Skocz do zawartości
Rekin1988

Stukanie w kierownicy przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Mam problem ze swoim paskiem, chodzi o stukanie w kierownicy przy hamowaniu... Szukalem wszedzie ale nie widze tego... Maja problemy przy skrecaniu, a u mnie jak skrecam jest ok, przy duzych predkosciach tez jest ok... Bylem ostatnio o mechanika i powiedzial mi ze pierwszy raz slyszy takie cos... Wiec ja nie wiem :-( Moze ktos pomoze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie , u mnie to byl spory luz na wahaczu dolnym i stukalo wlasnie przy hamowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drążki kierownicze i końcówki - szczególnie gumy w miejscu gdzie z końcówki wychodzi oś do mocowania do drążka kierowniczego, ja przy wymianie zawiechy zdobyłem końcówki już bez tych gum bo w sumie one najszybciej padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to sprawdze... :-) Mam nadzieje ze to to :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Chciałem się "podpiac" pod ten temat, ponieważ mam DOKŁADNIE TAKI SAM problem! :-(

Ja dodam tylko tyle, że mam założony cały nowy komplet wahaczy LEMFORDERA, nowe drażki i końcówki i nie mogę pozbyć się tego problemu! Przed wymiana wahaczy było to samo (plus oczywiście luzy spowodowane wybiciem). Byłem przekonany, że po wymianie wahaczy ten problem zniknie, a jednak jest inaczej!! :-/

Dodam jeszcze, że przy podjeżdzaniu np. na krawężnik też czuje luz na kierownicy.

Czy może to być oznaka uszkodzenia maglownicy??

Czy może luz na krzyzaku??

Proszę o sugestie i porady jak się pozbyć tego problemu...

 

POZDRAWIAM!!

Edytowane przez artur-kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie sprawa wyglądała tak że po wymianie wahaczy całego zwieszenia pojeździłem 2 tygodnie i pojawiły się stuki.!! Wróciłem do mechanika i pojechałem na przegląd ,co się okazało że przekładnia kierownicy dostała luzy i Nie spodziewał bym się tego ..

Wymiana nastąpiła tu koszt 750zł

http://www.przekladniekierownicze.eu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat!

Czekam na jakieś sugestie, opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moim Pasku oprocz tego ze cos w kierownicy sie dzieje to teraz mi doszlo do tego szum w lewym kole... Przy skrecie w lewo szumi a jak skrecam w praco jest ok... Mech. mi mowi ze to nie jest lozysko... Czy to moze byc spowodowane zje***na przekladnia....??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam mam dokładnie to samo mechanik powiedział mi , ze to maglownica niestety ze starosci wyrabiaja się zembatki i przy chamowaniu klekoce , ze strach sie rozpedzać no ale zal tego przy moim wdzięcznym pasku nie zrobić jak chodzi jak pszczółeczka .....268 tys mil!!! pozdrawiam forumowiczów robicie kawał olllllllbrzymie dobrej roboty joł:papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepne się. dotyczy golfa 5

objawy:

Przy hamowaniu delikatnym przy niewielkich prędkościach delikatnie czuć na pedale drgania, przy gwałtownym hamowaniu przy wyższej prędkości czuć bicie na kierownicy i na pedałach ale to bicie trwa 1-2 sekundy i reszte hamowania jest gładkie az do zatrzymania auta.

czy to krzywe tarcze? czy przy krzywych tarczach nie powinno bic do końca hamowania?

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności