Skocz do zawartości
M@T!

Lusterka zewnętrzne fotochrom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słuchajcie temat zewnętrznego fotochromu powraca u mnie z pojawieniem się troche wolnego czasu na wykonanie tego moda.

Generalnie posiadam lusterko seryjne fotochromatyczne 4 pinowe, zdobyłem lusterko z 6 pinową instalacją elektryczną tylko, że z rozlanym fotochromem. Pytanie moje brzmi jakby zrobić z dwóch lusterek jedno.

Z tego mojego zabrać działający fotochrom odlutować go od elektronik i przełożyć go do drugiego lusterka, wywalić rozlany fotochrom i podpić mój. Powinno zadziałać???? Jak myślicie.

Albo druga opcja ale pewnie nie do ogarnięcia żeby przełożyć tylko instalacje elektryczną 6 pinową do mojego lusterka i podpiąć ja pod elektronikę w lusterku myślicie, że to zadziała?????

Czekam na info???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, tak jak pisałem w pw, ale teraz dopiero to doczytałem, a sprawdziłeś czym się dokładnie różnią te lusterka ? Bo z tego co tak myślę to chyba podświetleniem ambiente(?) tymi diodami od spodu lusterka - podświetlają lewarek zmiany biegów na czerwono tak od góry. Teraz tak wpadłem na to - tak myślę. Ale skoro masz fotochrom - on ma na pewno 3 piny - masa, plus i sterowanie, więc podłączyć lusterka do tego to nie jest żaden problem. troche kabla i tyle, podłączyć i działa na pewno. Nie ma sensu się bawić w wymiane modułów drzwi itd bo to bezsens. na sztywno pod lusterko chyba że moduł komfortu to obsługuje jeszcze aczkolwiek wątpię.

Ja nie mogę znaleźć tylko tych wkładów lusterek... pogrzmoci mnie z tym ale jak za 250 znajde komplet lewe prawe to biore w ciemno i to spinam, chyba ze ktoś będzie chętny na moje całe kompletne lusterka z kierunkami to kupie albo od superba chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sterowania. Masa, zasilanie a trzeci to napięcie ze wstecznego, coby odłączyć fotochrom przy cofaniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnego sterowania. Masa, zasilanie a trzeci to napięcie ze wstecznego, coby odłączyć fotochrom przy cofaniu:)

 

no czyli nie jest to od sterowania ? no na ludzki rozum :) ale ok, podałeś dokładnie od czego jest, polać Ci. w każdym razie, nie ma problemu by podłączyć zewnętrzne fotochromy pod to wewnętrzne ;) bo to działa z tego samego czyjnika, tylko pytanie, czy tym steruje moduł komfortu czy nie ? czujnik w lusterku bezpośrednio lusterkiem steruje czy leci sysgnał do modułu komfortu i moduł wtedy do lustra aby go ściemnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu nie steruje tym lusterkiem :)

 

Ono samo w sobie ma czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba wyprowadzić najlepiej kabelki od lusterka wewnętrznego, a później rozdziałkę zrobić na zewnętrzne przypuszczam ze gdzies przy skrzynce bezpieczników. I cała sprawa załatwiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie jak kładłem instalację elektryczną pod zewnętrzny fotochrom to podciągnąłem instalację do samego lusterka wewnętrznego

Pozostaje mi tylko rozeznać temat czy do lusterka 4 pinowego da się podpiąć fotochrom zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie? skoro jest lusterko fotochromowe, to nieważne. 4 pinowe od 6 pinowego różni się podświetleniem na popielniczkę, deskę i gałkę zmiany biegów, z tego co mi się udało ustalić. ale jaki to problem skoro jest fotochrom, jest czujnik który steruje fotochromem, jaki to problem? :) podłączasz się pod instalacje i tyle w temacie moim zdaniem.

 

witajcie, sory za odkop ale temat nie dał mi spokoju. Dużo szukania ale opłacało się. Dorwałem lusterka z kierunkami całe elektryczne, składane z pamięcią, podswietlane i fotochromatyczne. Trójkąty owszem nie pasuja (sa takie lusterka jak w przypadku passata b6) ale duuuużo tańsze. Na rynek EU nie wychodziły prawe fotochromatyczne tylko lewe(od strony kierowcy) dlatego drogą dedukcji na rynek UK wychodzily prawe fotochromatyczne. jaki morał? Lewe lustro eu, prawe UK. Te duże lusterka UK z kierunkami da się tak ustawić by normalnie było w nich widac. Trójkąt jedynie do przerobienia lub wymiana na ten z paska b5, lecz wtedy brak podświetlenia. Z wszelkich przymiarek wychodzi na to, iż wystarczy nadspawać, oszlifować by pasował trójkąt tzn całe mocowanie. W każdym razie, za cene do 300zł mamy całe lusterko el składane, podświetlane z pamięcią i fotochromowe a nie sam wkład. Jak lusterka już dojdą, zaczynam zabawę w przeróbkę. Będę chciał podłączyc wszystko wraz ze zmianą sterowników w drzwiach (jak w oryginale) i za jakiś czas dołożyć elektryczne fotele z pamięcią i spiąć to wszystko w jedno by działało jak ori ale właśnie dodatkowo z fotochromem zewnętrznym :) jeśli się uda oczywiście zamieszcze cały poradnik co po co na co. Tymczasem idę walczyc z fullfisem i białym podświetleniem w oczekiwaniu na lustra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Sanki16, lustra doszły? Działałeś coś w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lusterko doszło prawe, ale po 1, za zimno i brak czasu a po 2 choroba mnie męczy już drugi tydzień :( na lewe jeszcze poluje, aczkolwiek już wiem jak podłączyć, dodatkowo elektryczne składanie wiem jak podłączyć by nie zmieniać sterowników drzwi, a jeszcze laptopa z fizycznym rs232 musiałem zakupic, także cały czas działam ale pośrednio, cieplej sie zrobi i działam z mocowaniem lusterka. ale tak, prawe mam w rękach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podłączeniem elektrycznych by nie zmieniać sterowników, to ciekawe! Ja swoje zmieniałem, ale hula aż miło. Na przekaźnikach od audi chcesz składać, czy jakiś inny patent?

Jak masz zamiar podpiąć się pod fotochrom wewnątrz? Masz wyprowadzone wszystkie piny we wtyczce? Ja w swoim mam 4/6 - plus, masa, wsteczny, oświetlenie do diód ambiente. Gdzie dolutować pozostałe piny?

Mam wkłady za 100 PLN/sztuka (fotochrom) i zastanawiam się czy kupować. Jak dasz znać i podłączenie będzie jakieś banalne, to wezmę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz fotochrom wewnętrzny (lusterko wsteczne) to masz raptem 2 kable. + i - . dociągasz to od lusterka poprzez wiązke podsufitki do słupka po lewej stronie, i tam wiadomo musisz przeprowadzić nowe kable na prawą stronę, i bezpośrednio przez drzwi, do wtyczki lusterka. tam w lusterkach z eosa już mam kable do fotochromu z pinami itd. pod to tylko podłącze i nic więcej. Jeśli nie masz lusterka wstecznego fotochrom, to jest źle, bo w nim jest czujnik światła, który daje sygnał by ściemnić lusterko. Jak masz dostęp to zapodaj linkiem albo coś do tych wkładów, bo ja się oszukałem jak głupi i nie znalazłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włady od znajomka z Włoch, jak będzie leciał do Polski, to może mi wziąć. Ma ze swojego Paska dwa zestawy na wymianę i jeden może mi odstąpić. Mam fotochrom i mam, tak jak pisałem cztery piny, plus, minus, wsteczny i plus do ambiente, zastanawiałem się jak podpiąć zewnętrzne, bo w Audi były lusterka wewnętrzne z 6-cioma pinami, gdzie dwa wychodziły właśnie do lusterek po bokach, a reszta tak jak u mnie (chyba, że było automatyczne, z połączeniem do włącznika świateł AUTO, to wtedy nie miało ambiente).

Sterowanie może rzeczywiście lecieć po kablu do słupka, mam plus wpięty w bezpiecznik nr5, tam jest też radio etc. Jak włączam fotochrom, to MFD również się rozświetla mocniej pomimo, że ma swój czujnik natężenia światła. Nie ukrywam, że mnie to wnerwia, ale jak na razie nie chcę modzić, bo czeka zupełnie nowa wiązka (całego wnętrza) do założenia od B5 ze wszystkim co fabryka dała. Wezmę te wkłady i postaram się podepiąć, bo niezwykle irytujące jest to jak świecą po oczach w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się jak najbardziej zgodzę, że wnerwia jak walą po oczach w nocy. Nie rozbierałem jeszcze lusterka ale wiem, że jest sterowany tylko, podawany sygnał na lusterko i tyle. trzeba to podprowadzić do lusterek, nic więcej. ja jeszcze musze prawe lusterko dorwać z eosa. 

Sterowanie będzie szło bezpośrednio do lusterka jednego i drugiego. bez bezpiecznika, bo to już jest pod bezpiecznik, więc nie ma sensu kombinować. Nie mam radia 2 din i nie pomoge w tej kwesti niestety. w samym wkładzie masz jedynie dwa kabelki, przy prawej stronie ta wtyczka, biały i czarny kabelek jest od fotochromu:
 IMAG1427.thumb.jpg.1ab4dd7bf3640692c6b27baa05bb3db4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić. Musisz wypuścić sterowanie z lusterka wewnętrznego do zewnętrznych. Także jakoś wlutować się pod czujnik światła, inaczej zewnętrzne będą cały czas ściemnione...sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie tak będę robił, i cały czas o to chodzi by zewnętrzne się ściemniały wraz z wewnętrznym. Wiem z czym się to wiąże, ale to nie problem, to tylko 2 kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz 6-cio pinowe wewnętrzne?

Ja mam 4-ro pinowe i nie ma wyjść na lusterka zewnętrzne, nie ma wyprowadzenia przewodów, pinów, nic.

Dlatego pytam gdzie wlutować w lusterku dwa kabelki do sterowania zewnętrznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie rozbierałem by dokładać, ale jak wydzierałem wnętrze to patrzyłem, i mam. niestety, w takim przypadku będizesz musiał te dwa przewody od samego lustra puścić, rozebrać praktycznie całe lusterko. Musi się zrobić cieplej bym to rozbierał i dodatkowo musze zorganizować więcej czasu. Apropo, dziś mi przyszło lewe z eosa, za 220zł z przesyłką, fotochrom, el składane z pamięcią lampką itd. tylko trójkąty przerobie w obu i pomaluje ładnie bo są odrapane. ale prawe lusterko widziałem z angola takie samo, za 195 zł na alledrogo wisi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, troche temat dziabnąłem, zrobiłem postęp, tzn lusterko wsteczne rozebralem w mak, i tak, ja mam ori fotochrom z ambiente na 6 pin(do lusterka od wiazki podsufitki dochodzi 3 piny tj zasilanie, masa i sygnal wstecznego) 3 sa puste, do lusterka dochodzi te 3 piny i jeden wychodzi(zielony przewod, obsadzony na pinie nr 6 to do lampki z w8(?)- nie jestem pewien) ale pin 4 i 5 mialem puste (po schematach paska b6/golf/eos/superb itd) wychodzi ze fotochrom zewn. Wiec niewiele myśląc dolozylem tam piny(od strony wiazki podsufitki) a od strony lusterka piny były wsadzone(brak przewodow, dolozylem przewody) i szperajac po forach wyczytalem ze sterowane jest to 1v-tem pomyslalem, ze dolutuje po prostu te przewody pod przewody idace do juz samego lustra wewnetrznego. Strzal w dziesiatke. Jak sie pozniej okazalo, tak robia w golfach(info z forum golfa ze to dziala). Wiec rachu ciachu, daszen za lusterkiem odkrecilem, odkrecilem lampke podsufitki, daszek kierowcy i wyciagnalek kawalek uszczelki drzwi, i slupek, i puscilem przewody za przekazniki az do slupka drzwi przednich, tam dorzucilem piny do szarej kostki(idacej dalej do drzwi kierowcy, sterowanie klapa i wlewem paliwa)-piny w gniazdo i piny we wtyczke. Oraz te dwa przewody juz za deska(bardziej nad nogami, ale schowane upchane) na strone pasazera, a tam ze nie ma sterowania wlewu i klapy, po prostu dolozylem gniazdo szare i wtyczke(by moc w razie sciagniecia drzwi po prostu odpiac wtyczke i wyciagnac drzwi normalnie) bo takie mam pod dostatkiem. Po spieciu na krotko zewnetrznego fotochromu bingo, sciemna sie wewnetrzne i zewnetrzne! No to mamy mały sukces. Ponizej pare fotek i krotki filmik jak dziala zewn fotochrom(podpinany pod baterie AA, 1,5v ?)

ps. od lusterka dalem czarny i czerwony tak jak idzie do samego szkla wewnetrznego az do gniazd szarych w slupkach, a od wtyczek z slupkow bedzie czarny i bialy, w samym szkle jest bialy z czarnym paskiem i czarny, grunt by podlaczyc ospowiednio mase i sygnał, by wiedziec ktore to ktore. Do drzwi i samych luster jeszcze nie dociagam choc mam przewody przygotowane, ale przerabiam lusterko z paska b6 (mocowanie trojkata do drzwi) by pasowalo do b5/b5/fl. Ze wstepnych pomiarow wynika ze zaokraglenie trojkata trzeba przyciac, uciac mocowanie na jedna srube i deczko rozwiercic blache w drzwiach(brakuje 0,5cm) by przymocowac lustro. Bardziej boje sie o spas do uszczelek drzwi ale to wyjdzie w praniu. W kazdym razie wracajac do tematu, patent dziala. 

Ps.2 skad mam prawy fotochrom skoro byl w sumie taki tylko od strony kierowcy? A droga dedukcji doszedlem ze prawa strona tak zeby nylo kierowcy to uk :) ot taki mały szczegol. Jeszcze do tego dorzucam silniczki lusterek pod pamiec, kostki ida z chin bo nikt nigdzie nie ma, i dlatego nie wrzucam jeszcze przewodow w drzwi bo nie mam pyslu na 15 pinowe gniazdo i wtyczke ? ot takie maxi lusterka chce zrobic bo wleca polskory z pamiecia kiedys jak trafie.

IMAG2301.jpg

IMAG2291.jpg

IMAG2293.jpg

IMAG2339.jpg

IMAG2340.jpg

IMAG2288.jpg

IMAG2289.jpg

IMAG2279.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobione "na sztuke" połączenie instalacji, nawet rzekłbym na chwile, dziś założone, i testowane. Powiem tyle, ze super ekstra za...ste. działa perfekcyjnie. Może idealnie nie wida- efektu w nocy, ale jest kolosalna różnica. Na filmiku który nagrywałem przed chwilą, to nie przyciemnia sie kadr aparatu, lecz wkład ?

Ps. Załoźona tylko lewa strona, teraz prawa jeszcze bije po oczach... Ale wkład leży i czeka do wtorku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności