Skocz do zawartości
fafik12

migająca kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak w temacie mam problem z migającą kontrolką od ciśnienia oleju. Gdy występują drgania lub jakieś wstrząsy ( nie rzadko bo droga jak ser szwajcarski) zaczyna migać i piszczeć ta kontrolka myślałem że to wina zegarów ale po wymianie jest tak samo tylko duuuużo rzadziej włącza się ta kontrolka. Passat B3 1.9 d 1990 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie kable. zobacz wtyczki i przetarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj pod maskę. Mi też migała jak mi się urwał przewód idący do czujnika oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo czujnik albo wtyczka do niego lub przetarty przewód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie kontrolki oleju, mam problem: Passat B3 silnik 1,8 benz/gaz

Po przejechaniu ok 30 km, nie wcześniej zaczyna migać i brzęczeć kontrolka ciśnienia oleju.

Jak jadę na biegu, na wolnych obrotach i przy prędkości 80 - 90 km/godz to się zapala. Gdy jadę ok. 110 km lub wrzucę na luz to jest OK. Jak jadę i brzęczy to zwiększam obroty, naciskając lekko sprzęgło to gaśnie.

 

Dodam, że wszystko to zaczęło się po regeneracji głowicy, wymianie pasków i uszczelki pod głowicą. Wymieniłem też olej, flirt, czujnik i nawet pompę olejową i dalej to samo.

 

Jeszce jedna sprawa, która się z tym wiąże: do czego jest "czujnik" lub coś co jest przy obudowie filtra oleju.

Czekam niecierpliwie na pomoc !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jadę i brzęczy to zwiększam obroty, naciskając lekko sprzęgło to gaśnie.
to by wskazywało na padniętą pompę lub jej napęd lub smoka
Jeszce jedna sprawa, która się z tym wiąże: do czego jest "czujnik" lub coś co jest przy obudowie filtra oleju.
zerknij do pdf-u czy jest tam "to coś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W temacie kontrolki oleju, mam problem: Passat B3 silnik 1,8 benz/gaz

Po przejechaniu ok 30 km, nie wcześniej zaczyna migać i brzęczeć kontrolka ciśnienia oleju.

Jak jadę na biegu, na wolnych obrotach i przy prędkości 80 - 90 km/godz to się zapala. Gdy jadę ok. 110 km lub wrzucę na luz to jest OK. Jak jadę i brzęczy to zwiększam obroty, naciskając lekko sprzęgło to gaśnie.

 

Dodam, że wszystko to zaczęło się po regeneracji głowicy, wymianie pasków i uszczelki pod głowicą. Wymieniłem też olej, flirt, czujnik i nawet pompę olejową i dalej to samo.

 

Jeszce jedna sprawa, która się z tym wiąże: do czego jest "czujnik" lub coś co jest przy obudowie filtra oleju.

Czekam niecierpliwie na pomoc !!!!!!!!!

 

 

a jakby tak w końcu olej zmienił huh ???:debil

 

---------- Dodano o 20:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:48 ----------

 

Jeszce jedna sprawa, która się z tym wiąże: do czego jest "czujnik" lub coś co jest przy obudowie filtra oleju.

Czekam niecierpliwie na pomoc !!!!!!!!!

 

do mierzenia ciśninia oleju a to też jest ważne w silniku . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakby tak w końcu olej zmienił huh ???:debil

Przecież napisał wcześniej, że olej wymienił przy okazji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo jest tak ze zdejmujemy kabelek z czujnika i kontrolka gaśnie jeśli nie gaśnie to mammy drugi czujnik (gdzieś w głowicy) lub przetarty kabel.

Drugi czujnik na obudowie filtra (taki z okrągłym płaskim końcem) to jest od temp. oleju na MFA.

Choć mogę sie mylić i Twój silnik ma dwa czujniki właśnie na filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Standardowo jest tak ze zdejmujemy kabelek z czujnika i kontrolka gaśnie jeśli nie gaśnie to mammy drugi czujnik (gdzieś w głowicy) lub przetarty kabel.

Drugi czujnik na obudowie filtra (taki z okrągłym płaskim końcem) to jest od temp. oleju na MFA.

Choć mogę sie mylić i Twój silnik ma dwa czujniki właśnie na filtrze.

 

Mam jeden czujnik w głowicy a drugi na filtrze. Jak temperatura rośnie to się zaczyna "jazda".

To może mieć coś wspólnego. Dzięki, sprawdzę ten wątek.

 

---------- Dodano o 15:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:02 ----------

 

Dzięki Rafał.

Pompę założyłem używaną, ale wątpię żeby też miała dokładnie taką samą wadę jak poprzednia. Wcześniej ją przemyłem i wyczyściłem.

 

Szkoda ale nie mogę otworzyć tych pdf, a to może być ciekawe. Dalej kolega lebow napisał że to może być czujnik temperatury oleju, muszę to zbadać.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniając świece żarowe natknąłem się przy okazji na ponadgryzany przez myszy kabelek od czujnika oleju przy filtrze czy to może być powodem tej migającej kontrolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz pytanko. Silnik 1.9 TD AAZ. Zepsuł mi się czujnik oleju przy filtrze oleju, po odpaleniu auta kontrolka migała, cisnienie zmierzone manometrem i jest dobre. Dorwałem w garażu czujnik od 1.9 TDI ale też uszkodzony, jak przekrocze 2 tyś obrotów do 3 tyś obrotów to zaczyna migać mi kontrolka a tak to gaśnie.. Jaki kolor ma czujnik? Wymienie odrazu też ten w głowicy bo jestem pewien że musi być niebieski. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że takie miganie kontrolki może powodować filtr złej jakości i przeważnie jest to Filtron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie chodzi o filtr Filtrona OP 526/1, zamiast którego wkręcono przez omyłkę OP 526.

Niby tylko brak tej JEDYNKI, ale ten brak powoduje tyle niedogodności.

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak tego badziewa nigdy nie wkręce! I na bank sie nie pomyle.. Filterek jest Boscha ;) Czujnik miałem szary a powinienem mieć czarny.. Po wymianie jest elegancko i nie pika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności