Skocz do zawartości
piter132

Radio gubi fale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest tu jakiś znawca od radia sam bo już nie mam pomysłów z tym radiem, a mianowicie gubi mi fale radiowe , jak wiatr zawieje to i tak gra radio, z rad to już przerobiłem separator potem wzmacniacz a na końcu zmieniłem całą stopkę z antenką i dalej to samo , lipa lipa i lipa , czy coś z kablem nie tak jest czy może radio zepsute? radio to blaupunkt RNS ze starą nawigacją, pozdrawiam i czekam na rady co dalej z tym robić bo jest to troche denerwujące jak radia chce się posłuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie pomoże? dodam że jak podłącze radio na krótko tzn kawałek drutu to gra ok a na antenie nie , to czyli że kabel gdzieś jest załamany i trzeba go wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to mozliwe podmien radio na jakis czas kup cos za pare zlotych byle badziew z allegro ( znajdziesz cos za 10 zl moze 20 zl )lub od kogos pozycz z kolegow i podlacz na pare dni i bedziesz mial jasnosc czy wina kabla czy radia jedyne co moge poradzic jest to chyba najtansza opcja niz szukac wymieniajac wszystko po koleji a bedzie to wina radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem tylko radio mam te duże fabryczne i by była dziura jak bym wstawił zwykłe , tylko zastanawia mnie jak wyciągnę radio to gra ok a jak wsadzam je w swoje miejsce to już lipa i tak się zastanawiam czy kabel jest gdzieś załamany a to wszystko jest tak na styk że nie da rady tego kabla bardziej wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna go wydluzyc lutownica i do boju

 

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

 

a dziura po radiu chyba nie bedzie taka straszna na dwa dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś słyszałem paski mają jakiś wzmacniacz antenowy, który czasem lubi się rozłączyć/popsuć i efekt będzie właśnie taki... Gdzie go szukać, nawet nie wiem... Mam nadzieję, że ktoś kto zna temat potwierdzi i ewentualnie wyjaśni, co w trawie piszczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie kabla antenowego:

-odłączasz kabel od radia i od anteny

-bierzesz miernik

-sprawdzasz przejście między miedzianym drutem w przewodzie antenowym, a oplotem podłączając jeden przewód do drutu drugi do oplotu (teraz nie może być przejścia!)

-bierzesz jakiś drucik/kabelek, łączysz na jednym końcu kabla oplot z drutem, następnie na drugim końcu przewodu antenowego znowu sprawdzasz przejście miernikiem (teraz musi być przejście!)

 

Jeśli kabel przejdzie próbę, a separatora i anteny jesteś pewien to zostaje radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzanie kabla antenowego:

-odłączasz kabel od radia i od anteny

-bierzesz miernik

-sprawdzasz przejście między miedzianym drutem w przewodzie antenowym, a oplotem podłączając jeden przewód do drutu drugi do oplotu (teraz nie może być przejścia!)

-bierzesz jakiś drucik/kabelek, łączysz na jednym końcu kabla oplot z drutem, następnie na drugim końcu przewodu antenowego znowu sprawdzasz przejście miernikiem (teraz musi być przejście!)

 

Jeśli kabel przejdzie próbę, a separatora i anteny jesteś pewien to zostaje radio.

a na mierniku powinny być jakieś wartości czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sprawdzić czy przewód (ten miedziany drut po środku) przewodzi prąd oraz czy nie ma zwarcia między nim, a oplotem.

 

Żadnych wartości, ustawiasz miernik aby sygnalizował zwarcie, najczęściej jest to oznaczane taką ikonką http://i1013.photobucket.com/albums/af259/jerzy86/zwarcie.jpg

oraz w momencie zetknięcia biegunów pojawia się sygnał dźwiękowy.

Mając tak ustawiony miernik i kabel odłączony od radia i anteny, przytknij jeden biegun do oplotu, a drugi do miedzianego druta. Jeśli miernik nie będzie piszczał to dobrze. Później połącz czymś na drugim końcu kabla drut z oplotem i sprawdź jeszcze raz, tym razem musi piszczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Też duża navi. Radio łapie tylko 2-3 stacje i jako tako gra na postoju, ale w czasie jazdy już gubi zasięg i tylko szum słychać. Na pewno nie jest to wina braku zasięgu z nadajników. Tylko coś jest nie tak z instalacją. Gdzie znajduje się wzmacniacz antenowy i ten separator? Jak się do nich dostać? Jak wyjąć radio (duże z wyświetlaczem od nawigacji)? Nigdzie nie widzę otworów pod blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszkę temat, bo mam podobny problem jednak nie jest to ori radio, tylko jakiś niski model JVC i też się zastanawiam czy to problem samego radia czy anteny.

Jak ktoś miał podobny przypadek to proszę o informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Mam ten sam problem !! tylko już troche sie o tym naczytałem i nic nadal nie wymyśliłem !! Postaram sie troche wiedzy przekazać innym na temat radyjek !! Jeśli nie posiadamy oryginalnego radyjka w Passku to musimy zakupić separator służy on do podania prądu do naszej anteny zamontowanej na dachu auta. W stopce anteny jest wzmacniacz i działa on tylko z oryginalnym radyjkiem ponieważ one podaje napięcie 12V po kablu antenowym! Mam nadzieje ze trochę to wyjaśniłem !! Najśmieszniejsze jest to że wymieniłem już dwa radyjka, kupiłem już kolejną stopkę antenową, nowy separator , nowy przewód antenowy, dodatkowo nowa wewnętrzna antena ze wzmacniaczem i nic, wyjeżdżam poza miasto i szum, gubi stacje !! Brak sił może ktoś mi coś podpowie ??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz mozliwosci porownac czy w pasku ta zwykla antena jest identyczna jak w seacie albo vw polo. Np seat oryginal radio i gubil sygnal. Pyk wywalilem wzmacniacz z podstawy oryginalnej anteny i radio sciaga stacje jak nowe juz ponad 5 lat.

VW Polo, radio nie standardowe i slabo sciagalo. Tez to samo, z podstawy anteny wywalilem wzmacniacz, przewody w bat na krotko, tj rdzen sygnalowy i juz 2 rok bedzie jak jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wg was normalne, że ruszając batem radio lekko traci zasięg? Mam radio które wyświetla zasięg radio do pięciu kresek.

 

Podczas jazdy też tracę fale wg mnie to wina tego, że bat się rusza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności