Skocz do zawartości
MlodyS53

Paliwo cieknie z okolic tylnych prawych drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Pany. Sprawę mam.

Dziś chciałem odpalić wreszcie swoją padakę. Wlałem sobie 6 litrów beny i zacząłem kręcić. Silniczek tak jakby na chwileczkę łapał i nic. Po dłuższej chwili poczułem zapaszek benzyny, ale takiej świeżo i obwicie wylanej (tak myślę ze 2 litry). Obstawiam że właśnie około 2 litry poszło już w glebę ponieważ pompka w zbiorniku zaczęła głośno chodzić a z doświadczenia wiem, że tak się dzieje gdy w zbiorniku jest max 3 litry.

Gdy tato wsiadł do auta i zaczął kręcić silnikiem ja będą na zewnątrz zobaczyłem jak benzyna leci pod dość dużym ciśnieniem z okolic tylnych prawych drzwi gdzieś z progu. Wymacałem palcem tam jakąś plastikową okrągłą zaślepkę i wydaje mi się, że to właśnie tam.

Jak myślicie co jest tego powodem? Dodam, że paliwo leci tylko gdy chodzi pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewody paliwowe tam biegna byc moze jest tam filtr paliwa schowany dodam ( nie wiem gdzie jest w b3 ) i moze na loczeniu z filtrem sie rozciekla bestia podnies auto i ogladnij dokladnie tam biegna przewody paliwowe i one beda problemem kiedy pompa dziala robi sie cisnienie i wywala paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obstawiałem, że przewody tylko jeśli tak to przez tą zaślepkę chyba nic nie zrobię.

 

Pytanie do znawców 35i.

Gdzie jest pompka paliwa w kombi? W sedanie był dostęp podnosząc tylną kanapę. Zrobiłem tak w moim i lipa... Czysta blacha, brak śladów pompki. Co ciekawe jak parkowałem auto w tym miejscu to nic nie ciekło i było cacy. Dziś chcąc odpalić jest tak a nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie od kogosrysunek z etki a przede wszystkim podnies, wsadz łeb i zobacz.

Jeden durny temat mniej na forum bedzie wtedy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podnies, wsadz łeb i zobacz

No co Ty? Nie wpadłbym na to.

 

Wez sobie od kogosrysunek z etki

"kogoś" podeślij mi rysunek jak możesz. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie jest pompka paliwa w kombi?

 

Podnosisz wykładzinę bagaja, krzyżak w łapkę (PH2) i atakujesz klapkę.

Potem nakrętka plastikowa i masz pompkę na wierchu. :P

A w okolicy prawych tylnych wierzei masz filtr paliwa, jak leci z prawej, to albo filtr, albo przewody paliwowe.

 

[ATTACH=CONFIG]70991[/ATTACH]

Edytowane przez neurojarre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wierzei
co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w okolicy prawych tylnych wierzei masz filtr paliwa,

Jak się do niego dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w słowniku to jest.

wierzeje - dwuskrzydłowa brama zbita z desek; wrota

 

EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszło na to, że niedouczony jestem ;)

Edytowane przez Luq@sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koszu jest pompka spiętrzająca paliwo. Daje ciśnienie 6 barów. Połączenia muszą być idealnie szczelne, też z tym walczyłem w swoim 9a. Kosz trzyma się na czterech śrubach do podwozia. Najlepiej walczyć z tym z kanału, najazdu lub podnośnika. Choć można podnieść bok i poleżeć pod autem. Mogły się rozszczelnić przewody lub połączenia miedzy pompka a filtrem paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody peter prawdę pisze.

W 9A właściwa pompa paliwa jest pod podwoziem. Mniej więcej tam gdzie Tobie cieknie. Dodam tylko, że kiedyś po wymianie filtra paliwa strzelił mi wężyk pomiędzy pompką a filtrem i kilka litrów poszło w piach. Wymieniłem, a kilkaset km. później na expresówce problem się powtórzył (zauważyłem jak strzeliła mi opona). Całe szczęście kupiłem więcej wężyka i narzędzia miałem w aucie ...

Także podnoś auto i oglądaj przewody. Jak zajrzysz to wszystko będziesz widział. Pompka i filtr są właśnie schowane w takim koszu przykręconym do podwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się sprawdziło.

Sparciał przewód paliwowy idący pod podwoziem. Został wymieniony i auto gada aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem jest. Rano przed moim wyjściem do pracy autko gadało. Tato chciał podjechać do sklepu to się okazało że nie ma już beny (jak pisałem poszła w ziemię). Tato kupił kolejną i autko nie gada. Zmienił świece z nowych na stare i dalej nic. Ja przyjechałem to stwierdziłem, że trzeba wrócić do nowych. Wypaliłem je nad gazem, wyczyściłem i dalej nie gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę tutaj żeby nie robić syfu. Odpalając dzisiaj auto zauważyłem plamę benzyny pod prawymi tylnymi drzwiami. Zajrzałem tam i cieknie z takiej metalowej puszki blisko wahacza , to jest chyba filtr paliwa, jest on mocno skorodowany. Muszę go wymienić ale chciałem się zapytać czy to paliwo przestanie ciec jak się przeleje wszystko przez ten filtr? Czy będzie to ciekło cały czas aż dopóki nie wymienię tego filtra? Dodam tylko że nie będę go odpalał bo na mój gust cieknie tylko gdy pompa pracuje i daje ciśnienie. Załączam zdjęcia tej o to puszki : DSC00092.JPG

DSC00090.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie wyleci tyle ile w nim jest :) a jak zamontujesz filtr to po zlozeniu wszytskiego przekrec pare razy kluczyk do zaswiecenia sie kontorolek zeby pompa go lekko chociaz wypełniła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy będzie to ciekło cały czas aż dopóki nie wymienię tego filtra?

sam sobie odpowiedziałeś:

 

na mój gust cieknie tylko gdy pompa pracuje i daje ciśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa do B4ki? Niecałe 5 dych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności