Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

WitamPo deszczu mam wode pod chodnikem od strony pasażera.Na podszybiu został położony specjalny silikon ale dalej woda cieknie do środka.Gdzie jeszcze szukac ew.uszczelnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego szukajka nie boli, temat juz wałkowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego szukajka nie boli, temat juz wałkowany

Ja bym powiedział, że nie gryzie, ale jak kto woli:P

Racja też o tym kiedyś czytałem;) Gdzieś na forum jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... A ktoś spotkał się z mokrym dywanikiem ale po stronie kierowcy? Problem teraz w zimę wyszedł, że po deszczu mam mokry dywanik(na szczęście gumowy więc nic nie wsiąka ale nie mogę sobie poradzić z parowaniem...). Okazuje się, że woda spływa gdzieś spod kierownicy, mokro mam na łączeniu półek pod kierownicą. Nie mam zielonego pojęcia skąd tam może być woda... Szyba była wymieniana z ponad rok temu, szyberek nie cieknie bo podsufitka sucha... to skąd ta woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szyba była wymieniana z ponad rok temu,

Rozbierz plastik pod wycieraczkami i obadaj stan kleju.

A wracając do ogólnego problemu mokrych dywanków to stawiam na brakl folii w drzwiach lub jej rozdarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozbierz plastik pod wycieraczkami i obadaj stan kleju.

 

Kleju od szyby? Czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kleju od szyby?

Tak...może gdzieś sie odparzyło...po zdjęciu plastiku z podszybia będziesz więcej wiedział...czy woda spływa do błotnika czy do kabiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod podszybiem po stronie kierowcy, niemal przy błotniku jest gumowa zaślepka przez którą przechodzi linka otwierająca maskę. Jeżeli się rozszczelniła lub wyskoczyła, to stamtąd może lać się woda. Ja zasmarowałem ją obwicie klejem - jest ok.

Co do chodnika, to warto obadać stan gumowych korków w podłodze. Po tylu latach są już nieszczelne i powodują zawilgocenie wykładziny. U siebie wszystkie wyciągnąłem, podłogę zakonserwowałem, a korki wkleiłem na nowo mocnym klejem. Trochę z tym roboty, bo jest ich sporo, chyba niecałe 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ciekło przez obudowę filtra pyłkowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie ciekło przez obudowę filtra pyłkowego

Na dywan kierowcy?

Pod podszybiem po stronie kierowcy, niemal przy błotniku jest gumowa zaślepka przez którą przechodzi linka otwierająca maskę.

Czyli w grodzi silnika? Bo patrzyłem na podszybie i nic nie widziałem, są tam dwa korki ale siedzą na swoim miejscu...

 

Poczekam do soboty bo jak wracam z roboty to ciemno... Zdejmę plastik pod szybą i będę lał patrząc gdzie ucieka(mogłoby jakimiś bombelkami gdzie ucieka, mnie uraczyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak gdybyście jest to prosta przyczyna przerabiałem to w VW GOLF MK3 jak macie szyberdach to przy słupkach schodzą węże i nie wiem jak jest w passkacie (u siebie nie mam problemu) w MK3 schodziły na wysokości skrzynki bezpieczników poza wnętrze i z stąd lubi wyskoczyć waż (z łącznika) sprawcie w tym miejscu z jedne i drugiej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciek znajduje się pod obudową filtra przeciwpyłkowego. Uszczelka, którą zmęczył czas nie spełnia już swojej roli. Z powodzeniem naprawić to można wykorzystując silikon.

Zdemontować obudowę

odtłuścić obie przylgnie

zaaplikować silikon

ostrożnie złożyć

voila.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciek znajduje się pod obudową filtra przeciwpyłkowego. Uszczelka, którą zmęczył czas nie spełnia już swojej roli. Z powodzeniem naprawić to można wykorzystując silikon.

Zdemontować obudowę

odtłuścić obie przylgnie

zaaplikować silikon

ostrożnie złożyć

voila.....

W moim przypadku odpada. Primo, nie mam filtru przeciwpyłkowego, duo kratkę wklejałem na silikon na początku roku...

 

 

w MK3 schodziły na wysokości skrzynki bezpieczników poza wnętrze i z stąd lubi wyskoczyć waż (z łącznika) sprawcie w tym miejscu z jedne i drugiej strony

W pasacie wchodzą w błotnik bodajże, kiedyś przepychałem odpływy drutem i albo z błotnika, albo ze słupka wyszedł mi na zewnątrz, już nie pamiętam...

Co do szyberdachu, gdyby odpływ był zatkany to bym miał mokrą podsufitkę... A ja mam mokro na łączeniu się dwóch półek pod kierownicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego szukajka nie boli, temat juz wałkowany

 

I takie podpowiedzi są najbardziej interesujące bo wzięte z doświadczenia.Dzięki wszystkim ludziom "dobrej woli"i życzę Wesołych Świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem w B3 patrze a tu nagle kupa wody troche ja odciagnalem odkurzaczem takim na myjni (cwaniak;p) ale nie znikla to zaczelo sie sledztwo pierwsze co sprawdzilem to szyber dach przewody alegancko drozne. porozbieralem wszystko i juz wiem skad bierze sie woda. Oto zdjecia wyciek jest spod tych gąbek z przodu. Dodam ze robilem eksperyment i polewalem sama szybe bez szyberdachu i lecialo. Mozliwe zeby to szyba? [ATTACH=CONFIG]81590[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]81591[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotach nic nie widać.

Cieknie z przodu spod deski? Z której strony?

Wyżej wspomniano, że z prawej masz obudowę filtra przeciwpyłkowego. Z lewej strony zaś przechodzi linka do otwierania maski. Oba te elementy mogą się rozszczelnić.

 

Szyba może przeciekać jeżeli ostro rdzewieje podszybie, albo jakiś druciarz wklejał szybę. Ja bym jednak zaczął od wspomnianych wyżej rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płynu w zbiorniczku nie ubywa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szyba może przeciekać jeżeli ostro rdzewieje podszybie, albo jakiś druciarz wklejał szybę.

 

No u mnie akurat ciekło przez szybę, uszczelka na górze przy dachu wogóle nie trzymała a podszybie mam zdrowiutkie jak z fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie akurat ciekło przez szybę, uszczelka na górze przy dachu wogóle nie trzymała a podszybie mam zdrowiutkie jak z fabryki

 

Szybę uszczelnia klej. Uszczelka wokół niej to ozdoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybę uszczelnia klej. Uszczelka wokół niej to ozdoba.

 

Zgadza sie ale u mnie góra była tak luzna, że ręką mogłem odchylić szybę nawet na dwa centymetry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności