Skocz do zawartości
slawekm65

VIN - dodatkowa informacja w dziale sprzedam samochód

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym by sprzedający auto podawał numer VIN? W ogłoszeniach często nie podaje się tej informacji, a wręcz zataja by złapać klienta. Tu na forum moglibyśmy sobie pozwolić na odrobinę zaufania i powiedzieć coś więcej na temat sprzedawanych aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pomysł nietrafiony ponieważ:

1. Warunkiem umieszczenia wątku w GIEŁDZIE jest link do ogłoszenia. A to, co ktoś sobie ma chęć napisać w opisie sprzedawanego przedmiotu, to już nie nasza sprawa i nakazu podawania VIN wprowadzić oczywiście nie możemy.

2. Oczywiste chyba jest, że jeżeli sprzedawca nie chce ujawnić VINu, to tym samym chce coś zataić i trzeba by chyba być 100%-ym naiwniakiem, żeby dalej z kimś takim prowadzić rozmowy. Ale o tym to chyba wie każdy forumowicz przymierzający się do zakupu auta (wertując forum trafił pewnie na posty, które mówią, że sprzedających, którzy telefonicznie VINu podać nie chcą, należy się wystrzegać).

 

Ja absolutnie nie widzę wprowadzenia takiego nakazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o tym by sprzedający auto podawał numer VIN?
Sądzimy że to jest dobry pomysł, tylko nikogo do tego nie zmusisz. Jest to dobra wola sprzedającego bo
to, co ktoś sobie ma chęć napisać w opisie sprzedawanego przedmiotu, to już nie nasza sprawa
sprzedających, którzy telefonicznie VINu podać nie chcą, należy się wystrzegać
I to jest sedno sprawy, takimi ogłoszeniami nie należy sobie zawracać głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ta niechęć do podawania VIN, przecież to nie jest portal ogłoszeniowy typu otomoto, allegro czy inne. Jak ktoś chce wystawić auto na sprzedaż to to można i taką informację wymagać. Oczywiści, jeśli odmówi to też można wystawić, ale z uwagą "VIN nie podano". Dodam, że i na naszym forum są ogłoszenia aut 10-letnich z silnikiem TDI i przebiegiem 200tys. Na ile jest to realne jeśli sprzedający dołączył do nas miesiąc czy dwa wcześniej? Osobiście myślę że dział giełdy powinien filtrować wszelkie "okazje" i jeśli już pojawia się jakieś ogłoszenie to powinno zawierać maksimum informacji o aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś chce wystawić auto na sprzedaż to to można i taką informację wymagać. Oczywiści, jeśli odmówi to też można wystawić, ale z uwagą "VIN nie podano"

Tylko po co dodawać jakieś uwagi, skoro w ogłoszeniu będzie widać czy VIN jest czy nie. Przecież każdy rozum swój ma, do profilu sprzedającego może zajrzeć i wnioski wyciągać.

Osobiście myślę że dział giełdy powinien filtrować wszelkie "okazje" i jeśli już pojawia się jakieś ogłoszenie to powinno zawierać maksimum informacji o aucie.
Forum to nie plac handlowy, dział giełda jest tylko dodatkiem. I dlatego jest nakaz przekierowania ogłoszeń do serwisów internetowych typowo handlowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd ta niechęć do podawania VIN, przecież to nie jest portal ogłoszeniowy typu otomoto, allegro czy inne

Sam sobie odpowiedziałeś kolego ;) :kumple :D

Paweł poprawił

Forum to nie plac handlowy, dział giełda jest tylko dodatkiem. I dlatego jest nakaz przekierowania ogłoszeń do serwisów internetowych typowo handlowych.
Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę krótko-jest ogłoszenie, to pytam o VIN-dostaję go, albo nie-co z tym zrobię-moja sprawa.

Będę wystawiać auto, to nie podam w ogłoszeniu VIN-jeśli ktoś będzie zainteresowany i zada pytanie o VIN, to wtedy go udostępnię. Nie widzę żadnego powodu, żeby od razu podawać do wiadomości publicznej, jaki mam VIN.

Także jestem przeciwny jakiemukolwiek nakazowi podania VINu w ogłoszeniach na forum i w 100% popieram słowa Dużego:

Forum to nie plac handlowy, dział giełda jest tylko dodatkiem.

Dodam od siebie, że kiedyś dział giełda na naszym forum był naprawdę fajny-nie było userów rejestrujących się tylko po to, żeby dodać ogłoszenie, można było odnaleźć ciekawe rzeczy, nie było jeszcze oszustw... Ale to było dawno temu i w ogólnie nieprawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że kiedyś dział giełda na naszym forum był naprawdę fajny-nie było userów rejestrujących się tylko po to, żeby dodać ogłoszenie, można było odnaleźć ciekawe rzeczy, nie było jeszcze oszustw... Ale to było dawno temu i w ogólnie nieprawda ;)

 

Stąd mój pomysł z VIN. Forum traktuję poważnie, jeśli forumowicz oferuje auto to jest to dla mnie poważna rekomendacja. Ale jak widać są różne sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Forum to nie plac handlowy, dział giełda jest tylko dodatkiem. I dlatego jest nakaz przekierowania ogłoszeń do serwisów internetowych typowo handlowych.

 

 

Dodam od siebie, że kiedyś dział giełda na naszym forum był naprawdę fajny-nie było userów rejestrujących się tylko po to, żeby dodać ogłoszenie, można było odnaleźć ciekawe rzeczy, nie było jeszcze oszustw... Ale to było dawno temu i w ogólnie nieprawda

 

Dlatego byłbym za całkowitym wywaleniem działu Giełda . Dziś dostałem PW od świeżego usera który zapytał mnie dlaczego nie widzi działu Giełda bo chce sprzedać trochę klamotów do Passata :wmorde . Odesłałem jegomościa do Regulaminu i czuje,że jego przygoda z forum na tym się zakończyła (lecz mogę się mylić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego byłbym za całkowitym wywaleniem działu Giełda .

Kiepski pomysł :wmorde

 

 

Dziś dostałem PW od świeżego usera który zapytał mnie dlaczego nie widzi działu Giełda bo chce sprzedać trochę klamotów do Passata :wmorde . Odesłałem jegomościa do Regulaminu i czuje,że jego przygoda z forum na tym się zakończyła (lecz mogę się mylić).

Po to są ograniczenia - więc jak mu się nie podoba - niech spierd........ na Alaskę :D

 

A odnośnie tematu, to .... pomysł kiepski :kwasny: Jak ktos będzie chciał VIN, to może zapytać poprzez PW. Ewentualnie zapytac oficjalnie i dostanie wtedy VIN na PW :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po to są ograniczenia - więc jak mu się nie podoba - niech spierd........ na Alaskę

 

ostro,ale krótko ,zwięźle i na temat :lol

 

 

A odnośnie tematu, to .... pomysł kiepski Jak ktos będzie chciał VIN, to może zapytać poprzez PW. Ewentualnie zapytac oficjalnie i dostanie wtedy VIN na PW

 

A to jest mi obojętne--z jednej strony vin to kopalnia wiedzy a z drugiej np.temat ,,mój passat'' powala vin na kolana :hmm może lepiej niech zostanie jak jest,przecież każdy kto ma ochotę,może vin udostępnić publicznie lub wysłać na PW tylko zainteresowanemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam, czy jest wogole sens dyskusji na ten temat. przeciez Duzy, odpowiedzial bardzo rzeczowo i konkretnie:

nakazu podawania VIN wprowadzić oczywiście nie możemy.

 

natomiast VIN jako dodatkowa informacja, i tak moze byc podana na PW, czy tez telefonicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKi, i tak nie jestem przekonany patrząc na ogłoszenia i ich zawartość. Ale co zrobić by wyeliminować oszustów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz już powtórzę i zamykam wątek:

Średnio rozgarnięty kupiec zrezygnuje z dalszych rozmów ze sprzedającym, jeżeli ten odmówi mu podania VIN.

Chyba, że należy do grupy naiwniaków wpłacających zaliczkę na auto, o którym tylko słyszał, ale takiemu to nawet podany VIN nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności