Skocz do zawartości
tom-998

[Istrukcja] RNS 510- wyznaczanie celów poprzez obrazki+dodawanie POI

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nurtuje tylko jedna rzecz: jak stworzyć swoją własną paczkę POI jako db3?

Poiinspector konwertuje co trzeba, ale max 50 POI ( wersja free). Mnie interesuje kilka kategorii,gdzie jest nawet po kilkaset punktów, nie potrzebuję radarów w Anglii czy sklepów Lidl ani np stacji BP.

Czy ktoś ma jakiś szybki sposób na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełna wersja Poiinspector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam taki problem, że wgrywam POI poprzez import z karty SD. Widzę pasek stanu i na końcu komunikat o poprawnym wgraniu. Jednak później w wyborze celu i Dodatkach mam wyszarzony Wybór celów specjalnych, to samo w setup i wyborze POI. Nie jestem w stanie wcisnąć tych opcji. Próbowałem dwukrotnie, zawsze niby poprawnie się wgrywają, a jednak nic nie mogę wybrać. Czy ktoś może coś poradzić ?

 

EDIT: Rozumiem, że nikt nigdy nie miał takiej sytuacji i moja nawigacja jest wyjątkowa ...

Edytowane przez LukNuk98765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udało Ci sie uruchomic POI bo mam ten sam problem co Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma najnowszy zestaw POI ktorym moglby sie podzielic? Z gory dziekuje...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem stronę VW i niestety zniknęło wszelkie wsparcie do RNS510. Link do celów obrazkowych trafia w próżnię:-(

Edit:

Z plików wizytówek już posiadanych i na podstawie EXIF fotek można ręcznie tworzyć własne cele obrazkowe.Sprawdziłem i działa.

Proponuję temat POI wydzielić jako całkowicie odrębny wątek, bo problemów i pytań o nie jest dużo więcej niż o cele obrazkowe.

 

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wektor, podziel się ta wiedzą, bo kombinuje, ale nie wiem jak utworzyć pliki celów z obrazkami. Dwa lata temu robiłem to jak jeszcze strona działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz szybko z pamięci: pliki celów vcf edytujesz w notatniku. Zmieniasz Nazwy celów  i co ważniejsze współrzędne geograficzne.

Te uzyskasz z map Google.Szukasz swojego punktu, prawy klawisz myszy  i klik w "Co to jest?"

Podobnie musisz zrobić w pliku jpg.

Podgladasz dane w EXIF. Jakimś EXIF edytorem.

Tam też musisz podać współrzędne. geo.Chyba w formacie dziesietnym.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności