieku auta nie wnikam czy woda bierze się z szyby czy z nadkola, czy z podłogi, ważne że lampa wody nie dostaje a otwór we włoczkach odprowadza wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szyby w bagażniku puszczają, przerabiałem temat.

 

puszczają na kleju czy gdzie ;)

jak sobie z tym poradziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylne szyby z bagażnika są przykręcane, odkręcić i silikon pomaga wtenczas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylne szyby z bagażnika są przykręcane, odkręcić i silikon pomaga wtenczas

 

Teraz ktoś to przeczyta, a potem cuda jeżdżą po drogach. Za praktyki typu silikon powinny być prawne konsekwencje :P Nie stosujemy silikonu, bo ma kwaśny odczyn i zaraz zaczną próchnieć blachy. Tylko i wyłącznie takie rzeczy robimy masą poliuretanową, bo jest łatwiejsza w aplikowaniu, dużo trwalsza i nieszkodliwa dla blacharki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam za sylikon stosujesz że próchnieją Ci blachy, pewnie jakiś sanitarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co tam za sylikon stosujesz że próchnieją Ci blachy, pewnie jakiś sanitarny.

 

Dla większości ludzi jest tylko jeden silikon, ten za kilka złotych z marketu budowlanego. Naczytają się w internecie takich tematów, a potem mamy śmietniki na drogach. Tyle tytułem wyjaśnienia. Nie robię już offtopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nigdzie nie aplikowałem silikonu w aucie ;)

Najlepiej to kupić w takich przypadkach odpowiedni klej do szyb i będzie po problemie, a jak już ktoś ma desperacje to klej mamut w tubce od silikonu za 35zł i nie będzie gniło i będzie trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności