Skocz do zawartości
gregor75

kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , po odłączeniu i ponownym podłączeniu jednej z kostek (z trzema kabelkami , z których jeden idzie do wtryskiwacza) ,miga mi kontrolka od świec żarowych.Tzn.przy odpalaniu kontrolka gaśnie , ale zaczyna migać po 30 sek.

Auto chodzi normalnie, światła stopu ok. Kontrolka zaczyna tez migac przy zapalonym zaplonie , tez po 30 sek.

Moje pytanie , co sie moglo stac , i czy miganie kontrolki samo ustanie? Czy mozna z tym jeżdzić?

Prosze o porady,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja tak miałem gdy wlałem paliwo od naszych wschodnich sasiadów, wiec to moze byc jedna z przyczyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że gdybanie nie ma sensu. Podpiąć kabel trzeba, porozmawiać z ECU i będzie jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozpiąłeś tę kostkę na włączonym zapłonie, to błąd nie zniknie. Trzeba go skasować VAG-iem. Czasem pomaga zdjęcie klemy akumulatora na kilkanaście minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z moim passatem 1,9tdi silnik ATJ na pompowtryskach .. 115KM, do wczoraj wszystko było ok, auto sprawne a dziś rano .. zonk, wkładam kluczyk do stacyjki gasną kontrolki przekręcam kluczyk .. silnik wchodzi na parę sekund na obroty i gaśnie a po chwili zaświeca się kontrolka świec żarowych i miga .... ! silnik za chiny nie rusza... wymieniłem 3 świece żarowe na nowe bo były przepalone, wymieniłem filtr paliwa... nic to nie pomogło, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, akumulator sprawny ..... proszę o jakieś porady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam problem z moim passatem 1,9tdi silnik ATJ na pompowtryskach .. 115KM, do wczoraj wszystko było ok, auto sprawne a dziś rano .. zonk, wkładam kluczyk do stacyjki gasną kontrolki przekręcam kluczyk .. silnik wchodzi na parę sekund na obroty i gaśnie a po chwili zaświeca się kontrolka świec żarowych i miga .... ! silnik za chiny nie rusza... wymieniłem 3 świece żarowe na nowe bo były przepalone, wymieniłem filtr paliwa... nic to nie pomogło, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, akumulator sprawny ..... proszę o jakieś porady ...

Podłącz komputer i sprawdź błędy na początek!!

poza tym: http://forum.vw-passat.pl/threads/8844-Pe%C5%82ny-opis-kontrolek-wy%C5%9Bwietlaj%C4%85cych-si%C4%99-na-liczniku-w-3B!! czyli " W czasie jazdy, gdy lampka zaczyna migać, to oznacza to, że wystąpiły zakłócenia w sterowaniu silnikiem wysokoprężnym.

Należy udać się na diagnostyke VAG."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega podłączył vaga i wyszło, że imobilajzer aktywny ...... co to oznacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imobilajzer aktywny ...... co to oznacza ?
Np. : http://forum.vw-passat.pl/threads/52307-migająca-kontrolka-immo-nie-daje-się-odpalić!!?highlight=kontrolka%2Bimmobilizer

 

Pisałeś, o migającej kontrolce świec żarowych. Czy aby na pewno widziałeś tą właśnie, czy może była to kontrolka immobilzera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miga kontrolka swiec ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę tylko to, co napisał Cyprian - Podłącz komputer i zeskanuj błędy(wszystkie). Podaj ich oznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności