Skocz do zawartości
ciuciek

Bi-xenon skrętny - usterka?

Rekomendowane odpowiedzi

Żarówka od doświetlania zakrętów w kloszu lampy jest umieszczona, zdaje się H7. No przecież znajdziesz. A przeciwmgielne przecież ma osobny klosz niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tak, ze raz mi świeciła a raz nie okazało się ze drucik w żarówce był delikatnie przepalony i raz stykał a raz nie pomorze wymiana na nowa żarówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stałem się szczęśliwym właścicielem Passata B6 wyposażonego w fabryczny bi xenon . Podczas hamowania prawy palnik najpierw gaśnie i zapala się ( trzy cykle) następnie gaśnie. Jedyna opcja żeby zapalić go to zatrzymać auto załączyć hamulec ręczny i przełączyć włącznik świateł na 0 i spowrotem na automat. Bez zatrzymania auta i bez hamulca ręcznego światło się nie zapali. Czy ktoś z was miał taki przypadek ? Przy odpaleni światła latają góra dół prawa lewa. Passat 2006 rok.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem jak go rozwiązałeś ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam pytanie czy da się szybko wyjąc cały reflektor prawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana palników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wreszcie stałem się szczęśliwym posiadaczem passata b6 2010r. Mam jednak wątpliwości co do poprawności działania bi-xenonów skrętnych w moim aucie.

 

Po odpaleniu świateł widać jak pracują góra/dół, i na zewnątrz.. natomiast w trakcie jazdy kompletnie nic się z nimi nie dzieje tzn nie skręcają wraz z ruchem kierownicy. Dodam, że wcześniej jeździłem insignią i efekt skrętnych xenonów był widoczny gołym okiem a w passacie nic się nie dzieje.. :( Dodam, że komputer nie "wywalał" żadnych błędów a i poprzedni właściciel zapytany o skrętne xenony twierdził, że w tym aucie nie ma skrętych xenonów... Ja jednak uważam, że jeśli po odpaleniu świateł wykonują test to jednak powinny być skrętne.

 

Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Wreszcie stałem się szczęśliwym posiadaczem passata b6 2010r. Mam jednak wątpliwości co do poprawności działania bi-xenonów skrętnych w moim aucie.

 

Po odpaleniu świateł widać jak pracują góra/dół, i na zewnątrz.. natomiast w trakcie jazdy kompletnie nic się z nimi nie dzieje tzn nie skręcają wraz z ruchem kierownicy. Dodam, że wcześniej jeździłem insignią i efekt skrętnych xenonów był widoczny gołym okiem a w passacie nic się nie dzieje.. :( Dodam, że komputer nie "wywalał" żadnych błędów a i poprzedni właściciel zapytany o skrętne xenony twierdził, że w tym aucie nie ma skrętych xenonów... Ja jednak uważam, że jeśli po odpaleniu świateł wykonują test to jednak powinny być skrętne.

 

Gdzie szukać przyczyny?

 

 

Wszystko jest w porządku. W Passacie tak one działają. Faktycznie inaczej niż AFL w Oplu. Jak będziesz jechał we mgle na światłach drogowych to też zauważysz to od razu w Passacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej jest efekt ma bi skrętne i jest to zauważalne podczas jazdy :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CC widać to dużo bardziej niż w B6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie moim zdaniem powinno być to zauważalne podczas jazdy nawet bez mgły... a u mnie nie jest zauważalne. Dodam tylko, że nie mam problemów ze wzrokiem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Wreszcie stałem się szczęśliwym posiadaczem passata b6 2010r. Mam jednak wątpliwości co do poprawności działania bi-xenonów skrętnych w moim aucie.

 

Po odpaleniu świateł widać jak pracują góra/dół, i na zewnątrz.. natomiast w trakcie jazdy kompletnie nic się z nimi nie dzieje tzn nie skręcają wraz z ruchem kierownicy. Dodam, że wcześniej jeździłem insignią i efekt skrętnych xenonów był widoczny gołym okiem a w passacie nic się nie dzieje.. :( Dodam, że komputer nie "wywalał" żadnych błędów a i poprzedni właściciel zapytany o skrętne xenony twierdził, że w tym aucie nie ma skrętych xenonów... Ja jednak uważam, że jeśli po odpaleniu świateł wykonują test to jednak powinny być skrętne.

 

Gdzie szukać przyczyny?

 

Dynamiczne doświetlanie można włączyć / wyłączyć. Powinna być opcja w fis-ie, a jeśli nie to na pewno w adaptacjach. Wtedy będzie robił test, ale nie będą się ruszać przy skręcaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dynamiczne doświetlanie można włączyć / wyłączyć. Powinna być opcja w fis-ie, a jeśli nie to na pewno w adaptacjach. Wtedy będzie robił test, ale nie będą się ruszać przy skręcaniu

 

Ale masz na myśli skręcanie xnenonów przy szybszej jeździe np po łuku? Nie doświetlanie przy manewrach realizowane dodatkowymi żarówkami?

O te żarówki doświetlające właśnie chciałem zapytać. Ustawiłem sobie halogeny na 40 % jako dzienne włączane po zwolnieniu hamulca ręcznego. Jednak nie mogę zlokalizować jak wyłączyć doświetlanie gdy mijania są wyłączone. Jest taka opcja aby żarówki doświetlające działały tylko przy włączonych światłach mijania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz. Doświetlanie statyczne działa i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:dolamam szkoda. dzięki za odp. Edytowane przez melo
zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W CC widać to dużo bardziej niż w B6 ;)

 

coś tam widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy po wymianie żarników D1s trzeba robić adaptację, czy nie jest to konieczne (bi xenon skrętny) Dzisiaj zabieram się za wymianę, ktoś mi powiedział że jak wymienię D1s to bez adaptacji się nie obejdzie, podobno bi xenon skrętny nie będzie działał i wyświetli błąd. Teraz nie wiem co robić wymieniać czy oddać do fachowca.

Edytowane przez Poni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na czym ta adaptacja ma polegać ? u mnie nie kojarzę, żeby robili coś więcej niż wymiana żarnika

 

jedyny problem to wywalanie całej lampy i zderzaka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na czym ta adaptacja ma polegać ? u mnie nie kojarzę, żeby robili coś więcej niż wymiana żarnika

 

jedyny problem to wywalanie całej lampy i zderzaka....

 

Podobno jak się odłączy lampę w xenonach skrętnych to trzeba robić adaptację na kompie. Nie wiem jak to jest, więc pytam, może ktoś wymieniał D1s w bixenonach skrętnych.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a na czym ta adaptacja ma polegać ? u mnie nie kojarzę, żeby robili coś więcej niż wymiana żarnika

 

jedyny problem to wywalanie całej lampy i zderzaka....

 

U siebie masz bixenon skrętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba robić.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie trzeba robić.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

OK dzięki, bo już mnie wystarszyli że przy skrętnych trzeba podpinać kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności