Skocz do zawartości
symeks

GTB2260VK w Passacie AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Ja montowalem gtb2260vzk na kolektor td.. w chu..j przerubek .. wstaje prawie jak 17 a nawet udalo dmuchac sie nia 3 bar.. soft by Daron , pompa 11 hybryda 260 itd dawka od 3700 do kaca max i zeri dymu ! Obecnie nie mozemy tego chamowac bo sprzeglo vr6 + kevlar nie ogarnia

 

No fajnie fajnie, ale Wojtek to chyba wszystko robi na PD nie pompie.

 

PS. Ludzie kochani, ja rozumiem literówki, ale zwrócicie uwage jak to brzmi, bo czasem to az czyta się cięzko.

Hamować od hamulce, a nie od CHAMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taa... tylko uszczelka tego nie zniosła 3 bar .. obecnie jeździ na 2.6 bara i nic sie nie dzieje...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20170225_161231.jpg

A tu wykres z kpowera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No taa... tylko uszczelka tego nie zniosła 3 bar .. obecnie jeździ na 2.6 bara i nic sie nie dzieje...

 

Pompowałeś 3bary w seryjnego AFN,jak długo jeździło? Długo już jeździsz na 2.6b, ile przejechałeś? Mi sprzęgło vr6+tarcza kevlar poddawało się powyżej 470NM,obecnie mam 450 i przeszło 50tyś już nalatało. Pytam bo mam już kupiony jednomas 240 i po zmianie na pewno będę chciał dołożyć do obecnych kresek.Obecnie dmucham 2.15 b,auto użytkuje na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 3 bary .. jeździło to 2 tyg potem uszczelka puściła.. teraz jeździ już na 2.6 bar okolo 3 miechy .. silnik daje rade ( zdrowy po remacie) Ale uklad napedowy nie.. przez ten czas zdążyła posypać sie skrzynia i przeguby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak 3 bary .. jeździło to 2 tyg potem uszczelka puściła.. teraz jeździ już na 2.6 bar okolo 3 miechy .. silnik daje rade ( zdrowy po remacie) Ale uklad napedowy nie.. przez ten czas zdążyła posypać sie skrzynia i przeguby

Ja już też latam spory czas na 2.5b bez żadnych problemów. Zespołu napędowego nie ruszales? Wszystko ori to nie dziwie ze się ukreca, ja zmieniłem przód na s6. Mi na 250+ i 550+ wszystko śmiga idealnie, nie wiem czy strzelasz że sprzęgła czy może jakiś launch Control zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz jeździ już na 2.6 bar okolo 3 miechy .. silnik daje rade ( zdrowy po remacie) Ale uklad napedowy nie.. przez ten czas zdążyła posypać sie skrzynia i przeguby

W trzy miesiące można zrobić 5km,a inny np 5tyś :taksobie Ja od ostatniego stage 235/450 mam ponad 50tyś (przez półtorej roku) z jedna małą awarią (seryjne szpilki głowicy=uszczelka poleciała) po jakiś 36tyś.Co do napędu to mam podobnie,teraz przy wymianie sprzęgła i skrzyni na 6g wskakuje w końcu na duże przeguby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja już też latam spory czas na 2.5b bez żadnych problemów

 

No ale z tego co widzę to kolego masz PD,a my piszemy o VP. PD na wstępie ma stopień sprężania mniejszy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja .. narazie z 2 tys km zrobione na tym stage ( oczywiscie szpilki przerobione z arl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam passata AFN całego w oryginale i niestety turbina zaczęła już gwizdać więc ma się już ku śmierci. Aktualnie auto ma przejechane 342tys kilometrów więc wcale mnie to nie dziwi. Tak czy inaczej czeka mnie wymiana turbo.

Kiedyś miałem plany przerabiania tego silnika i nawet zakupiłem w pełni zregenerowaną turbinę GT1749VA, a że zrezygnowałem z modyfikacji to tak sobie leży do dzisiaj.

 

Wiem, że można ją zastosować u mnie i że potrzebna jest przejściówka do jej zamontowania bo są drobne różnice w montażu i podpięciu osprzętu.

Pytania mam takie:

1. u którego użytkownika forum (lub gdzieś indziej) mogę kupić najlepiej cały zestaw do przekładki?

2. czy ktoś z województwa śląskiego może mi to zrobić (w sensie ktoś kogo byście polecili) - może również któryś z mistrzów na forum może się tym zająć?

3. kolejna sprawa to nowa mapa - kto i gdzie?

 

Od razu powiem, że nie chcę wykręcać tysięcy koni z tego silnika bo najnormalniej jest na to za stary i pewnie reszta auta zaraz byłaby do roboty. Chcę tylko wymienić turbinę, na tą którą posiadam i wprowadzić mapę która obsłuży nowe turbo w najlepszy sposób (ekonomia spalania i kultura pracy). Jeśli efektem zmian programowych będzie więcej KM to na pewno się nie obrażę ale moim priorytetem jest bezpieczeństwo pracy silnika.

 

Proszę o jakieś sugestie

Pozdrawiam

Wszystkich forumowiczów

Edytowane przez tasmanvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup przejsciowke, ogolnie dostepna a allegro np. I tyle. Mape mozna odpuscic jak Ci nie zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy konkretnie o to chodzi:

http://allegro.pl/przejsciowka-redukcja-turbo-awx-asz-afn-1-9tdi-vag-i6590053556.html

?

 

są dwa typy - na 38 i 51mm. 38mm na ori rury a 51mm na fmic czyli u mnie pewnie skończy się na 38mm

Edytowane przez tasmanvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o to chodzi. Jest tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności