Skocz do zawartości
konrad13

licznik z mfa nie działa 2.0 2E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam problem z licznikiem z mfa mianowicie oprócz wskaźnika temperatury i wskaźnika poziomu paliwa nie działa nic a na jednym z wyświetlaczy pisze tak jakby error. Czasami po włączeniu zapłonu wskazówka prędkościomierza idzie do końca i tam zostaje a nie raz spada. W czym jest problem??? Czytałem gdzieś że może to być związane z pamięcią licznika czy to możliwe ?? jak tak to czy da się to naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tak to czy da się to naprawić??

Jeśli np. kasuje Ci sie stan licznika po odłączeniu aku, to poszła pamięć w zegarach tzw. eprom.

Związane jest trochę ze stabilizatorem napięcia w zegarach jak i zimnymi lutami.

Bez wymontowania licznika nic nie wskórasz.

Ale na początek sugeruje sprawdzić połączenia wtyczek w zegarach i skrzynce przekaźników, potem czy jest prawidłowe zasilanie i masa na licznikach .

Jak nie dasz rady z lutami i stabilizatorem to albo daj jakiemuś elktrykowi albo szukaj innych zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset nie pomaga licznik nie reaguje. A wyświetlacz na którym powinno pokazywać przebieg nic nie pokazuje. połączenia wtyczek sprawdzałem jest ok. Z lutami sobie poradzę tylko ze stabilizatorem nie bo nie bardzo wiem jak wygląda. A somo poprawienie lutów wystarczy czy trzeba wymienić ten stabilizator?? zakładając że on jest winny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać że ktos juz kombinował ze stabilizatorem, odwrotnie bieguny...

Przelutowanie tych pinów u Ciebie moze pomoże , jak nie to pytaj w sklepach z elektroniką , ponoc w ASO idzie oryginał kupić....

 

s6302533.jpg

 

 

PS

Przelutowanie to znaczy poprawienie styku, nie sugeruj sie zdjeciem czyli zamiana pinów, po prostu ktoś wymienił na iny stabilizator i były odwrotnie bieguny i wstawił kabelki aby było dobrze.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem luty i podmieniłem stabilizator ze zwykłego licznika bez wyświetlaczy niestety nic nie pomogło :( na wyświetlaczu dalej napis CErr. Pasowało by szukać drugi licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podłącze, mam problem w moim pasku z MFA. Jak sie wciśnie przycisk to wszystkie zegary staja w miejscu,pomaga tylko odłączenie akumulatora. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wszystkie zegary staja w miejscu,

Konkretnie...czyli nic się nie zmienia na wyświetlaczu...?

Nie musisz odłączać akumulatora wystarczy wyjąć bezpiecznik nr.21, drugi od prawej.

A czy świeci się sam zegarek (godz. minuty) po wyłączeniu zapłonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko sie zatrzymuje tak jak było w momencie naciśnięcia przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś czy działa sam zegarek po wyjęciu kluczyka.

Masz fabryczny licznik z MFA czy dosztukowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czy działa sam zegarek to nie zauważyłem-jutro sprawdze a co do zegara to jest fabryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż dziś myśle-sprawdze czy zegarek działa po wciśnięciu przycisku.Jadąc tuz przed domem wciskam-i zaskoczenie bo zamiast zatrzymać sie jak dotąd sie zdarzało to wskazówki poszły na maxa w prawo.Po odłączeniu aku wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz mistrzu.

Czytaj ze zrozumieniem....

Pisałem o bezpieczniku, jeśli po jego wyjęciu nic sie nie zmieni to jest jeszcze stały plus na zegary...czyli kolejny bezpiecznik.

Co do samego pokazywania godziny to ... po wyłączeniu stacyjki powinny znikąć napisy"MFA1" lub MFA2" lub inna ikonka z wyświetlacza a powinna wyswietlać sie zama godzina....i to miałeś sprawdzić...a nie pstrykać włącznikiem od funkcji MFA.

wskazówki poszły na maxa

Prędkościomierz też masz elektroniczny?

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

postanowiłem dołożyć sobie mfa i zakupiłem licznik od B3.

Mam passata B4 i aktualnie licznik bez mfa z prędkościomierzem na linkę.

 

Niestety z licznikiem z mfa, pojawił się problem ponieważ licznik nie działa. A mianowicie nie działa:

- wskaźnik pb

- kontrolka oleju i temperatury

- wyświetlacze

- obrotomierz i zapewne prędkościomierz (go nie sprawdziłem jeszcze, bo nie podłączałem impulsatora)

- podświetlenie

 

Działa:

- wskaźnik temperatury

- kontrolka ładowania

- kontrolka ręcznego

- kontrolka świateł długich

- kontrolki kierunkowskazów

 

1. Czy spotkał się ktoś z takim problemem?

2. Może to zimne luty? Ale sam już dzisiaj się nie będę zabierał za to, bo mam złą lutownicę i nią to tylko ścieżki popalę.

3. Czy może być też problemem, to że licznik jest z B3 a wkładam go do B4?

 

P.S jeśli jest na forum już odp do mojego problemu to proszę o nakierowanie, bo ja niestety nie znalazłem takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj czy na pin 3 i 5 kostki licznika przychodzi masa i na pinie 13 czy pojawia się + po stacyjce. to na początek.

Licznik powinien być ok. znajomy miał taką sytuację w b3 2E, że jak włożył licznik z MFA to miał to samo, chodziło mu tylko podświetlenie (u Ciebie to może być kwestia spalonych żarówek, rozbierz licznik i zmierz czy na taśmie pojawia się plus, jeśli się nie pojawia to pin 12 kostki do sprawdzenia) i kierunki. Mówił mi że licznik nie dostawał napięcia po stacyjce. Ale który to pin był to nie mówił, podejrzewam że tak jak wyżej napisałem 13.. sprawdź to co Ci napisałem na początek a potem w razie czego to będziemy myśleć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a który to będzie pin 13 i 12 mając odwrócony licznik tyłem? :)

Bo na nim nie ma niestety oznakowania a zaraz bym go rozebrał znowu i to sprawdził.

 

Edit. ok, znalazłem schemat i już wiem. W liczniku wszystko ok i od kostki na pozostałe luty idzie prąd.

W kostce nie sprawdzałem jeszcze, bo teraz nie mam jak ale wcześniejszy licznik mi działa poza wskaźnikiem pb i czasasami zacinającym się obrotomierzem, którego trzeba stuknąć by zaskoczył :P więc raczej tam prąd powinien dochodzić?

Edytowane przez wojtix099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem licznik do zasilacza w domu pod pin 5 i 11 i działa :) Włączył się zegarek i licznik kilometrów.

 

Po podłączeniu plusa do pinu 13 zapala się napis mfa 2 na wyświetlaczu oraz miga kontrolka od plynu, czyli wszystko okej raczej :)

 

Czyli w aucie może nie być + bądź - w kostce?

Edytowane przez wojtix099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w aucie może nie być + bądź - w kostce?

no na to wychodzi że albo źle wpinasz kostkę w licznik albo na kostkę nie dochodzi to co powinno.. miernik w łapę i do dzieła, jedziesz po pinach kostki.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no na to wychodzi że albo źle wpinasz kostkę w licznik

Źle się jej nie da wpiąć ;)

 

albo na kostkę nie dochodzi to co powinno

To bardzo prawdopodobne. Gdy wrócę dzisiaj do domu i nie będzie za późno to posprawdzam wszystko :)

 

Dodam, że przed sprawdzeniem pod zasilaczem poprawiłem wszystkie luty przy złączu i inne które wydawały się podejrzane, bo dorwałem lutownicę. Więc może to była wina lutów. Nie miałem czasu niestety już wtedy w aucie sprawdzić, czy działa :/

 

Mam jeszcze pytanie. Nie mam na razie manetki mfa, czy będę mógł zrobić tak, by np. przestawić sobie na krótko tryby temperatura zew, spalanie itd? Zapewne przyciskiem mode to się robi, więc pinem 15 do masy musiał bym zewrzeć?

Edytowane przez wojtix099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności