Skocz do zawartości
ciuciek

Bi-xenon skrętny - usterka?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z przeslona w lewym bi ksenonie, pod wpływem wibracji opada lewa przeslona wyskakuje blad i opada przesłona po prawej stronie. jak to sprawdzilem wlaczylem swiatla drogowe bi ksenon i zaczelem walic w lampe prawa i nic a jak wale w lewa to przeslona warjuje. prosze o podpowiedz czy trzeba wymienic reflektor czy cos innego

 

 

 

 

Zdjęcie-0056.jpg

 

 

A wiec nikt z forum nie chciał mi pomóc podpowiedzieć i wziąłem sprawę w swoje ręce, dla tych którym popsuje się przesłona gdy zacznie opadać z drogowych na mijania to owo na foto zaznaczyłem co trzeba zrobić i gdzie urywa się kabelek od wsuwki praca ok 2 godzin.

Zdjęcie-0055.jpg

Edytowane przez koblant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie czego pomagam na PW w rozwiązaniu problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy .Czy przetwornica ,moduł i silniczek pionowy z lampy bi-xenon prawy 3C0 094 1754 G końcówka 2008 r. będą pasowały do bi-xenon 3C0 941 753 G LEWY z maj 2006 r.Da rade te elementy przełożyć do lewej lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły na bank nie bo do 2008 roku były dwa różne moduły do prawego i lewego reflektora (miały różne numery) dopiero od 2008 moduły mają te same numery do prawego i lewego reflektora. Silniki nastaw i przetwornice mają te same numery w obu rocznikach więc powinny podejść. Dla jasności silnik i przetwornica są w obu reflektorach takie same. Tako rzecze ETKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moduły na bank nie bo do 2008 roku były dwa różne moduły do prawego i lewego reflektora (miały różne numery) dopiero od 2008 moduły mają te same numery do prawego i lewego reflektora. Silniki nastaw i przetwornice mają te same numery w obu rocznikach więc powinny podejść. Dla jasności silnik i przetwornica są w obu reflektorach takie same. Tako rzecze ETKA

 

Marek , wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć!

Konrad, czy byłeś u tego kolesia, którego podałem Ci w linku w innym temacie? Jeżeli nie to u kogo byłeś i ile to kosztowało, bo mam taki sam problem, ale z prawą lampą :)

 

Pozdrawiam,

A.

 

A możesz tac namiar na tego koleśia, bo tez mam problem z bi xenonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz tac namiar na tego koleśia, bo tez mam problem z bi xenonem?

http://xenon-ekspert.pl

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY. jedno światło gaśnie po przejechaniu paru kilometrów. zapala sie kontrolka spalonej żarówki. Przełącznikiem wyłączam i włączam światła i oba xenony odpalają, kontrolka gaśnie po paru minutach. po jakimś czasie powtórka. Masakra. Ktoś coś takiego miał. Pozdrawiam.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

POMOCY. jedno światło gaśnie po przejechaniu paru kilometrów. zapala sie kontrolka spalonej żarówki. Przełącznikiem wyłączam i włączam światła i oba xenony odpalają, kontrolka gaśnie po paru minutach. po jakimś czasie powtórka. Masakra. Ktoś coś takiego miał. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod wątek bo stalem sie nowym posiadaczem passata i mam problem z swiatlami halogenami z przodu mianowicie wogole nie działają i na kom .pokladowym wyswietla mi sie komunikat ze te swiatla wlasnie nie dzialaja żarówki są dobre bo srawdzalem jak mam dalej sprawdzic co jest przyczyna tej awari moze ktos mial taki problem i czy udalo mu się go jakoś rozwiazac czy jakis przekaznik lub bezpiecznik gdzie ich szukac pozdrawiam wszystkich i prosba o podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Reflektory podnoszą się przy zapalaniu ale ten prawy jakby do połowy(świeci niżej niż lewy), chyba że to wina żarnika. Czy tylko po podłączeniu komputera da się to sprawdzić w czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sporadycznie 1-2 razy w tygodniu zapala sie kontrolka przepalonej żarówki.Podłączyłem VAG-a i wyskoczył błąd 02628 czyli " czujnik pozycji modułu obrotowego, prawa strona" ale po za samym komunikatem i kontrolką która jak pisałem zapala się sporadycznie to nic się nie dzieje.Obie lampy po odpaleniu robią test,wszystko działa jak należy.W momencie kiedy jest "gong" i zapala się kontrolka to wystarczy zgasić samochód, ponownie odpalić i jest spokój na kilka dni. Myślicie że zaczyna przycinać się, padać silniczek w prawej lampie jak u kolegów wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz widze, ze mialem to samo ,z pół roku,wczoraj wywalilo mi zarowe i juz nie mam testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem bo podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka (mruga) przepalonej żarówki i zaobserwowałem ze lampy opuściły się do dołu. Lecz po ponownym uruchomieniu samochodu i włączeniu świateł wszystko jest dobrze. Lampy to bi-xenony skrętne z doświetlaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampy to bi-xenony skrętne z doświetlaniem.
Innych xenonów w passatach nie było. Musisz podpiąć auto do kompa i sczytać błąd, inaczej to wróżenie z fusów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lampamiw pasku jest pop... jak nie wiem.

Wczoraj porozbierałem lampę dokładnie z całych bebechów wymieniłem środek (wszystkie silniczki, moduły pod nimi) wkładam do auta i wielki ch... dalej kontrolka na dsce świeci i wywala błąd.

 

No ręce mi już opadają odnośnie tych xenonów, nawet fachowiec pozmieniał wcześniej te same elementy i nic to nie dało.

Chyba muszę poszukać kpl prawej lampy i wtedy zobaczyć czy po jej zmianie zacznie mi wszystko działać.

Bo obecnie test swiateł się robi przy odpaleniu, ustawią się w miarę ale podczas jazdy nie skręcają się (doświetlanie działa) no i oczywiście super kontrolka na desce mruga.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Podmiana lampy tez nic nie dała błąd AFS dalej wywala :(

 

Może ktoś z waś będzie miał na to jakąś radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek a moduł xenonów, który jest za schowkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek świra dostaje tylko prawa lampa dzis tak jak by nie chciala się zezować nic a nic przy sprawdzaniu jej vcdsem.

Lewa kierowcy chodzi calkiem całkiem.

W niedziele będe jeszcze raz rozbierał ją.

Ale wydaje mi się że padł tak jak mi weso mówił moduł skrętu ten w klapce.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jak nic to nie da to poszukam innej lampy tylko nie wiem haka jest różnica pomiędzy przed i poliftowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedliftowe mają dużą przetwornicę od dołu, a poliftowe małą z boku tam gdzie w starych jest wtyczka ... mniej więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przedliftowe mają dużą przetwornicę od dołu, a poliftowe małą z boku tam gdzie w starych jest wtyczka ... mniej więcej

 

Dzięki wielkie za informację :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A czy w razie gdybym znalazl cały kpl poliftowych to podejda mi też ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Według mnie jest inna instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności