Skocz do zawartości
azymut38

**Problem z czujnikiem zamknięcia klapy bagażnika, permanentne powiadanianie ***

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj podczas jazdy pojawił się pewien problem z moim autem. Mianowicie, w pewnym momencie odezwał się czujnik domknięcia klapy bagaznika, mam na myśli to, że na wyświetlaczu na konsoli pojawił się symbol auta i na nim uchylona klapa oraz dodatkowo sygnał dźwiękowy. Myslałem, że nie zamknałem klapy, okazało się że jednak jest zamknięta. Kolejne 200 km jechałem z tym bardzo irytującym sygnałem. Oczywiście nie mogę "uzbroić" alarmu ponieważ zaczyna "wyć" kilka minut po naciśnięciu przycisku na pilocie.

Jak myślicie, co mogło się stać?

 

Dodam, że pod tymi uchylającymi się zapadkami w dolnej części bagażnika (są tam takie kawałki metalu, osadzobne na sprężynkach, w które wchodzi klapa) znalazłem jakiś okrągły kawałek nie wiem czego, to jest plastikowe i wygląda jakby było urwane, nie wiem czy to po prostu tam wpadlo, czy dzieciak mi włożył, czy może po prostu coś się urwało.

 

Aktualnie jestem poza domem, auto stoi nie zamknięte, nie wiem co dalej robić. \

 

 

Kolejny dziwny objaw jest taki, że jak jestem na zewnątrz auta to widzę na konsoli jak świeci się symbol auta z uchyloną klapą - ale jak wejdę do auta i zamknę drzwi to pokazuje się, że klapa jest zamknięta.

 

Podczas jazdy, po "kłapnięciu" klapą przez 2-3 minuty było OK, a później znów zaczynało wyć!

 

 

Proszę was bardzo o pomoc w tej sprawie.

 

Z góry dziękuję.

 

 

P.S. Dodam,że cały dzień padało.

 

Podejrzewam krańcówkę zamka lub "podtopienie" modułu komfortu wodą z podszybia....

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam krańcówkę zamka lub "podtopienie" modułu komfortu wodą z podszybia....

No to do dzieła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to do dzieła. :)

 

Czyżby więc o to chodziło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź czy ci się rurka od spryskiwacza tylnej szyby nie ukręciła bo jak tak to to zalewa ci czujnik i jest zwarcie ja tak miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego sprawdź czy ci się rurka od spryskiwacza tylnej szyby nie ukręciła bo jak tak to to zalewa ci czujnik i jest zwarcie ja tak miałem

 

Dzięki, sprawdzę. Może to być przyczyna, bo teraz sobie przypomniałem że podczas spryskiwania tylnej szyby dochodzi jakiś inny dźwięk no i strumień płynu jest jakiś inny...

 

wiesz jak się dobrać do tego mechanizmu? czy trzeba odkręcić 2 śrubki na tym plastiku co przylega do gównej części klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego poszukaj na forum demontaż plastików z tylnej klapy bo trzeba wszystko rozebrać żeby dostać się do silniczka bo jak z silniczkiem znikną problemy to z zamkiem również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ja miałem identyczną sytuację.W środku jest mikrostyk wystarczy trochę wilgoci i zaczyna świrować.

Ja po prostu odłączyłem go i mam spokój ! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mikro-styk jest niewymienny w 3b nie wiem jak w 3bg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wymiana całego zamka z tylniej klapy naprawi problem z czujnikiem na desce ? Bo w moim przypadku kluczyka do zamka nie da się włożyć, jest felerny jakiś albo zepsuty, ale przez pilot bagażnik się zamyka normalnie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz mikro-styk zamknij klapę i zobaczysz czy nadal włącza się alarm.Jeśli nie to na 100% wina mikro-styku.

Przynajmniej u mnie tak było.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wymiana całego zamka z tylniej klapy naprawi problem z czujnikiem na desce
ja bym najpierw spróbował wyczyścić mikro-styk przy zamku a jak to nic nie da to bym wymienił zamek ,sam miałem że klapa tylko działała z pilota ale wyczyściłem styki i działa normalnie z tym tylko że u mnie dało się też otworzyć z kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj świeciło słoneczko, u mechanika otworzyliśmy klapę i tak została cały dzień na słonku. Przypadłość zniknęła (nie syngalizuje otwarcia klapy i nie bipczy), więc to na pewno od wilgoci - pytanie czy wilgoć z powietrza czy z płynu od spryskiwacza? Dziś mechanik rozbierze mechanizm to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc to na pewno od wilgoci - pytanie czy wilgoć z powietrza czy z płynu od spryskiwacza
może tak być bo już kiedyś ktoś tutaj na forum opisywał podobny wątek bo czytałem że wężyk od spryskiwacza był nieszczelny i sikał na mikro-styk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mechanik rozmontował klapę. Okazało się, że mikrostycznik na zamku klapy zalewany jest przez płyn do spryskiwaczy.

 

W momencie kiedy uruchamia się spryskiwacz płyn zaczyna tryskać dokładnie z miejsca, w którym rurka spryskiwacza dochodzi do silniczka wycieraczek - wycieka takimi małymi dziurkami, które są na okrągłej końcówce będącej na końcu wężyka, na samej granicy z silniczkiem.Teraz nie wiem co z tym dalej zrobić. Mechanik po konsultacji telefonicznej z jakimś gościem z serwisu VW stwierdził, że silniczek wycieraczek do wymiany.

Co waszym zdaniem jest przyczyną tej usterki i od czego powinienem zacząć, żeby oczywiście jak najbardziej zaoszczędzić na kosztach.

Dodam, że z samej dyszy na szybę coś tam leci ale strumień jest słabszy niż powinien (sięga do połowy wysokości szyby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki ale wygrzebałem inny temat z mnóstwem informacji w tej kwestii: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/17685-Spryskiwacz-tylnej-szyby-(Kombi)/page8?highlight=tylna+wycieraczka

 

Proszę admina o doklejenie zapoczątkowanego przeze mnie wątku do wątku w/w przeze mnie jako jego kontynuację.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie wynikł ten sam problem. Po demontażu plastiku z tylnej klapy okazało się, że płyn z spryskiwacza leci nie na szybę, a do środka klapy. To z kolei powoduje zwarcie na mikrostyku, a w konsekwencji sygnalizowanie niedomknięcia tylnej klapy i włączanie się alarmu po zamknięciu auta. Na razie odłączyłem ten mikrostyk i auto "nie krzyczy".

Płyn leje się z pękniętej końcówki przy połączeniu z silniczkiem wycieraczki. Jeśli nie kupię takiej końcówki to myślę, że rozwiązaniem zastępczym będzie założenie kawałka ciasnego wężyka silikonowego i dodatkowe zaciśnięcie opaską albo miękkim drutem. Co o tym sądzicie ?

Osobna sprawa to mikrostyk. Czy wymontowanie i osuszenie pomoże, czy trzeba kupić nowy. Jeśli nowy, to czy można go kupić i gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyn leje się z pękniętej końcówki przy połączeniu z silniczkiem wycieraczki
na to jest cały obszerny temat jak to naprawić

 

Czy wymontowanie i osuszenie pomoże, czy trzeba kupić nowy. Jeśli nowy, to czy można go kupić i gdzie ?
jeśli pomoże (w co wątpię to na krótko a takie mikrostyki na alle za parę zł dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem, u mnie skonczylo sie na wymianie zamka tylnej klapy. Stary niestety byl juz tak skorodowany, ze jeden z pinow (sa trzy) odlamal sie kompletnie. Nowy zamek w ASO nie kosztowal kosmicznych pieniedzy, chyba cos kolo 90zl, do tego klucz gwiazdkowy (nie torx) do odkrecenia zamka, nie pamietam teraz jak ten system sie nazywa, ale koncowka do kupienia w sklepach z narzedziami.

Co do spryskiwacza tylnej szyby, to ja go po prostu przestalem uzywac, juz raz wymienialem silniczek, potem naprawialem ten wymieniony, to jest tak spieprzone w tym aucie, ze glowa mala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety nie mogę pisać nowych tematów, więc się podczepię.

U mnie sprawa wygląda następująco:

Kierunkowskazy przestały sygnalizować zamknięcie auta z pilota.

Taka sytuacja się jedynie wcześniej zdarzała, gdy któreś z drzwi były niedomknięte.

Nie wiem gdzie szukać przyczyny, bo zdarzyło się kilka rzeczy:

1. Miałem awarię przednich drzwi, tzn. nie działał centralny. Włączałem/wyłączałem z pilota i nie wiem czy coś mogłem przeprogramować, że nie ma sygnalizacji?

2. Wymiana w/w zamka centralnego. Serwisant coś namotał?

3. Sławny przeciek na tylnej klapie.

 

Aha. Dodatkowo zauważyłem, że jak otworzę z kluczyka samą klapę bagażnika, to po jej fizycznym zamknięciu nie załącza się centralny, tak jak to miało miejsce wcześniej. Jakby nie widział zamknięcia. Na desce rozdzielczej nie sygnalizuje otwartej klapy, no chyba, że faktycznie otworzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności