Skocz do zawartości
aro76

Passat w nowej wersji Alltrack

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chyba nie wytrzymał, ale wszystko rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w końcu udało mi się zobaczyć Alltracka na żywo, wrażenie robi, nie powiem :)

 

tylko właściciel się długo nie nacieszył, bo T4 mu na dupie usiadło :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend dealer umilił mi oczekiwanie na mojego Alltracka oferując jazdę testową ich egzemplarzem (170KM DSG). Do salonu dojechałem swoim Mondkiem MK4 więc wszystkie wrażenia porównuję do niego.

 

1) Skrzynia DSG: bardzo pozytywne odczucia; łopatki przy kierownicy - super!; zauważyłem sporadyczne, lekkie wibracje przy delikatnym ruszaniu (jakby sprzęgło nierówno brało), przy ostrzejszej jeździe biegi zmieniane są IMHO troszkę za późno... 4k rpm byłoby ok, tymczasem ciągnie znacznie powyżej 4k... ale można pobawić się łopatkami.

 

2) Hamulce: Na zimo - bez uwag. Na ciepło - nieźle. Na "bardzo ciepło" - cieniutko... Może kwestia lepszych klocków, oryginały puchną przy grubszych dohamowaniach. W Mondziaku też były z tym problemy, znacznie pomogła wymiana tarcz i zacisków na większe (z S-MAX 2.5T) i klocków na Ferodo DS Performance. Zastanawiam się nad montażem 345mm do Alltracka ale nie robiłem rozeznania czy swap jest tak prosty jak w Mondziaku.

 

3) Silnik: Dobrze wyciszony przy niskich i średnich prędkościach obrotowych, przy wysokich obrotach odgłos niezbyt przyjemny ale i niezbyt natarczywy; sprawdzałem w dow. rej. czy na pewno to 170KM a nie 140KM - przyspieszenie do 100-140km/h niezłe ale powyżej słabiutko... Mondkowi (140KM) raczej nie dałby rady; a może sterownik ogranicza osiągi nowego auta do pewnego przebiegu???

 

4) Zawieszenie: Na nierównościach troszkę ciszej niż w Mondziaku, stabilność przy spokojnej jeździe lepsza (Mondek jest nieco nerwowy przy jeździe na wprost) ale przy ostrej jeździe Mondziak odchodzi, zwłaszcza w łukach... po części to pewnie kwestia gum (225/50R17 vs. 235/45R17) ale i zestrojenie zawiasu niestety pół klasy niżej. Może DCC troszkę pomoże...

 

5) Fotele: Aktywna klimatyzacja - super! Nareszcie coś co działa nie tylko na papierze - w Mondziaku ledwo wiało powietrzem z kabiny po nerkach, na tyłku praktycznie nic nie było czuć. Tutaj nawet na średniej prędkości wentylatorów przyjemny chłodzik na dużej powierzchni... Skóra Vienna przyjemna w dotyku, spodziewałem się, że będzie gorzej. Siedzisko trochę krótkie, trzymanie boczne słabe ale ogólnie fotele oceniam pozytywnie. Pozycja za kierownicą dla mnie za wysoka, wyższa niż w Mondku. Funkcja masażu - tu się zawiodłem, spodziewałem się dodatkowych elementów masujących (coś jak w matach masujących zakładanych na fotel) a tu masaż polega na wymachiwaniu regulacją lędźwiową...

 

6) Podczas delikatnego przyspieszania na niskich biegach w kabinie słychać lekki świst... czy to turbina? Przy niskich i średnich prędkościach w kabinie przyjemnie cicho.. chyba trochę ciszej niż w Mondku ale im bliżej Vmax tym głośniej.... i głośniej niż w Mondku.

 

Na ocenę reszty nie było wiele czasu ale generalnie brak uwag.

 

P.S. Aaa... średnie spalanie po 110km grubo powyżej 10l/100km, nie piszę ile żeby nikogo nie urazić ;) ale miało prawo takie być.

Edytowane przez keisim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odbieram za dwa tygodnie ( listopad - podatek ) , oglądałem go wczoraj ( jest już w Auto-Premium w Poznaniu )

Kolor brąz ( Black Oak).

Jak już będzie na miejscu podeślę fotki

 

No piękny kolor wybrałeś, a o Auto Premium słyszałem same dobre opinie:ok::rotfl: Mieszko cichaj:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez weekend dealer umilił mi oczekiwanie na mojego Alltracka oferując jazdę testową...

Chętnie poznam opinie innych :)

Ktoś już jeździł? Jak oceniacie zawias w porównaniu do zwykłego B7? Jak DCC sprawuje się przy podwyższonym zawieszeniu? Ktoś dopatrzył się jakichś innych zmian poza kosmetyką, trybem Off Road, osłonami podwozia i zawieszeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keisim za ile bd sprzedawal mondziaka?:) 5 letni Ford wygral porownanie nad nowym Passatem w kluczowych kwestiach,a awaryjnosc inna tez:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Miałem przyjemność jazdy pierwszym w Toruniu alltrackem i powiem Wam, że naprawdę rewelacja. Jest duża różnica z poprzednim modelem. Jechałem 170 konnym modelem z DSG i panoramicznym dachem oraz napędem na 4 łapy. Pobawiliśmy się troszkę z właścicielem i powiew Wam,że za 10 lat na pewno kupię używkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matizos, to trochę zakręcona transakcja... Z mojego punktu widzenia odbieram kluczyki od Alltracka, zwracam od Mondziaka. Nie podaję kwoty bo i tak nie do końca jest oparta na aktualnych stawkach.

Widziałem w ostatnich 2 latach nie jeden test, w którym występował Mondziak z Passatem i... wynik nie zawsze był na korzyść Mondka... ale fakt - pod wieloma względami to naprawdę zacne autko i prowadzi się wręcz sportowo.

 

kruszek, a coś więcej? Co wpłyneło na tak pozytywne odczucia? :)

Edytowane przez keisim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie poznam opinie innych

Ktoś już jeździł? Jak oceniacie zawias w porównaniu do zwykłego B7? Jak DCC sprawuje się przy podwyższonym zawieszeniu? Ktoś dopatrzył się jakichś innych zmian poza kosmetyką, trybem Off Road, osłonami podwozia i zawieszeniem?

 

Samochód generalnie prowadzi się bardzo podobnie do B7, dla mega wymagających kierowców może być odczuwalna minimalnie różnica, ze względu na delikatnie podniesiony środek ciężkości.

 

Faktem jest, że do Alltracka oprocz tego co napisałeś stosowane są same namocniejsze modele skrzyń biegów. (brak min. DSG7)

 

Zawieszenie samo w sobie dużo się nie różni od Passata jest jedynie w zasadzie ledwo odczuwalnie twardsze. Karoseria została podniesiona podobnie jak w modelu Tiguan na tulejach dystansowych.

 

DCC działa wyśmienicie, w zależności od potrzeb można ustawić zawieszenie na tryb "deska" (Sport) gdzie praca amortyzatorów przypomina ta, którą można spotkać w Scirocco.

 

W trybie "Łajba na morzu" (comfort) samochód z dużą gracją i dozą "niewinności" przepływa wszelkiego rodzaju nierówności nawierzchni.

 

Naped jest to HaldeX 4 gen. 90% przód, 10% z elektronicznym rozdziałem do 50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odbieram za dwa tygodnie ( listopad - podatek ) , oglądałem go wczoraj ( jest już w Auto-Premium w Poznaniu )

Kolor brąz ( Black Oak).

Jak już będzie na miejscu podeślę fotki

 

I jak się jeździ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ładny jest;d Także dbajcie o nie bo kiedyś jeden z nich może być mój:PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek45

A oto i moje auto :) Dodaje jeszcze zagadkę ( pewnie prostą ) co to za samochód ? - ten drugi DSC_7482.jpg

DSC_7472.jpg

DSC_7473.jpg

DSC_7474.jpg

DSC_7475.jpg

DSC_7477.jpg

DSC_7478.jpg

DSC_7480.jpg

DSC_7481.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten drugi

a8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seat exeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiedziałem że jakies takie za kanciate :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek45

Dokładnie Exeo tez z 2,0 TSI ale jeszcze BWE z nieznacznie podniesioną mocą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale koza, na glebę z nim :lol

 

 

nie no, ładne to to jest :)

 

co to za samochód ? - ten drugi

audi przerobione na seata?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności