Skocz do zawartości
Grimson

Ramię wycieraczki tylnej

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

Czy ktoś posiada schemat mocowania ramienia tylnej wycieraczki do wałka silniczka?

 

Oryginalna wycieraczka smętnie wisi na wałku, zauważyłem że gumowa/plastykowa tuleja na której ramię jest mocowane jest pęknięta:niekumam

 

Ile kosztuje ramię wycieraczki jakby co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grosze, chyba z 30,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grosze, chyba z 30,-

 

Chyba masz na myśli samo pióro wycieraczki tylnej :)

 

Ramię 6Q6 955 707 C kosztuje ok 80zł

A uszczelka między ramieniem a szybą 6Q6 955 758 to dość duży wydatek 4,90 zł :lol

dla dopełnienia wszystkiego pióro 280mm 3C9 955 425 to ok 42 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na alle użytkownik "Magro_Czesci" sprzedawał zarówno pióra, jak i ramiona, w tych pieniądzach co napisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Pękło mi ramię tylnej wycieraczki. Konkretnie obudowa sworznia metalowego, który zakłada się na wałek silnika.

Ramię zdjąłem. Śrubę mocującą odkręciłem po trzydniowym pryskaniu penetratorem. Na wałku silnika został mi metalowy sworzeń - element ramienia. Pryskam penetratorem od kilku dni i ani drgnie. Albo go będę wycinał albo kupię ściągacz za kilkanaście złotych.

Pytanie - czy między ramieniem wycieraczki (sworzniem) na wałku silnika a uszczelką 6Q6955758A jest jeszcze jakaś podkładka czy nie ? Pytam, bo w nowym ramieniu mam jakby wgłębienie na podkładkę. A wałku silnika pod sworzniem też jakbym widział jakąś podkładkę. Upewniam się co mam ściągać albo ciąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej podkładki. Diaksem delikatnie możesz spróbować choć uważam, że jak zlapiesz szczypcami za ten pierścień, który został to zejdzie z ramienia. Mi się tak już kilka razy udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, wymieniałem całe ramią w piątek, ten pierścień wciśnięty jest na wałeczek który na końcu jest lekko stożkowy z ząbkami - stąd masz problemy go ściągnąć, pryskanie wd nic nie pomogło, złapałem go mocniej, ale z wyczuciem szczypcami i złamał na pół. Przy montażu nowego posmarowałem wałek smarem miedziowym, powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryskam penetratorem od kilku dni i ani drgnie. Albo go będę wycinał albo kupię ściągacz za kilkanaście złotych.

 

ja swoj cialem brzeszczotem, jak dobrze pamietam tam jest amelinum wiec lekko szlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy nakręcić nakrętkę i złapać ściągaczem do łożysk i sprawa załatwiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem do tematu optymistycznie i kupiłem na Allegroszu ściągacz do klem, łożysk.

I co ? Echo, nawet nie drgnął. Między tym pierścieniem a wałkiem silnika jest w moim samochodzie silniejsza więź niż między Titanic'iem a dnem Atlantyku... Masakra jakaś.

W sobotę do akcji wkroczy brzeszczot :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podszedłem do tematu optymistycznie i kupiłem na Allegroszu ściągacz do klem, łożysk.

I co ? Echo, nawet nie drgnął. Między tym pierścieniem a wałkiem silnika jest w moim samochodzie silniejsza więź niż między Titanic'iem a dnem Atlantyku... Masakra jakaś.

W sobotę do akcji wkroczy brzeszczot :wkurzony

No i to jest prawidłowa decyzja, przeszedłem tą samą drogę i skończyło się na brzeszczocie ☺. A i żeby ci nie przyszło do głowy zakup zamiennika, pękają przy pierwszym przykręceniu.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zamiennik aero za 30zl i nie pękł. Ale i tak rozgladam sie za oryginalem bo ta jakoś mało solidnie wygląda. U mnie też nie chciała zejść. Cale WD wypsikałem przez dwie godziny co jakiś czas i zeszła jak po maśle :)

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności