Skocz do zawartości
bolsfanwk

komputer wylicza zbyt wysokie spalanie 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 130 konego passata B5fl mi również spalanie pokazuje ok 8-9l/100km a autentycznie pali poniżej 6l/100km, na luzie pokazuje mi do 3l/100km a przy hamowaniu silnikiem jest 0l. Denerwuje mnie to trochę od zakupu auta czyli ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest grane jeśli na wyświetlaczu pojawia się średnie spalanie 99,9 l ,cały czas i nie spada?? czy winny jest jakiś czujnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 130 konego passata B5fl mi również spalanie pokazuje ok 8-9l/100km a autentycznie pali poniżej 6l/100km, na luzie pokazuje mi do 3l/100km a przy hamowaniu silnikiem jest 0l. Denerwuje mnie to trochę od zakupu auta czyli ponad rok.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/108706-Instrukcja-jak-skorygowac-spalanie-na-fisie-w-3bg

 

Kolega Lukasz-B5fl ma paska po lifcie a sposób na korekcje, ktory podał kolega Bodino jest dla paska przed liftem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez radarrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie Panie Bodino zwracam honor:respect

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na początek reset zegarów pomoże...warto spróbować.

 

Reset tzn za pomocą VAG TACHO?? czy jest jakiś inny sposób??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można i tym programem, ale może odłączenie na chwilę klemy akumulatora wystarczy...

 

Tą opcję już przerabiałem i nadal nic;/ objaw jest taki ze po odpaleniu auta i przejechaniu kilkudziesięciu metrów spalanie jest na poziomie ok 15,5l i po chwili wzrasta na maksa do 99,9l a podczas dalszej jazdy stoi na tym jednym poziomie czyli 99,9l,dodam ze na vagu brak błedów;/ A czy czujnik G68 przy skrzyni odpowiada za info odnośnie spalania średniego i chwilowego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbowac opcji reset ECU np w VAG K + CAN ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nadzieję, że miejsce jest odpowiednie do mojego problemu. Podłączyłem się pod inny podobny temat ale może tu też warto.

Kupinem niedawno mojego pierwszego Paska, wcześniej wierna Audi A4 (chciałem pozostać w grupie) Paska anglika gdyż tu mieszkam.

Problem mam następujący, chodzi o wyświetlanie spalania chwilowego i średniego. Co bym nie zrobił i jakiego guzika nie wcisnął to spalanie chwilowe cały czas pokazuje 200L a chwilowe 99,9L i ani więcej ani mniej. Oczywiście mogę to skasować ale po chwili (zgodnie z instrukcją przejechania 30- 40m), wskakują takie wartości i koniec. Mam tu VAGA ale nic na nim w scanie nie wyłazi co mogło by wskazać czemu tylko takie wartości się pojawiają. Rozumiem, że jest to jakiś błąd tylko nie wiem co go powoduje i gdzie szukać przyczyny. Osoba od której kupiłem to mega czarna masa i nic o aucie nie wiedział, tylko olej zmieniał a np. o rozrządzie nie słyszał więc może coś naknocil. Wyświetlacz pokazuje bez problemu, godzinę, temperaturę zewnętrzną, czas jazdy, średnią prędkość czy tam dystans ale tych dwóch najbardziej interesujących mnie wartości już nie. Znaczy pokazuje ale jak pisałem, 99,9L oraz 200L i tylko tyle. Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie szukać. W Audi nie miałem takiego komputera więc wcześniej z problemem się nie zetknąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy dalej można korygowac spalanie tylko przy pełnym FIS`ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

Czy dalej można korygowac spalanie tylko przy pełnym FIS`ie?

DA sie bez problemu na 1/2 fis,tylko potrzebny odpowiedni kabelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, to super. Chociaz ja mam tylko zwykly za 39pln z alledrogo :) Co musze kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponowie zapytanie gdyż nie znalazłem nigdzie odpowiedzi a szukałem i w Gogolach i przewaliłem forum i nic.

Co może być przyczyną wyświetlania się takich wartości jak na foto poniżej, czyli spalanie chwilowe 99,9 L a średnie 200,0 L ?

Pytam gdyż kupiłem pierwszego passka, nie miałem wcześniej wyświetlacza takiego a za miesiąc chce jechać do Polski i nie jestem pewien, czy jest to błąd jakiś (komputer, czujnik czy coś) czy może kupiłem auto, które tak żłopie bo ma coś zepsute. Nie mam za bardzo gdzie sprawdzić bo do pracy i z powrotem łącznie mam 6km i to miastem. Bardzo proszę o podpowiedź gdzie mogę szukać rozwiązania problemu. Tak jak poprzednio dodam, że pozostałe wskaźniki są ok, temperatura, czas jazdy, średnia prędkość ale nie temat spalania. Podłączyłem VAGA i mam takie o to informację.

Dodam jeszcze, że klimę muszę nabić bo nikt wcześniej tego nie robił i mi mruga wyświetlacz przez chwile po przekręceniu zapłonu ale coś tam jeszcze chłodem zawiewa więc i to widać na Vagu.

f24f4483025fd70fm.jpg

 

26ac75cc196baac4m.jpg

 

1 Fault Found:

00527 - Intake Manifold Temperature Sensor (G72)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

 

1 Fault Found:

00532 - Supply Voltage B+

07-10 - Signal to Low - Intermittent

 

Controller: 3B2 907 044 B

Component: CLIMATRONIC S 0.3.2

Coding: 02000

Shop #: WSC 00028

2 Faults Found:

00792 - A/C Pressure Switch (F129)

35-00 - -

01206 - Signal for Duration of Ignition: OFF

35-00 - -

 

Mam nadzieję, że pomożecie nowemu użytkownikowi forum. Jeśli jest lepszy temat do omówienia mojego problemu to proszę o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha, to super. Chociaz ja mam tylko zwykly za 39pln z alledrogo :) Co musze kupic?
VAg comander lub vag tacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ponowie zapytanie gdyż nie znalazłem nigdzie odpowiedzi a szukałem i w Gogolach i przewaliłem forum i nic.

Co może być przyczyną wyświetlania się takich wartości jak na foto poniżej, czyli spalanie chwilowe 99,9 L a średnie 200,0 L ?

 

Ale licznik pokazuje wartości nie w litrach tylko w galonach (MPG).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piniek, ok w galonach ale to nie zmienia faktu, że nie powinno tam być 99,9 Galona na 100km czy też mil. Nie jeżdżę odrzutowcem aby tyle spalał. Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać, co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lpg w swoim passacie to w takim razie co pokazuje mi komputer(8-9l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAg comander lub vag tacho

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wchodzimy w Licznik (17), login (11) wpisujemy 13861(nie zawsze trzeba), następnie adaptacja (10) i kanał 30. Domyślnie mamy tam 100 ( u mnie była inna wartość ), Vcds powinien nam podpowiedzieć jaki jest zakres.

 

Jeśli mamy spalanie na fisie 6.5l/100km, ale z tankowania wyszło nam 7.5l/100km to robimy działanie: 100*7.5/6.5=115.384

Wiec wpisujemy 115, tankujemy do odbicia na stacji, a po 100km tankujemy ponownie na tym samym dystrybutorze do odbicia i porównujemy fis z tym ile auto spaliło.

 

np. przy wpisanej wartości 100: spala Tobie 8l/100km, a FIS pokazuje 7,2l/100km to:

x= 100*8/7,2

x=111.1 to wpisujesz w kanał 30 wartość 110 i testujesz.

witam, u mnie w kanale 30 jest ustawiona wartość 128, vcds podpowiada zakres 100-135.

spalanie z fisa wynosi 8,5litra a z tankowania 6,5l więc mam to rozumieć w ten sposób: 128*6,5/8,5 ?? czy 100*6,5/8,5 ?? pytam bo mimo że vcds pokazuje taki zakres, nie moge wpisać wartości poniżej 120...

proszę o wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100* rzeczywiste spalanie z dustrybutora / podzielone przez wskazanie FIS

Wartość która wyjdzie to wartość HEX trzeba ja zamienić na Dec

Jeśli wyniesie mniej jak 120 a nie możesz zmienić za pomocą vcds to musisz zgrać wsad licznika i tam zmienić.

Panie Bogusławie przeliczać spalanie u mnie rachunkiem 100*6.8/8.5=80 i jeżeli ta liczba to HEX?? to po zmianie na dec wychodzi 128 czyli właśnie tyle ile miałem wpisane :( jak to gryźć? po testowej zmianie na 120 spalanie pokazuje większe niż poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wcześniejszym poście źle napisałem powinno być Otrzymujesz wartość podaną w Dec i trzeba ja zamienić na Hex

Jeśli chodzi o przeliczenie to w kalkulatorze windows zmieniasz ze standard na programmer ,wpisujesz z zaznaczoną wartością Dec to co wyszło z obliczeń i naciskasz Hex.

Przepraszam za pomyłkę i wprowadzenie w błąd.

 

czyli 80dec to 50 hex. więc bez edycji wsadu się nie obejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności