Skocz do zawartości
Buniek

Zapach zgniłych jaj (nie katalizator)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś rano śpieszyło mi się i musiałem gnać 140-150. W pewnym momencie pojawił się intensywny smród zgniłych jaj. Pomyślałem: "pewnie zapachy z okolicznej wsi". Ale z godzinkę temu wracałem do domu, też trochę szybciej i zapach również się pojawił.

1.8 RP + LPG, katalizatora nie ma. Jest wolny wydech + końcowy od VR6.

Czy ktoś ma pomysł od czego to może być? Ludzie piszą, że to zapach od LPG (nie wiem co miało by się dziać, żeby tak śmierdziało), że dzieje się coś tam w katalizatorze. Ale kata nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie że nieraz czuć zgniłymi jajami jak sie jedzie za autem które ma LPG, jest to dla mnie nawet znak rozpoznawczy że auto ma właśnie LPG. Tak samo idzie odróżnić auto które pracuje na benzynie na sprawnym kacie a które teego kata juz nie ma.

Zatem skoro czuć w srodku ten zapach to radziłbym sprawdzic szczelność wydechu,czasem ostatni tłumik może zgnić od górnej strony i zapach dostaje sie do bagażnika, lub przez samą uszkodzona uszczelkę bagażnika też może zapach się dostać do kabiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydech był modzony całkiem niedawno, w listopadzie go złożyłem. Tłumik końcowy jest z nierdzewki, jest w porządku, miałem go niedawno w rękach. Hm. No nie mam pomysłu gdzie może być nieszczelność. Co do miejsca dostawania się tego zapachu do kabiny to stawiam na nawiew, tak silny smród nie dostałby się szczeliną klapy czy drzwi. Odłączyłem na noc akumulator, bo obroty zaczęły się zawieszać na ~1500 rpm, jutro zobaczę czy to coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem jak aku pada np jak nie ma w nim wody to daje zgniłymi jajami po płytki ołowiane się przepalają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź akumulator czy się nie wygotował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie kiedyś też śmierdziało zgniłymi jajami... sprzęgło się ślizgało bo było zużyte... po wymianie już nigdy nie zaśmierdziało.... więc może to sprzęgło ślizgało skoro szybko jechałeś to było mocno obciążone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam zdecydowanie sprawdzić aku tyle tylko że w znanym mi przypadku walił strasznie nawet po zaparkowaniu pole rażenia o promieniu co najmniej 100m prędkość jazdy nie miała wpływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest roczny, ale skoro radzicie to oczywiście - jutro sprawdzę.

Sprzęgło - nie zauważyłem nic niepokojącego. Ostatnio chciałem ruszyć bardzo, bardzo dynamicznie i trochę dałem ciała z puszczeniem sprzęgła i troszkę, minimalnie się uślizgnęło. Ale nic złego się nie dzieje, sprzęgło raczej jest ok.

Po resecie sterownika nie wyczułem dziś smrodu, ale też nie grzałem tak jak wczoraj. Spokojnie 90-100 km/h. Jednak aku sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akumulator jest roczny, ale skoro radzicie to oczywiście - jutro sprawdzę. ...

 

Wiek aku nie ma nic do rzeczy. Wystarczy, że altek ma walnięty regulator i aku się wygotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulator też nowy, ma około roku. Ale sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na regulator napięcia. Jak koledzy wyżej pisali taki zapach daje gotujący się kwas w aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy miałem Golfa też pojawił się taki smród który z czasem się nasilał , okazało się po zdjęciu wykładziny że powodem były białe grzybki które urosły z powodu wilgoci , woda dostawała się przez szyberdach a póżniej ściekała słupkami i nic nie było widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem jak w parowniku siadła membrana;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miernik to zmierz ile Ci ładuje ten regulator, bo ja też miałem niby prawie nowy (u ojca w samochodzie znalazłem), a po założeniu i zmierzeniu napięcia ładowania (bo zaciekawił mnie dymek unoszący się z aku...-bez zapachu...) i pokazało mi 19,5V, a powinno 14-14,5...więc niby nowy, a może być zd*pczny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność układu LPG - najlepiej spryskaj roztworem z detergentem reduktor oraz wszystkie połączenia. Nawiew zasysa powietrze z komory silnika i w przypadku nieszczelności pojawia się smród zgniłych jaj. Kiedyś miałem podobny przypadek w służbowej Kijance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zapach zgniłych jaj to siarkowodór, a gaz śmierdzi inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lpg idzie w wydech,to wali jajcem.Jakby na bogato szła mieszanka i nie przepalało do końca.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak lpg idzie w wydech,to wali jajcem

Dokładnie, zły skład mieszanki gaz-powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, zły skład mieszanki gaz-powietrze

 

Poczekajmy aż autor tematy zdiagnozuje. Sam jeżdżę na gazie i wyłapuję subtelną różnicę pomiędzy gazem a siarkowodorem z aku. Ważne by pomóc rozwiązać problem :). Do sprawdzania szczelności są fajne preparaty w spreju, tanie i łatwe w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :)

Smród zgniłych jaj pomieszany z tęchlizną objawia się przy dużych prędkościach i manewrowaniu np: na parkingu gdzie robimy zwroty na pół sprzęgle z dodatkiem gazu . Przyczyna przypalona tarcza docisk koło , i nie jest to smród z aku, klimy ,wydechu czy z instalacji gazowej Tylko SPRZĘGŁO !!!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności