Skocz do zawartości
Groszek_6

Antena bez wzmacniacza - podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam krótką antenę od innego modelu i chciałbym ją założyć do siebie.

Antena nie ma wzmacniacza, jest to po prostu kawałek metalu ze śrubką.

 

Jak teraz podłączyć do tego kabel antenowy od oryginalnego radia?

Co zrobić z żyłą właściwą, a co z masą?

Oryginalne radio podaje napięcie na kabel antenowy, podłączając go do anteny bez wzmaka, która przecież "styka" się z dachem nie zrobię zwarcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to po prostu kawałek metalu ze śrubką.

Część anteny to faktycznie masa ale druga cześć jest odseparowana od masy...zatem jeśli pojawi się na niej jakieś napięcie to ta nowa antena będzie miała to w nosie...żadne zwarcie nie ma prawa zaistnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że do nowego bata podłączyć mam tylko ten drut właściwy, a masę odseparować i pozostawić niepodłączoną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz sygnał i masę ...tylko prawidłowo...nie wiem jak wygląda od dołu ta nowa antena ale njej budowa i zamocowanie powinno mieć klarowny wygląd czyli jak podłączyć aby nie było zwary....no chyba ze czegoś w niej brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podłączyć jednego i drugiego nie robiąc zwarcia.

Antena z zewnątrz wygląda tak:

[ATTACH=CONFIG]70632[/ATTACH]

 

bardzo prosty schemat:

 

[ATTACH=CONFIG]70633[/ATTACH]

 

Dodam, że podłączyłem do tej śruby przewód właściwy, a masę zaizolowałem pozostawiając bez podłączenia. Dopóki kabel wisiał pod dachem, radio pięknie odbierało wszystkie fale, po zamontowaniu podsufitki, przestało odbierać. Zbliżając kabel do dachu, radio gubiło fale.

 

Jest to dokładnie taka antena, z tym, że z niej wychodzą przewody, z mojej nie....! nie mam pojęcia co jest grane.

http://moto.allegro.pl/nowa-antena-mercedes-w-212-w-207-s-221-cl-216-i1912263555.html

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to dokładnie taka antena, z tym, że z niej wychodzą przewody, z mojej nie....!

 

bo Twoja to nie jest antena tylko ''dekoracja'' kup normalna antene z batem. Te ''pletwy rekina'' nie sa antenami FM,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności