Skocz do zawartości
gracus85

Nie pali vw passat b6 2,0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim paskiem wczoraj pojechałem do sklepu i auto na parkingu mi zgasło i juz nie chciało odpalić wywaliłem akum wiec wziolem zapasowy i przypadkiem przyłorzyłem klemy na odwrót i sie kapłem bo fes zaiskrzyło więc go dałem prawidłowo (wiem że nie ma tłumaczenia ale bylo ciemno ) i po załączeniu zapłonu zapaliła mi sie awaryjna skrzynia biegów dziś przepatrzyłem wszystkie bezpieczniki i ok auto nadal nie pali i w dodatku nie ma kontrolki od grzania świec podpiołem miernik po pompe w baku i proądu też nie dostaje :( uwaliłem kompa ?? czy ktos był w takiej sytuacji podkreślę że nie mam vaga i bede go musiał kupić poprosze o wskazówki jakiego z góry dzieki oby sie tylko zresetował :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli samo zgaslo to mozliwe ze ci pompowtrysk padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wywaliłem akum wiec wziolem zapasowy i przypadkiem przyłorzyłem klemy na odwrót i sie kapłem bo fes zaiskrzyło więc go dałem prawidłowo (wiem że nie ma tłumaczenia ale bylo ciemno ) i po załączeniu zapłonu zapaliła mi sie awaryjna skrzynia biegów dziś przepatrzyłem wszystkie bezpieczniki

 

No to lipa straszna :wmorde pomyśl na spokojnie czy WSZYSTKIE bezpieczniki sprawdziłeś? najważniejsze te pod maską,bo coś mi się wydaje że któryś główny poleciał :( Najlepiej miernik w łapkę i na spokojnie wszystkie bezpieczniki sprawdź raz jeszcze,a czy coś się upaliło,to bez podpiecia pod kompa i tak się nie dowiesz. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam również problem z gasnącym Passatem B6 TDI 2.0 4MOTION, BKP 140KM. W moim przypadku znam przyczynę, pompa paliwa w zbiorniku (dostęp do niej z tylnej kanapy) raz pracuje, raz nie. Zanim podejmę decyzję o jej wymianie chciałbym sprawdzić ją po stronie elektrycznej, czy dostaje zasilanie elektryczne przy każdym załączeniu zapłonu czy też nie. W związku z tym moja prośba do Was jest taka, czy macie możliwość udostępniena mi schematu elektrycznego zasilania elektrycznego pompy paliwa. Czy załączenie pompy następuje poprzez przekaźnik? Jaki i gdzie on się znajduje? (Passat mojego brata)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jeszcze mogą być jakieś bezpieczniki bo znalazłem pod maska obok akum z boczku w desce sprawdziłem je i sa dobre pod maska mam taką skrzynkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie jeszcze mogą być jakieś bezpieczniki bo znalazłem pod maska obok akum z boczku w desce sprawdziłem je i sa dobre pod maska mam taką skrzynkę

Załączone miniatury

 

A od strony pasażera sprawdziłeś w desce? tam są bardzo ciekawe bezpieczniki m.in od silnika :) masz tu rozpiską wszystkich jakie są w b6 do 2008r. https://sites.google.com/site/1810martin/passat-b6-fuse-assignment aaa i jakim cudem masz b6 z 2001r?

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w desce z boku tak jak od strony pasażera ?? czytałem że są też po szybą ale ja nie mam tam nic , ale na środku pomiedzy wycieraczkami zauważyłem że mam jakąś skrzynke jak by komputer sterownik idzie tam dużo kabelków

 

---------- Post added at 18:52 ---------- Previous post was at 18:21 ----------

 

rzeczywiście są tam bezpieczniki miałem spalony nr.24 wsadziłem sprawny i bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w desce z boku tak jak od strony pasażera ?? czytałem że są też po szybą ale ja nie mam tam nic , ale na środku pomiedzy wycieraczkami zauważyłem że mam jakąś skrzynke jak by komputer sterownik idzie tam dużo kabelków

 

masz w srodku auta po lewej stronie i po prawej deski rozdzielczej(dokladniej boki deski) a takze w silniku kolo akumulatora taka dosc duza czarna skrzynka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne że skrzynia wchodzi w awaryjny i że nie daje napięcia na pompkę w baku i świec nie grzeje gdzieś musi być jeszcze jakiś bezpiecznik tylko gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak swiece nie mrugna to znaczy sie ze nie ma komunikacji z ECU (komputerem silnika)

Mozliwe ze sie upalil....

Dlatego skrzynia w trybie awaryjnym bo nie ma lacznosci z centrala...

 

Dokladnie przejrzec bezpieczniki, pozniej alarm (on mogl sie pierwszy sfajczyc i nie pusszczac pradu do ECU) a pozniej tylko podszybie rwac i sterownik w lape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem vcds i nie łączy sie w ogóle z silnikiem a jak łącze z skrzynie to pokazuje mi że nie ma łocznosci z ecu wiec upalilo kompa. teraz pytanie czy moge kupic używanego i czy bede musiał skorzystać z aso aby go za adaptować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do jakiegoś Tunera, zrobi Ci to najtaniej i najpewniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.kurcze mam takze dziwnie i sporadycznie problem z odpaleniem b6ki 2.0 Tdi 140KM [2006r],,wciskam kluczyk auto jakby złapało przez ułamek sekundy i gasnie pojawia sie jakiś komunikat dokładnie nie pamietam całego ale FUEL ENGINE cos tam jeszcze i gdzies po trzeciej-czwartej próbie odpala i chodzi idealnie,nawet przez tydzien dwa tygodnie,jednak to wraca i mam obawy co to moze byc.??akumulator naładowany-auto garazowane,,macie jakis pomysł jak to sprawdzic o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz problem z blokada kierownicy daje wlaśnie podobne objawy poczytaj wątek o blokadzie kierownicy może to być to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po długiej przerwie znowu poruszam temat. Nie wiem czy ja tak mam czy Wy wszyscy tez tak macie, ale to tragedia. Mam passata b6 2006. Juz na wstepie dodam ze aku 2 lata ma. Wrocmy do problemu. Zaczeło sie od mrozow auto stoi na dworze i od wczoraj nie chciało zapalic. A mianowicie rozrusznik kreci silnik tez jak by chciał zapalic ale nie pali! Podlaczam prostownik ładuje i po jakims czasie jak temp spadnie to zapala, ale tez ciezko i obroty odrazu na 1100 i charczy jak dzika swinia ( : Wczoraj nim jedziłem palił, wszytko ok. Rano do pracy i... to samo 3 razy krecony i nic! Własnie podpinam prostownik. Aha wczoraj sprawdone ładowanie i jest ok. Spotkaliscie sie z czymys takim?

 

Bardzo prosze o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że aku ma dwa lata nie wyklucza tego, że zdechł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i od dzis swieci sie kontrola zolta na lewych zegarach w instrukcji jest napisane uszkodzenie układu wydechowego.

 

Co robic? Probowac odpalic?

Pozdro

 

Edycja:

 

Zapalił ale temp pokazuje -12 a to nie sztuka zeby przy takim mrozie palił. Nie wiem co zrobic zeby sie to nie powtarzało. Kontrolka zgasła.

Edytowane przez Kimi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam przeczytać instrukcję pojazdu - pewnie masz zapchany DPF - użyj szukajki i poczytaj o oczyszczaniu DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vadero podałem ze rok 2006 a nie było wtedy DPF ( : po zapaleniu zgasło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności