Skocz do zawartości
ciuciek

Bi-xenon skrętny - usterka?

Rekomendowane odpowiedzi

Samopoziomowanie nie działa cały czas, tylko w momencie startu. Żaden system nie był by w stanie nadążyć za polskimi dziurami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samopoziomowanie nie działa cały czas, tylko w momencie startu. Żaden system nie był by w stanie nadążyć za polskimi dziurami.

No i tutaj się mylisz.

Działanie samopoziomowania bardzo dobrze widać np. podczas przejazdu przez próg zwalniający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche z innej beczki ale powiedzcie czy jak patrzycie na lampe z przodu to soczewka u was jest przezroczysta czy raczej matowa.u mnie okreslilbym kolor na mleczny ale nie przezroczysty.tak sie zastanawiam czy nie rozebrac tego i nie wyczyscic ale najpierw dajcie znac czy to ma byc przezroczyste czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche z innej beczki ale powiedzcie czy jak patrzycie na lampe z przodu to soczewka u was jest przezroczysta czy raczej matowa.u mnie okreslilbym kolor na mleczny ale nie przezroczysty.tak sie zastanawiam czy nie rozebrac tego i nie wyczyscic ale najpierw dajcie znac czy to ma byc przezroczyste czy nie.
Ma być przezroczysta, więc u Ciebie czas na czyszczenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie działa bo widać po moi podwórku dziurawym z wysypkami jak latają reflektory dol góra

 

U mnie jest to samo jak wjadę w jakąś ostrą dziurę. Na początku myślałem, że to coś nie tak z lampą, bo wydawało mi się, że system nie byłby w stanie nadążyć za samopoziomowaniem na dziurach, ale jednak.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt u mnie też latają, na gęstych dziurach wygląda to jak luźna lampa. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samopoziomowanie nie działa cały czas, tylko w momencie startu. Żaden system nie był by w stanie nadążyć za polskimi dziurami.

 

System cały czas próbuje, a to że nie nadąża to inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie podepne sie pod temat ostanio rowniez ustawiane mialem lampy imbusem bez podłaczania do komputera. Autopoziomowanie po odpaleniu samochodu nadal dziala oraz w czasie jazdy widac jak na nierownosciach soczeweczka pracuje <opuszcz opada> w zaleznosci od wzniesienia.

 

Mam jeszcze pytanie jedno gniazdo w bixenonie jest do regulacji< imbusem > poziomu gora-dol, a to drugie blizej zderzaka do czego jest przeznaczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matiPassak

Witam Panowie z tymi bi-xenonami problem jest następujący. Uszkodzony czujnik lub jego brak od poziomowania się świateł, przód lub tył. Zamątowane są w miejscu latwym do zerwania przez jazdę po np prodze polnej itp... Koszt jedngo to ok 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki sa dwa czy jeden?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujniki sa dwa czy jeden?

 

jeden lub dwa, w zależności od daty produkcji auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moim CC z 2008r widziałem tylko jeden na tylnej osi po lewej stronie i mam problem, świeci się żarówka. Po zaplonie tylko prawa lampa robi test góra-dół i na boki. Na wyświetlaczu wywala komunikat "No bend lighting (AFS) function. Owners's manual". Takiego już kupilem i chciałbym to naprawić. B6 z 2006 ma na przedniej osi po prawej stronie, na tylnej nie patrzyłem ale sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w moim CC z 2008r widziałem tylko jeden na tylnej osi po lewej stronie i mam problem, świeci się żarówka. Po zaplonie tylko prawa lampa robi test góra-dół i na boki. Na wyświetlaczu wywala komunikat "No bend lighting (AFS) function. Owners's manual". Takiego już kupilem i chciałbym to naprawić. B6 z 2006 ma na przedniej osi po prawej stronie, na tylnej nie patrzyłem ale sprawdzę.

 

Mój tata miał tak w Mietku, ze jedna lampa ustawiała się a druga wcale, okazało się ze trzeba ja jakby zainstalować bo ktoś ja musiał odłączyć na zapłonie. w aso za taka przyjemność w mercedresie 350zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz ktoś pomoże, błędy z vcds:

Address 55: Xenon Range Labels: 5M0-907-357-A.lbl

Control Module Part Number: 5M0 907 357 C HW: 5M0 907 357 C

Component and/or Version: AFS-Steuergeraet 0133

Software Coding: 3490952

Work Shop Code: WSC 05311 000 00000

Additional Info: 1K0941329 AFS-Lst.-Modul l 0003 1K0941329 AFS-Lst.-Modul r 0002

VCID: 346C0054686179BC

Fault Codes have been Erased

 

4 Faults Found:

02988 - Left-Hand/Right-Hand Traffic Switchover Active

000 -- -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 118

Mileage: 146832 km

Time Indication: 0

Date: 2100.14.25

Time: 18:00:02

 

Freeze Frame:

Voltage: 14.06 V

Speed: 0.0 km/h

ABS 1

 

01043 - Control Module; Incorrect Software Version

000 -- - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 118

Time Indication: 0

 

Freeze Frame:

Invalid

Invalid

Invalid

 

02669 - Strobe Lights; Rear

000 -- - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 118

Time Indication: 0

 

Freeze Frame:

Invalid

Invalid

Invalid

 

01543 - Parking Aid Warning Chime (H15)

005 -- No or Incorrect Basic Setting / Adaptation - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100101

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 118

Time Indication: 0

 

Freeze Frame:

Invalid

Invalid

Invalid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odgrzewam ten temat z jednym pytaniem. Fachmeni podłączyli pod kompa samochód i odczytali błąd modułu skrętu lampy lewej. Na rozdzielczej choinka+ czasem xenony schodzą w dół i już się nie podnoszą. I teraz ma pytanie, może obejdzie się bez kupowania nowej lampy kupując nowy moduł ? http://moto.allegro.pl/vw-audi-seat-skoda-modul-skretu-7l6-9412-329a-nowy-i2503002952.html#kontakt

I tutaj od razu drugie pytanie. Na zdjęciu data produkcji 2008r, ja posiadam samochód z 2005r czy valeo wprowadzało zmiany które mogą spowodować niekompatybilność ?

 

Dokładne błędy z VAG podeślę w środę.

 

pozdrawiam

Konrad

Edytowane przez rideman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Odgrzewam ten temat z jednym pytaniem. Fachmeni podłączyli pod kompa samochód i odczytali błąd modułu skrętu lampy lewej. Na rozdzielczej choinka+ czasem xenony schodzą w dół i już się nie podnoszą. I teraz ma pytanie, może obejdzie się bez kupowania nowej lampy kupując nowy moduł ? http://moto.allegro.pl/vw-audi-seat-...2.html#kontakt

I tutaj od razu drugie pytanie. Na zdjęciu data produkcji 2008r, ja posiadam samochód z 2005r czy valeo wprowadzało zmiany które mogą spowodować niekompatybilność ?

 

Dokładne błędy z VAG podeślę w środę.

 

pozdrawiam

Konrad

Najpierw podeślij błędy po skanowaniu i wtedy możemy gdybać.

Na skanie będziesz miał też numer ETKA moduły-Ty podałeś link do nowszego moduły, który był montowany od listopada 2007-te moduły były jednakowe w obu lampach. Przed listopadem 2007 miałeś dwa różne moduły po obu stronach.

Najpierw skan, numer części i dopiero wtedy szukanie, co trzeba kupić i wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw podeślij błędy po skanowaniu i wtedy możemy gdybać.

Na skanie będziesz miał też numer ETKA moduły-Ty podałeś link do nowszego moduły, który był montowany od listopada 2007-te moduły były jednakowe w obu lampach. Przed listopadem 2007 miałeś dwa różne moduły po obu stronach.

Najpierw skan, numer części i dopiero wtedy szukanie, co trzeba kupić i wymienić.

 

Witam

zakupiłem kabel vag, w końcu przyszedł.

Podsyłam log błędu :

 

Address 55: Xenon Range Labels: 5M0-907-357.lbl

Part No SW: 5M0 907 357 HW: 5M0 907 357

Component: AFS-Steuergeraet X016

Revision: H09 Serial number:

Coding: 0000001

Shop #: WSC 00028 028 00001

VCID: F1ED51F7948D

 

Subsystem 1 - Part No: 7L6 941 329

Component: AFS-Lst.-Modul l X017

Coding: 00000035

 

Subsystem 2 - Part No: 7L6 941 330

Component: AFS-Lst.-Modul r X017

Coding: 00000035

 

1 Fault Found:

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left

014 - Defective - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00101110

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 152

Reset counter: 45

Time Indication: 0

 

Możliwe podpowiedzi?

 

pozdrawiam,

Konrad

Edytowane przez rideman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetłumacz sobie:

 

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left : Defective

 

Possible Symptoms

 

  • Malfunction Indicator Light (MIL) active

Possible Causes

 

  • Wiring/Connectors from/to Sensor for Swivel Module Position Left faulty
  • Connectors not properly attached AND/OR Pins widened
  • Connectors wet/corroded
  • Sensor for Swivel Module Position Left faulty

 

Possible Solutions

 

  • Check/Repair Wiring/Connectors from/to Sensor for Swivel Module Position Left
  • Check/Replace Sensor for Swivel Module Position Left
  • Sensor may be part of the Headlight and the complete Headlight may need to be replaced

 

Special Notes

 

When found in Volkswagen Passat (3C): Headlight Leveling, check TPI 2012732.

 

  • If the Fault Code is static (not intermittent) and the Left Subsystem/Slave Swiveling Module has Software Level X017 or lower just replace the Swiveling Module - do NOT replace the Headlight/Housing at this point.

  • If the Fault Code is intermittent and the Left Subsystem/Slave Swiveling Module has Software Level X017 or lower replace the Swiveling Module and the Headlight/Housing.

  • If the Left Subsystem/Slave Swiveling Module has Software Level X018 replace only the Headlight/Housing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 Fault Found:

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left

014 - Defective - Intermittent

Miałem dokładnie ten sam błąd-u mnie pomogła wymiana modułu skrętu w lewej lampie. Zastanawiałem się, czy nie jest walnięty sam czujnik, bo błąd dotyczy czujnika-ale w ASO podpowiedzieli, że moduł, to zaryzykowałem.

Jeśli chodzi o moduł, to błędy mówią, który masz moduł zamontowany:

 

Subsystem 1 - Part No: 7L6 941 329

Component: AFS-Lst.-Modul l X017

Coding: 00000035

Jeśli chodzi o sam czujnik w lampie, to spójrz na 15.stronę książeczki, którą podsyłam:

http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_335.pdf

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

 

Też zaryzykuję i wymienie moduł w lewej lampie. M.in. na alledrogo występuję wiele modułów ale z różnymi końcówkami literowymi - A,B,C. Jako że mam w miarę stary rocznik samochodu u mnie zgodnie z VAG'iem numer modułu to 7L6 941 329 więc pytanie jeszcze kontrolne tu na forum, czy ten moduł będzie odpowiedni ? - http://moto.allegro.pl/xenon-modul-skretu-sterownik-passat-b6-touareg-i2516523235.html

Pytam bo w pełnej nazwie komponuentu na allegro jest końcówka H6/SX18.

 

pozdrawiam i thx za cierpliwość ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności