Skocz do zawartości
maszmol

Początek i kąt wtrysku - Passat B5 FL - AVF 130KM - 2001r - na chłopski rozum !?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze...

Jestem użytkownikiem trzeciego już VW-eja i z dwoma poprzednimi nie musiałem borykac się z problemami z jakimi przyszło mi się teraz zmierzyc.

Jako ,iż mam sentyment do tego modelu chciałbym doprowadzic mój nowy nabytek do stanu ,który sprawi iż będę w pełni szczęscia cieszył się z jazdy nim.

Póki co jest czas wymian, napraw i dokładania do nowego auta.

Ale do rzeczy.

Od strony mechanicznej jest raczej spoko ale gorzej z elektroniką i sterowaniem.

Po wpięciu kompa VAG nie wszystkie parametry są takie jak byc powinny...

Mój mechanik zwrócił szczególnie uwagę na parametr " początku wtrysku" ,który u mnie pokazuje wartosc ( +1,2) a tolerancja jego to(-4 do -2) oraz kąt wtrysku ( u mnie 131) a zakres oscyluje pomiędzy (114 a 129).

Problem zasadniczo leży w tym , iż nie wiadomo jak te parametry zmienic na takie wartości jakie wyznacza tolerancja VAG.

Zmieniliśmy natomiast kąt synchronizacji bo też był nie taki jak powinien. Teraz jest 0 do -0,6.

A wszystkie te operacje przypisane są trochę kiepskiemu odpalaniu auta zwłaszcza po dłuższym postoju pod chmurką i szczególnie dającemu się zauważyc ostremu ,szczypiącemu zapachowi spalin..Dodam iż akumulator jest nowy, świece żarowe grzeją równo a do tego wsadziłem nowy termostat i czujnik temperatury silnika (ten zielony).

Chciałem szczególnie prosic o pomoc i podpowiedż jak te parametry zmienic na własciwe.

Na chłpski rozum - rozumiem np. obrazkowo lub w szczegółowym opisie krok po kroku jak to zmienic i jak potem sprawdzic poprawnosc dokonanych zmian.

Wiem ,że było dużo pewnie takich postów i próśb i na pewno się powtarzam ale zależy mi aby szybk tę sprawę rozwikłac i już nie przejmowac się tym.

Odpowiedzi jeżeli będą proszę oddawac na forum lub bezpośrednio na pw jeżeli będą zasmiecac porządek na forum.

Z góry dziękuję.Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zobaczyć czy masz dobry czujnik temperatury paliwa bo jak będzie walnięty to będzie wszystko się psuć i kąt wtrysku i początek wszystko.Sprawdzałeś rozrząd w tych silnikach jak będzie przerywany nawet o pól zęba to juz nie będzie dobrze chodził.

Edytowane przez MATI766

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko uzyskać rzeczową poradę co dalej jest nie tak.Co do uzyskanej odpowiedzi na mój wątek odpowiadam iż czujniki wszystkie są sprawne to zrobił wcześniej już mój mechanik.On sam też od siebie skorygował rozrząd.Nie był do końca wcześniej dobrze ustawiony.Ale szukamy oboje rozwiązania zagadki i zabieramy się za sprawdzenie pompowtryskiwaczy bo odczyty nie są za dobre na pierwszym i trzecim +-1.25 a powinny być koło 0.Nie wiem czy to dobry trop ale gdzieś trzeba szukać przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej niż w tym linku : http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=8491

trudno to opisać.

Zanim zaczniesz wymieniać pompowtryski zacznij od ponownego ustawienia skoku pompowtryskiwaczy?

tu zdjęcia:

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=2572

tu opis:

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=2572

 

pozdrawiam,

dialer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej niż w tym linku : http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=8491

trudno to opisać[/url]

 

pozdrawiam,

dialer

 

Mógłby ktoś ponowić ten link? Potrzebuje wartości kąta wtrysku. Czy może jest to ta wartość, którą podał autor tematu, czyli 114 - 129?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby ktoś ponowić ten link? Potrzebuje wartości kąta wtrysku. Czy może jest to ta wartość, którą podał autor tematu, czyli 114 - 129?

 

U mnie 114 jest na zimnym po odpaleniu po nagrzaniu na wolnych jest 127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności