Skocz do zawartości
azymut38

**Problem z czujnikiem zamknięcia klapy bagażnika, permanentne powiadanianie ***

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, odświeżę troche temat, wczorajsza trasa 700 km od domu zaczyna migać na FiSie kontrolka otwartej klapy bagażnika; wychodzę sprawdzam wszystko na cacy zamknięte i tak 200 km jechałem z migającym komunikatem.  Postawiłem na zamek i mikrostyk ale wygląda na sprawny, bez jakiś uszkodzeń czy zabrudzeń, troche WD40, kontakt spray,  ale problem pozostał. Po odłączeniu wtyczki od zamka nadal na  wyświetlaczu klapa niedomknięta. Myślałem może o jakimś zwarciu bo jak naciskam na hamulec to komunikat o otwartej klapie znika! Jutro sprawdze kable w gumowych przelotkach ale ich ruszanie nic nie dawało. Może macie jakieś pomysły? Bo do domu daleko, a vcdsa brak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś pomogę, po rozebraniu okazało się że w przelotce klapy bagażnika pęknięty był wężyk doprowadzający płyn do spryskiwacza i lało się po tylnym słupku na kostki robiąc zwarcie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dioda2806 bardzo mi pomogles, mam dokładnie to samo. A akurat jestem 400 km od domu i w kompletnej dziczy. Rozpialem ta złączkę i czekam aż wyschnie. Jest skorodowana i mokra od płynu. Przewód wymieniales czy latales?

20180518_011545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki wydmuchałem, poczyściłem i zakonserwowałem, a przewód po rozebraniu klapy i całego boku przeciąłem w dwóch miejscach i przeciągnąłem nowy przez przelotkę łącząc go na jakiś elastyczny klej ze starym. Trochę zabawy było, także powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności