Skocz do zawartości
marekbialek

[Instrukcja] Montaż czujników ciśnienia w oparciu o ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wrzuciłem zimowe koła bo letnia felga poszła się prostować i o dziwo po przejechaniu 2 kilometrów system zadziałał bez przycisku :) wcześniej zresetowalem przez vcds

Edytowane przez Maciek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2020 o 12:35, Maciek123 napisał:

Dziś wrzuciłem zimowe koła bo letnia felga poszła się prostować i o dziwo po przejechaniu 2 kilometrów system zadziałał bez przycisku :) wcześniej zresetowalem przez vcds

Maciek123 jestem w podobnej sytuacji. Mam czujniki w pewnym komplecie kół. Tam system działa. Często jednak przekładam inne koła bez czujników i chciałem zdublować system po ABS. Zmieniłem kodowanie w pompie 3C0 z literka T. Zaznaczyłem bit 4C w gateway. Żadnych nowych kabelków nie przeciągałem. To będzie mi działać ten system po ABS czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś poprawi ale w B6 zaznaczenie 4C nic nie da - to dla B7 chyba.

Jeśli ABS przyjmuje kodowanie to nic więcej nie ustawiasz. Kasowanie ciśnienia można robić VCDSem jeśli nie masz przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 tak masz rację, już trzecia pompa jest u mnie w aucie i 4c koduje się do kasowania ciśnienia w kołach po przez MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...gdy są "graty" z B7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie trzeba kodować 4C, wystarczy kodowanie w pompie ABS i Tpms działa, programowanie przez VCDS lub przycisk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2012 o 00:52, pikopiko napisał:

We wtyczce abs pin jest pusty...

U mnie pin 16 jest "zajęty" 

 

20200706_162521.jpg

Edytowane przez kamyk1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio system zadziałał. Jedno koło miało 0.5 bara mniej niż powinno.

Zaskoczyło mnie jednak coś innego - brak komunikatu na MFA. W A6 był opis tekstowy jakie koło itp tu tylko "gong" i świecąca się ikonka. Tak ma każde B6/B7 czy da się jakoś to ustawić aby pokazywało, które koło ma ubytek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 z białymi zegarami jest tak:

IMG_20200623_210349_800x451.jpg.34383f1ce62887b273a0fc4785e8d4de.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi czy był napis. Akurat nie spojrzałem na ekran MFA. Biedne te Passaty - nie chcą gadać z kierowcą o swoich problemach tylko świecą.... ikonkami :D

Może to znów kwestia pomieszania modułów 3C0/3AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy komuś udało się zakodować z taką pompą Abs 3AA614109AF zeby działało ciśnienie  z czujników Abs. 

Moje kodowanie 0002480 i pokazuje żeby dodać +0001024 no i nieprzyjmuje kodowania jak dodam i jak odejnuje. 

Edytowane przez kalvi81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kalvi81 napisał:

Abs 3AA614109AF zeby działało ciśnienie  z czujników Abs. 

Ta pompa nie obsługuje tej funkcji. Musisz wymienić na np. AQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i sprawdziłem co mam:  Passat B7; Pompa  3AA 614 109 AP.

Ścieżka I

W Gatewayu zaznaczam odznaczony 4C. W sterowniku  4C mam odpowiedź  "brak sygnału/ komunikacji".

Do kodowania  pompy  (2486) próbuję dodać 1024 i mam "Kodowanie odrzucone, polecenie poza zakresem"  Za to przyjmuje dodanie 2048. I niestety zero efektów.

Ściezka II

 W Gatewayu odznaczam 4C i zaznaczam 65. Zaczyna mrugać kontrolka ciśnienia opon i po chwili świeci światłem ciągłym. Niestety  Kanał 65 również bez połączenia: "brak sygnału/ komunikacji" 

Reset TPMS również nie jest dostępny .Grupa 42 niedostępna. Kodowanie ( +1024 też bez efektu)

Acha i w sterowniku ABS nie mam Long coding, hmmm ( VCDS 20.4.1)

Co tu nie halo??

Przypomniało mi się,że ktoś z was chyba wspomniał o napędzie na 4 koła. Czyżby 4MOTION eliminował  taką użyteczność??

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wektor napisał:

Co tu nie halo??

Pompa ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w zestawieniach na początku wątku jej nie  znalazłem:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wektor teraz pompy 3AA z obsługą TPMS są śmiesznie tanie. Ja wymieniłem sam moduł elektroniki na AQ i działa z 4motion. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak.Dobrze by było uzupełnić post #42 o listę sterowników 3AA.......XX o działające. Faktycznie jest tego w necie sporo, ale które jeszcze,prócz AJ czy AQ współpracują?

 

Godzinę temu, nTomek napisał:

@wektor teraz pompy 3AA z obsługą TPMS są śmiesznie tanie. Ja wymieniłem sam moduł elektroniki na AQ i działa z 4motion. 

Walczyłeś z przeszczepem  tak jak koledzy od B6,czy jest łatwiej/ trudniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wiem jak trudno jest w B6, ale w B7 to wymaga dość dużo wysiłku, bo miejsca jest na prawdę mało. Trzeba wymontować osłonę DPF'a i wypiąć przewody hydrauliczne na przegrodzie. Pompa też musi być wypięta z gumowych tulei. Wtedy robi się trochę miejsca między ABS i nadkolem. 

Opuchlizna z dłoni schodzi po dwóch dniach... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z  garażu z wizji lokalnej, odkręcić da się po ludzku tylko jedną śrubę, reszta....No, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności