Skocz do zawartości
ciuciek

Bi-xenon skrętny - usterka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś prawdopodobnie zakończyłem walkę z błędami na xenonach. ostatnim pomysłem jak przyszedł mi do głowy to przerzucenie z mojej rozbitej lampy czujnika przy silniczku odpowiadający za ruch soczewki w poziomie.. Niestety rozbita lampa była z prawej strony a ja potrzebowałem czujnik do lewej lampy. Musiałem więc wyciągnąć tylko płytkę i przemontować ją do koszyczka od silniczka na lewą stronę. Niestety śruba regulująca wysunięcie płytki względem magnesu znajdującego się na soczewce była bardzo drobna z małym gwintem co wg mnie oznaczało że próba regulacji wysunięcia płytki metodą "na oko" nie przyniesie rezultatów no ale trzeba było spróbować. Oczywiście nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Więc kierując się poradą Ridemana postawiłem na zakup lampy (z możliwością oddania gdyby coś nie tak).

Efekt:

nie zdążyłem jeszcze usunąć błędu a soczewka już zrobiła poprawne ruchy.

Na dzień dzisiejszy błędów nie ma i się nie pokazują, nastawy zrobione, test przechodzą.

Jednym słowem cud miód i orzeszki.

Na desce nie razi kontrolka migającej żarówki i błąd "afs.. bla bla bla".

Soczewka na zakrętach chodzi aż miło. No i to uczucie że wsiadam i nie muszę włączać długich świateł żeby dojechać w nocy do domu - bezcenne.

Dzięki Rideman za poradę. Życzę wszystkim wytrwałości w walce z tym nieszczęsnym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,fajnie że udało się wyeliminować problem, będzie dla potomnych : )

Z ciekawości za ile udało się złapac lampę ?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemas, czy dokonując takiej wiwisekcji lampy, możesz wywnioskować, że regulując ową "śrubą z drobnym gwintem" dałoby się pozmieniać ( zwiększyć) kąt ruchów soczewek na zakrętach w poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości za ile udało się złapac lampę ?

Z lampą mi się udało. Zadzwoniłem do gościa od którego kupowałem lampy rok temu. I się zapytałem za ile dostanego u niego bixenona. Powiedział że za 400zł goły za 800zł kompletny.

No i później coś mnie tknęło i powiedziałem mu że brałem u niego lampy rok temu i jedna jest nie sprawna. No ale dodałem że już rok minął także pewnie o gwarancji nie możemy mówić i chciałem tylko kupić od niego lampę z możliwością oddania gdyby co. A on na to że on nie wypina się na klientów i ich szanuje. Także dał mi drugą lampę za darmo a starą nie sprawną mu oddałem. odkupił także moduł który wcześniej nie potrzebnie zakupiłem od niego. No ale że chciałem być w porządku do dałem mu stówkę za fatygę.

 

przemas, czy dokonując takiej wiwisekcji lampy, możesz wywnioskować, że regulując ową "śrubą z drobnym gwintem" dałoby się pozmieniać ( zwiększyć) kąt ruchów soczewek na zakrętach w poziomie?

Co do tego o czym piszesz to uważam że nie za bardzo można zwiększyć kąt ruchów soczewek. Moim zdaniem magnes znajdujący się w lampie jest zbyt mały i nie można ustawić zbyt dużego zakresu o ile w ogóle można coś przestawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również podłączę się pod temat,

na zegarach standardowo AFS... bla bl abla

vcde pokazuje bload 02629 moduł steownaia lewej lampy.

Test działa , lampy ładnie się poziomują góra dół, przy poziomej regulacji, prawa normlanie skreca,a lewa, w mniejszym stopniu w lewo spogląda. Przyjrzałem się lewej lampie i wygląda tak jak by soczeka była skręcona delikatnie w prawo. Czy to może być wina tego silniczka o którym piszecie?? ewentualnie jak go zlokalziować który to>? gdzieś w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ewentualnie jak go zlokalziować który to>? gdzieś w środku?

Silniczek znajduje się w lampie. Po odkręceniu zderzaka i wyjęciu lampy ściągasz tylny dekielek i już widać silniczek. Skoro test Ci działa to możliwe że sam silniczek się przyciera. Od tego bym zaczął walkę zanim zaczniesz pchać się w większe koszty. Skręty Ci działają podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdze czy działają, bo dzisaij nie miałem jak. Przy odpalaniu pozimuja sie gora dol, lewo prawo, tylko lewa w mniejszym stopiu sie odchyla, nie da się go jakoś nasmarować?? bez ścigania? dzisaij składałem przód i nie mam weny na drugi raz:)

 

tak mi się jeszcze przypomniało. Rozbierałem przó bo mi lewa lampa przestała świecić. Okazało się że kostka wypadła z żarnika, było to na łuku w prawo, czyliw momencie jak socewki skręcały w prawo. Jeżeli w tym danym momencie wypadła wtyczka to soczewka mogła zostać skręcona?? Wtedy właśnie wywaliło błąd AFS

Edytowane przez Weso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja panowie mam taki problem z bi-ksenonami:

 

Address 42: Door Elect, Driver Labels: 1K0-959-701-MAX3.lbl

Part No SW: 1K0 959 701 Q HW: 1K0 959 793 M

Component: J386 TUER-SG FT 1123

Revision: 11006001 Serial number: 00000030168503

Coding: 0000183

Shop #: WSC 05311 000 00000

 

1 Fault Found:

00109 - Left Mirror Turn Signal Lamp (L131)

012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00101100

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 206

Reset counter: 208

Mileage: 214404 km

Time Indication: 0

Date: 2012.03.18

Time: 22:24:53

 

Address 52: Door Elect, Pass. Labels: 1K0-959-702-MAX3.lbl

Part No SW: 1K0 959 702 Q HW: 1K0 959 792 M

Component: J387 TUER-SG BT 1123

Revision: 11006001 Serial number: 00000517568503

Coding: 0000182

Shop #: WSC 05311 000 00000

 

1 Fault Found:

00110 - Right Mirror Turn Signal Lamp (L132)

012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00101100

Fault Priority: 5

Fault Frequency: 63

Reset counter: 208

Mileage: 215003 km

Time Indication: 0

Date: 2012.03.26

Time: 15:53:00

 

A tak krótko mówiąc to "nie trzymają" mi długie światła. Po włączeniu świecą 1-2 minut i wyłączają się a na zegarach zapalona kontrolka spalonej żarówki.

Proszę o jakieś podpowiedzi (o ile takowe istnieją bo passat to zagadkowe zwierzątko jest...... i nie obliczalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
00109 - Left Mirror Turn Signal Lamp (L131)
00110 - Right Mirror Turn Signal Lamp (L132)

Twoje błędy dotyczą kierunkowskazów bocznych w lusterkach i nie mają nic wspólnego z xenonami.

Jeśli chodzi o gasnące światła drogowe, to spróbuj zmniejszyć natężenie oświetlenia zegarów potencjometrem z lewej strony kierownicy-wielu osobom to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem trasę i rzeczywiście soczewki nie skręcają. Lewa natomiast wykonuje dziwną rzecz, jak na zapłonie włączę zapłon, to idzie w lewo do końca(tak jak powinno być na teście i wraca do swojej pozycji). Po odpaleniu miejsce ma sytuacja jak 3 posty wyżej, góra dół, i na dole w lewo i tutaj już nie idzie do końca tak jak prawa, tylko w mniejszym stopniu skeca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soczewki nie będą raczej działać jak się świeci AFS. Test również powinien przechodzić równo. Niestety samym zastanawianiem się dlaczego tak się stało tego nie naprawisz. Zderzak w dół, vcds z lapkiem na fotel pasażera i długa (obym się mylił) walka z lampami:

-przeczyszczenie styków na lampie

-rozruszanie silniczka

No a później to już koszty niestety:

-wymiana silniczka lub modułu skrętu lub lampy

Mam nadzieje że to jakaś drobnostka Ci się przydarzyła w stylu "zapomniałem przypiąć wtyczki do modułu podczas wcześniejszego demontażu lampy w celu podłączenia wtyczki od żarnika".

Aha.. jeszcze jedno. Jeżeli odpinałeś moduł skrętu to dwie wtyczki są podobne i można je pomylić miejscami ale wtedy vcds wywala błąd modułu mocy bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie było odpinane poza żarnikiem, mam tylko wrażenie jak by soczewka została w pozycji w której wypadla kostka z żarnika, i teraz świeci w prawo, nie iwem jak to ustawić na wprost;/, chociaż to raczej błędu nie usunie,

http://allegro.pl/silniczek-regulacji-reflektora-xenon-vw-passat-b6-i2803668964.html

to jest ten silniczek??

wcześniej błędu AFS nie było. Dopieor jak wyskoczyła kostka i potem ponownie ją włożyłem , soczewka nie wróciła do swojej pozycji i od tej pory mam błąd AFS;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje błędy dotyczą kierunkowskazów bocznych w lusterkach i nie mają nic wspólnego z xenonami.

Jeśli chodzi o gasnące światła drogowe, to spróbuj zmniejszyć natężenie oświetlenia zegarów potencjometrem z lewej strony kierownicy-wielu osobom to pomogło.

 

No dzięki kolego że mnie "nakirunkowałeś" na te kierunki w lusterkach. Faktycznie coś tam mryga ale bardzo słabiutko czyli jak żar z papierosa. Jutro to rozwalę i oglądnę co za ciulstwo tam siedzi.

A jeśli chodzi o ksenony to faktycznie pomogło przyciemnienie zegarów. Normalnie rence opadajom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję kod sterownika skrętu prawy bi-xenon pasek koniec 2006 i schemat ideowy tejże lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podczepiam się pod temat ze swoim pytaniem. Dziś zauważyłem, że podczas uruchamiania ksenonów (w trakcie testu) lewa lampa lekko zacina się idąc na zewnątrz. Dochodzi do końca ale widać wyraźnie lekkie zacięcie mniej więcej w połowie cyklu jazdy w bok, przez co pozostała część testu nie jest już synchroniczna pomiędzy obiema lampami. Problem ten wystąpił pierwszy raz od nowości i to parę razy pod rząd, po czym nagle wszystko wróciło do porządku... Czy mogło się coś w lampie zaciąć chwilowo i bez większej awarii wrócić do porządku, czy też co bardziej prawdopodobne silniczek się kończy? Czy jakieś błędy po takich "zacięciach" się zapisują aby w ASO je odczytać? Mam jeszcze tydzień gwarancji ale obawiam się, że lampa siądzie na dobre dopiero po jej wygaśnięciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc byłem w ASO. Zero błędów, na szczęście lampa zacinała się przy mechaniku więc reflektor idzie w czwartek do wymiany na gwarancji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na wymianie lampy i po ponad 2 godzinach oczekiwania okazało się, że nowy reflektor jest uszkodzony i wogóle nie skręca... Jutro mam drugie podejście do wymiany (zamówili kolejną lampe). Kurcze straszne kiepskie te reflektory muszą być skoro mi padł jeden po 2 latach (dopiero 40 pare tyś km przebiegu), a i nowe odrazu trafiają się uszkodzone ;)

U mnie problem wyglądał dokładnie identycznie jak na tym filmie: http://www.youtube.com/watch?v=3VzNJ53uMuI, tak jak pisałem poza tym zero błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem, że padł moduł skrętu 7l6941330 - ma może ktoś z kolegów namiar na to cacko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niestety problem wrócił...

 

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left

 

Moduł był już raz wymieniany na nówkę sztukę, sprawdzony w innej lampie, nie było problemów.

Podłączyłem komputer i sprawdzałem vcds'em położenia lamp: górne,dolne,boczny itp Wszystko pieknie chodzi nic się nie blokuję (czyli problem blokujących się silniczków też wyeliminowany), połączenia sprawdzone, psikane aerozolami eliminujące wodę.

I teraz pytanie, niestety moduł był sprawdzany u znajomego i nie mogłem włożyc jego lampy do siebie i pojeździć.

Co sugerujecie, zakup lampy z samymi silniczkami i przełożenie bebechów ? A może coś dzieje się z czujnikiem odpowiadającego za poziomowanie?

 

Ręcę opadają,z góry thx za odpowiedzi,

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie problem powrócił... znów raz na jakiś czas zacina się dopiero co wymieniony ksenon... Ale nie chce mi się aż wierzyć aby po niecałym miesiącu od wymiany lampy wystąpił taki sam problem... podpowiedzcie czy macie jakieś pomysły gdzie może leżeć problem jeśli nie w samej lampie? Sam sterownik jest poza lampą? Domyślam się, że zacięcia nie są winą silniczków tylko właśnie samego sterowania nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności