Skocz do zawartości
tom-998

[Istrukcja] RNS 510- wyznaczanie celów poprzez obrazki+dodawanie POI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W opcjach SETUP->NAVIGATION nie mam ani aktywnej ani wyszarzonej opcji z Personal POI. Sprawdzalem na roznych stronach jak wyglada menu i u mnie nie ma tej opcji (jest jedna mniej).

 

Pojechalem do serwisu aby wgrali mi najnowszy software do RNS510 i okazalo sie ze to nic nie pomoglo. Na stronie Volkswagen.de z ktorej pochodzi ta instrukcja pisza o aktualizacji numer K00.5001.33.99, jednak w serwisie powiedzieli mi ze ten produkt jest do starszych nawigacji, a moja jest zbyt nowa i dlatego wgrali mi software przeznaczony do mojej wersji RSN510.

 

Czy ktos wie jak moge wgrac punkty POI ? probowalem tez wgrac przykladowe punkty ze strony volkswagen.de z dzialu FAQ ale navi w zadnym wypadku nie chce wyswietlic dodatkowej opcji w panelu setup/nawigacja.

 

Moze ktos powie czy robie cos zle, czy po prostu faktycznie wycieli ta opcje od ostatniego roku ?

 

Z gory dzieki i pozdrawiam,

MK

 

ps. karta SD po formacie. utworzony katalog PersonalPOI a w nim probowalem roznych kombinacji (swoich punktow, przykladowych z volkswagena, probowalem pod roznymi nazwami jak i pod Meine_POI_Sammlung.db3).

 

 

witam mam ten sam problem, dokładnie taki sam brak opcji importu - co należy zrobić?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam ten sam problem, dokładnie taki sam brak opcji importu - co należy zrobić?

 

pozdrawiam

 

Może to ci pomoże:

Jak wgrać POI do VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale zamiast tworzyć wszystkie punkty ręcznie do DB3 można pobrać gotowe paczki aktualne codziennie z http://www.poipoint.pl

 

Załączam taki plik z POI z dnia dzisiejszego z kategoriami:

 

Punkty kontroli drogowej

Fotoradary stacjonarne

Fotoradary przenośne

Radiowozy z kamerą

Radar Odcinkowy Początek

Radar Odcinkowy Koniec

Sygnalizacje świetlne

Czarne punkty

Bramki viaTOLL

Inspekcja Transportu Drogowego

Niebezpieczne miejsce

Przejazdy Kolejowe Niestrzeżone

Przejazdy Kolejowe Strzeżone

Ronda

 

 

Punkty wraz z ikonami:

 

http://hostuje.net/file.php?id=1f1142fc7d4fb548c75758d371de37ae

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szuka polskich miast...tylko niemcy..dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się mały OT zrobił. O POI jako takich dyskusja jest w innym wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wyszukiwanie po obrazkach....

 

---------- Dodano o 18:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:02 ----------

 

mkpol wiesz cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH]110630[/ATTACH]

 

Najnowsze radary db3 na Europe.

Witam.

Czy w tym pliku są tylko fotoradary na europę, czy też jakieś inne POI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co robię źle?

Pobrałem ze strony poipoint.pl swoje ponkty (fakt jest lacznie kolo 100 kategorii), pobralem je w formacie db3, skopiowalem na karte SD, zaimportowalem, pojawil sie komunikat ze import odbyl sie poprawnie, ale w samej navi nie widze nowo dodanych punktow?! Jak przegladam jakie mam to sa chyba wszyskie stare, nie ma zadnej nowo przeze mnie dodanej kategorii, gdzie popelniam blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, fabrycznie w salonach niestety nowe nawigacje mają blokady do wgrywania nowych POI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu to nie dobrze :( to mnie nie pocieszyles :)

nic tylko czekac az komus uda sie to ominac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo, fabrycznie w salonach niestety nowe nawigacje mają blokady do wgrywania nowych POI

 

ciekawe, zobacze u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, co robię źle?

 

ale nie widzisz na mapie ? czy też na liscie wyboru POI jakie mają być wyświetlane ? bo ja jak wgrywam POI to po komunikacie ze zaimportowane, muszę wejsć na listę POI i wybrać które mają być widoczne na mapie (domyślnie zaden z wgranych nie jest widoczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie widzisz na mapie ? czy też na liscie wyboru POI jakie mają być wyświetlane ? bo ja jak wgrywam POI to po komunikacie ze zaimportowane, muszę wejsć na listę POI i wybrać które mają być widoczne na mapie (domyślnie zaden z wgranych nie jest widoczny)

 

w ogole nie widze nowo dodanych kategorii, tzn jak wchodze w liste do zaznaczenia pozycji, ktore maja byc wyswietlanie na mapie to widze tylko jakiej "stare" kategorie. Wybralem sobie ze strony poipoint swoje kategorie, mam ich ze 100, oczywiscie nie wszystkie chcialbym zeby byly wyswietlanie na mapie za kazdym razem, ale niech beda w pamieci, jednak po imporcie (komunikat pozytywny) nie widac ich w RNS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie jak uzywalem do instalacji POI kart microsd z adapterem, wszystko zmienilo sie gdy wziałem karte sd (akurat w moim przypadku bylo to 1GB - innej nie mialem), sformatowalem karte na fat32 wgralem na karte POI zgodnie z instrukcja poszedlem do auta dalem ponowny import i wtedy POI juz sie pojawily, więc może tedy droga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem podobnie jak uzywalem do instalacji POI kart microsd z adapterem, wszystko zmienilo sie gdy wziałem karte sd (akurat w moim przypadku bylo to 1GB - innej nie mialem), sformatowalem karte na fat32 wgralem na karte POI zgodnie z instrukcja poszedlem do auta dalem ponowny import i wtedy POI juz sie pojawily, więc może tedy droga?

 

hehe dobre, moze warto sprobowac :)

ja akurat uzuwam karty Kingstona 2GB do wgrania POI, musze poszukac moze mniejszej. choc powiem szczerze chyba nie tedy droga, nie byloby komunikatu o poprawnym zaimportowaniu celow w samej Navi, ale moze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ze rozmiar ma tu jakies znaczenie (jezeli masz soft 4xxx to nie powinien miec)

zobacz jak masz sformatowana karte (ja mialem fat32) oraz zwroc uwage na nazwe katalogu jaki tworzysz na karcie w ktorym umieszczasz POI, musi byc dokladnie taka jak w instrukcji)

 

powodzenia

 

jak uzywalem microSD z adapterem tez zawsze mialem komunikat oi poprawnym imporcie ale POI nigdy nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem podobnie jak uzywalem do instalacji POI kart microsd z adapterem, wszystko zmienilo sie gdy wziałem karte sd (akurat w moim przypadku bylo to 1GB - innej nie mialem), sformatowalem karte na fat32 wgralem na karte POI zgodnie z instrukcja poszedlem do auta dalem ponowny import i wtedy POI juz sie pojawily, więc może tedy droga?

 

chyba jednak moge to obalic :(

znalazlem mniejsza karte 512M, wrzucilem poi, tak samo mi sie zaimportowalo do RNS'a, ale nadal nic nie widac.

Jedno co mnie zastanawia, po imporcie pojawia sie komunikat o poprawnym imporcie punktow, ale po zamknieciu tego okna, tam gdzie jest wybor opcji: Importuj, mam jeszcze inne dwie opcje: skasuj i ? (zapomnialem :) ) ktore mam nie aktywne...

Czyli jednak opcja zablokowania importu POI jest najbardziej prawdopodobna :(

az dziwne ze nikomu sie tego jeszcze nie udalo ominac :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nie jestem pewien ze rozmiar ma tu jakies znaczenie (jezeli masz soft 4xxx to nie powinien miec)

zobacz jak masz sformatowana karte (ja mialem fat32) oraz zwroc uwage na nazwe katalogu jaki tworzysz na karcie w ktorym umieszczasz POI, musi byc dokladnie taka jak w instrukcji)

 

powodzenia

 

jak uzywalem microSD z adapterem tez zawsze mialem komunikat oi poprawnym imporcie ale POI nigdy nie mialem

 

mam karte sformatowana na FAT, probowalem tez na FAT32, nie ma znaczenia, znalazlem tez inna karte z adapterem i bez, wiec nie ma to znaczenia. Cos jest w samej navi ze tego nie przepuszacza, soft mam 4120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności