Skocz do zawartości
symeks

GTB2260VK w Passacie AFN

Rekomendowane odpowiedzi

ja montuje na flanszach jak u olka. spawac zeliwo to wiesz to sie zmienia struktura metalu i pewnosci nie ma ze nie bedzie pekac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladałem na facebooku prace chłopakow z ctr tuning, to zauwazyłem że gtb zawsze spawają do kolektora, bo twierdzą, że połaczenie na flanszach z czasem zacznie przepuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przyspawać. Problem jest z umiejscowieniem turbiny żeby nie dotykala obudowy filtra powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej przyspawać.

 

najlepiej to wykonac customowy kolektor wydechowy pod to turbo aby bylo ulozone tak aby nic nie kolidowalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się ale wtedy kasa robi się ogromna... Pozatym baran jest też spawany, Ori kolektor też jest dwuczęściowy i spawany. Żeliwo nie zmienia plastyczności... :marecek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co w takim razie z filtrem? ktoś coś wcześniej wspominał że można założyć puchę od AFN-a bo jest mniejsza? czy wydaje mi się? a jakby stożek zapodać jakiś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co w takim razie z filtrem? ktoś coś wcześniej wspominał że można założyć puchę od AFN-a bo jest mniejsza? czy wydaje mi się? a jakby stożek zapodać jakiś??

 

no ja mowilem ze puche od afn bo lipa jest z filtrm wychodzi takie cos , zobacz gdzie sa dziury od ori puchy filtra,wiec grucha przeszkadza.

a co do stozka to slyszalem ze psuja przplywki strasznie i lepiej nie brac :/

Passat-A4AdapterFlange9.jpg

Passat-A4AdapterFlange10.jpg

foto zapozyczone z darkside developments.

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aale to jest monstrum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że nie wejdzie ci pucha od afn-a. U mnie krawędź jest równo z podłóznicą.

aale to jest monstrum

 

GTB 22 jest jescze wieksza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GTB 22 jest jescze wieksza 004.gif

 

ale tylko strona goraca chyba jest wieksza o ile sie nie myle.

 

 

na forum a4 wykombinowali jeszcze ze grucha jest do dolu, ale nie wiem czy to ma prawo prawidlowo dzialac :/

DSC03735.jpg

DSC03730.jpg

DSC03731.jpg

foto zapozyczone z audi a4 klub.pl

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfach mk4 grucha jest całkowicie w dół i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gruchą niema problemu bo można ją obracać na okolo osi turbiny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj turbo z gruszka do dolu ;) wiec nie powinno byc problemu z filtrem ;)

d9eaf1e9211f35b0med.jpg

1a52e3cb990a3daamed.jpg

scaled.php?server=189&filename=img20120515202819.jpg&res=landing

foto z forum golfa

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak tam postępy... Kolejne gtb na ulicach. 231ps 480Nm przy 3000rpm i 350 przyNm 2000rpm moment narastający z racji napędu 4x4. Auto jeździ na ori sprzęgle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak tam postępy...

 

U mnie zmienilo sie tyle ze jednak bedzie GTB22 :P i po przemysleniach co do rzerobienia gruchy i skonsultowaniu tego z kilkoma roznymi osobami ktore nadal twierdza, ze nie da rady prawidlowo zamontowac gruszki do dolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie zmienilo sie tyle ze jednak bedzie GTB22 :P i po przemysleniach co do rzerobienia gruchy i skonsultowaniu tego z kilkoma roznymi osobami ktore nadal twierdza, ze nie da rady prawidlowo zamontowac gruszki do dolu.

 

a zmieści się w passacie gtb22?? bo ja mam u siebie gtb17 i muszę przyznać ze za dużo miejsca tam nie zostaje, a co do montażu gruszki z dołu to w końcu jest taka możliwość czy nie( ja w chwili obecnej mam zamontowaną z boku, i jeszcze nie wyregulowana do końca gdyż lekko mi przeładowuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zmieści się w passacie gtb22??

zmiesci zmiecsci ;)

 

 

co do montażu gruszki z dołu to w końcu jest taka możliwość czy nie( ja w chwili obecnej mam zamontowaną z boku, i jeszcze nie wyregulowana do końca gdyż lekko mi przeładowuje)

 

no wiekszosc twierdzi ze sie da tak przerobic. Ja zapytalem znajomych dwoch osobnych obcych sobie turbniarzy i powiedzirli ze nie ma prawa dobrze byc wyregulowane turbo z gruszka do dolu z uwagi na zmiane dlugosci ciegna czy cos tam, wiec sie poslychalem i u mnie bedzie grucha nad podluznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

traksio ogladałeś prace chłopaków z forum golfa? tam każdy robi gruszke w dół, bo inaczej po prostu do golfa nie wejdzie i chyba to musi dobrze działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zmieści się w passacie gtb22?? bo ja mam u siebie gtb17 i muszę przyznać ze za dużo miejsca tam nie zostaje,

 

To są identyczne turbiny,tyle tylko,że mają inne środki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
traksio ogladałeś prace chłopaków z forum golfa? tam każdy robi gruszke w dół, bo inaczej po prostu do golfa nie wejdzie i chyba to musi dobrze działać.

 

To ze ktos tak ma , to nie znaczy ze to jest dobrze.

 

a co do wielkosci sprezarek to jakas tam roznica jest

TurboComparison.jpg

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności