Skocz do zawartości
Gość piotrekli76

Jaka instalacja???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrekli76

Witam i o zdanie pytam.

 

mysle o zalozeniu instalacji gazowej do mojego Paska rocznik 1999 1.8 20v - silnik chyba ADR, 92kW 125KM. Jaka instalacje polecacie i ile by to mniej wiecej kosztowalo :?: Auto przejechalo juz jakies 170 tys wiec czy instalacja to dobry pomysl? :roll:

 

dziekuje za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomorek12

czy instalka to dobry pomysł to sobie musisz przekalkulować , ale powiem że mam zavoli alisein na matrixach i jestem z niej zadowolony jak z osiągów tak ze spalania koszt takiej instalki to ok 3000 tu u nas :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ammore

czesc

i jka instalacje zalozyles i jak sie sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero założyłem Elpigaz 2200. koszt i to całkowicie wystarczy do 1.8 20V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup passata b5 w sedanie, prawdopodobnie 1,8, czy moze 1,6?. Planuje zakladac gaz. Jaka bedzie najlepsza instalacja pod ten silnik? Najmniej sprawiajaca problemy, ktora wytrzyma duze przebiegi. Jaki koszt takiej instalacji mnie czeka? Jakie spalanie powinno mi wyjsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gazu idealne są silniki 8V 2.0l (AZM). Od dwóch lat jeżdżę na BRC i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz chyba w pasatach po lifcie? Mnie stac na tego przed lifetem tak kolo 8-9 tys i dofinasowywac go z czasem, zeby dobrze sluzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuje zakup passata b5 w sedanie, prawdopodobnie 1,8, czy moze 1,6?. Planuje zakladac gaz. Jaka bedzie najlepsza instalacja pod ten silnik? Najmniej sprawiajaca problemy, ktora wytrzyma duze przebiegi. Jaki koszt takiej instalacji mnie czeka? Jakie spalanie powinno mi wyjsc?

 

Do obu sterownik Stag Qbox lub 4 plus

reduktor AC R01, KME Silver

wtryskiwacze Hana, Barakuda. Do silnika 1,6 wystarczą wtryskiwacze AC W01

 

koszt ~ 3 tysiące, może trochę mniej. Bez zdejmowania kolektora, na szybko, może i będzie za 2200 jak pisze wyżej kolega.

Jeśli znajdziesz dobrego gazownika nie powinno być problemów.

spalanie ok 15-20% wyższe niż na PB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór podzespołów to jedno

ale nie zapominajmy, że nawet najlepsze podzespoły nie pozwolą zrobić sprawnie działającej instalacji gazowej, jeśli będzie ją montował jakiś druciarz

 

jakość montażu jest bardzo ważna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności