Skocz do zawartości
aro76

Passat w nowej wersji Alltrack

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie bomba ! brakowało takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale, co nietypowe w przypadku "uterenowionego" kombi, napęd na cztery koła nie jest w standardzie w przypadku wszystkich wersji. Tylko odmiany 2.0 TSI 210 KM i 2.0 TDI 170 KM otrzymały seryjny napęd 4Motion, w przypadku 2.0 TDI 140 KM jest dostępny w opcji, natomiast 1.8 TSI 160 KM występuje tylko z napędem na przód.

trochę bez sensu, robić wersję "terenową" i pakować tam napęd na przód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest to ciekawe tylko zobaczymy jak wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pakować tam napęd na przód...

 

Nie którzy nie chcą napędu na 4 łapy z rożnych powodów a podoba im się wygląd auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie bomba ! brakowało takiego :)

Jak wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakiego typu będzie stały napęd 4x4. Jeśli Torsen to rewelacja, jeśli coś innego to już nieco gorzej.

 

Znalazłem odpowiedź.... haldex kolejnej generacji: od 90% przód i 10% tył do 100% na tył.

Edytowane przez N_I_N_J_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie,

czekam tylko jak się pojawią w salonach

tego brakowało od dłuższego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, jak A6 Allroad

postarał się VW, ale robią sobie sami konkurencję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, nazwa nic specjalnego... I za mało jest zmieniony w porównaniu do zwykłej wersji... zobaczymy jak to się przyjmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładny, jak A6 Allroad

postarał się VW, ale robią sobie sami konkurencję

Nie robi, bo w Passacie brakuje silnika V6 TDI-przynajmniej mi cholernie brakuje.

Gdyby jeszcze ten Alltrack był z takim silnikiem, to byłoby w ogóle super-ale i tak jest to ciekawa zapowiedź, której brakowało w ofercie VW.

No to czekamy teraz na Alltracka i na nowego CC :)

 

Wiem już, na co będę odkładać ;) Albo Alltrack, albo nowy CC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładny, jak A6 Allroad

...ale na pneumatyce chyba nie będzie... no i faktycznie V6 TDI w passku brakuje jak cholera. Mimo wszystko Alltrack zapowiada się ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jakiego typu będzie stały napęd 4x4. Jeśli Torsen to rewelacja, jeśli coś innego to już nieco gorzej.

 

Znalazłem odpowiedź.... haldex kolejnej generacji: od 90% przód i 10% tył do 100% na tył.

Czyli co - tylnonapędowy?

Chyba nie wiesz co piszesz.

 

Samochód terenowy to to nie będzie. Ale dla audi a4 Allroad, Octavi Scout ciekawa alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat na polskie drogi jak znalazł.

 

 

Ciekawe jakiego typu będzie stały napęd 4x4. Jeśli Torsen to rewelacja, jeśli coś innego to już nieco gorzej.

 

Nie zgadzam się,jeździłem torsenem po oblodzonej drodze czułem się jak w tylnonapedowcu jeden fałszywy ruch i siedzisz w rowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeździłem torsenem po oblodzonej drodze czułem się jak w tylnonapedowcu jeden fałszywy ruch i siedzisz w rowie.

 

Dokładnie, tak miałem w dwóch audicach, jazda jak RWD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wiem co chciałem napisać, nie dodałem tylko tak oczywistej rzeczy przy Haldexie, że chodziło o rozdział momentu obrotowego.

Spoko opis jest tutaj - warto przeczytać:

http://autokult.pl/2010/12/06/uklad-napedu-na-cztery-kola-ze-sprzeglem-haldex-iv

 

Macie oczywiście rację z tą jazdą po lodzie. W takich sytuacjach jedynie ESP może co nieco pomóc.

Ciekawe z jakim napędem (RWD, FWD, czy stały 4x4) najłatwiej było by wyprowadzić auto z poślizgu na oblodzonej jezdni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe z jakim napędem (RWD, FWD, czy stały 4x4) najłatwiej było by wyprowadzić auto z poślizgu na oblodzonej jezdni.

 

Operując umiejętnie gazem kazdym napędem ;) ale jak dla mnie to 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Climatronik znów chyba zmienili czy B7 ma aktualnie tez taki? Z tego, co pamiętam B7 zwykła ma climatronik z CC...

Robi robotę wizualnie!!! Piękny jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B7 póki co nie ma takiego climatronica, zapewne zrobią za jakiś czas mini lift i go wsadzą. Ten co w Alltrack'u będzie też w nowym CC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności