Skocz do zawartości
konrad13

licznik z mfa nie działa 2.0 2E

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może w złym dziale ale jak tak proszę przenieść, mianowicie dołozyłęm sobie licznik mfa manetkę czujki wsio co trzeba i działało prócz tego że licznik dzienny stał na 0,0 poszukałem masy nie było na pinie 5 (od licznika) zmostkowałem z pinem 3 teraz działa ale pojawił się inny problem nie działa kontrolka ręcznego i manetka mfa (tak jakby nie dawała sygnału (ale działała przed tym zabiegiem), teraz złożyłem wszystko na tym czasem bo auto potrzebne dodam że wsio działało tylko ten licznik sie zerował wiązkę od licznika do skrzynki z 10 razy sprawdzam jest ok pokazywało wszystkie funkcje a teraz coś umarło pomoże ktoś? A i licznik dzienny działa tylko z zapłonem po wyciągnięciu kluczyka po jakiś 10 sek zeruje się dalej wcześniej w ogóle nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek może spróbuj masę na ten pin 5 pociągnąć na stałe z innego miejsca niż pin 3... A później sprawdzę schemat to może coś wymyślę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na początek może spróbuj masę na ten pin 5 pociągnąć na stałe z innego miejsca niż pin 3... A później sprawdzę schemat to może coś wymyślę...

 

na początku masa była jak na schematach z kostki U2 pin 13 ale tam jak by nie było masy nie weim nie pojawiała się dlatego zmostkowałem.

 

EDIT:

Sprawa MFA ogarnięta w moim b3 nie było masy na kostce G1 pin 5 masa dodana i zegar mfa manetka i reszta działa jak należy, - pozostaje problem zerowania sie licznika dziennego czasem działa normalnie i liczy ale po zgaszeniu auta po jakiś 10 sek. zegar zeruje się sam i potem juz nie chce działać ale to na inny wątek.

Edytowane przez Józefoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam, jeszcze inny problem. Po dosztukowaniu MFA, licznik działa okej (wskazanie paliwa, kontrolki, temperatura) natomiast obrotomierz leży a na wyświetlaczach tylko podświetlenie. Miał ktoś coś takiego ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialeś w poprzednich zegarach obrotomierz?

Wiązka do licznika też jest nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem obrotomierz. Działają. Wiązka jest do MFA (24 piny w kostce) Ułożenie też sprawdziłem bo znalazłem listę. Na tej wiązce licznik "stary" (tylko zegarek) działa jak należy. Zaobserwowałem też że kontrolka oleju i płynu chłodniczego nie działa. Próbowałem także ze starego licznika przełożyć obrotomierz. Obrotomierz z MFA licznika działa na starym liczniku, ze starego nie działa na MFA. Ewidentna wina licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rozpiskę to sprawdź czy na poszczególne piny licznika dochodzi masa i plus... Miałem taki przypadek że po założeniu licznika z mfa na jednym pinie nie było plusa i były cuda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając tę rozpiskę nie zauważyłem na niej nic, co miałoby bezpośrednio powiązanie z wyświetlaczami... Ale cóż, spróbuję. Ewentualnie szukam drugiego licznika MFA w dobrych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześwietl na pinach licznika (na podłączonej wtyczce) czy wszędzie, gdzie powinien być, jest plus i minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zielony jestem w tych sprawach, gdzie powinny być plusy gdzie minusy ? Wiem że głupie pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś że masz rozpiskę...

Zerknij w załącznik.

piny licznika.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ja głupi ... -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc byłem sprawdzić napięcia. Mieszkam daleko od domu (studia) skonstruowałem prowizoryczny wskaźnik z diody LED. Z obserwacji wynika, że:

PIN 1 brak napięcia

PIN 2 BRAK napięcia

PIN3 BRAK napięcia

PIN4 JEST napięcie

PIN5 Jest napięcie.

Reszta wydaje się być okej. Na pinie 2 powinno być napięcie, na piątym nie powinno. Co zrobić?

/edit zapomniałem, brak napięcia na Pinie 8. Dopiero w sobotę będę miał okazję miernikiem zmierzyć napięcia

Edytowane przez Rav999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda nie jest dobrym narzędziem jako próbówka..

Lepiej wziąć żarówkę samochodową i przykręcić do niej przewody. Prowizorka ale pokaże wszystko.

 

I do sedna:

Interesują Cię piny:

3(brązowy) - tam ma być masa

5(brązowo biały) - też masa

11(czerwony) - 12V cały czas

13(czarny) - 12V po kluczyku

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 jest po kluczyku, sprawdzałem. 11 cały czas. No a piąta ma napięcie, z kolei druga nie ma. Czy to może mieć wpływ na niedziałające ekrany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje pomocy, w mojej skarbonce czyli b3 gt .

Już ręce rozkładam jedno naprawiam nastepne się sypie juz mnie rozpacz bierze ..... :(

Po resecie kompa (odłączenie aku) na mfa pokazuje cerr , zapala się kontrolka płynu i oleju i czasem migają lub gasną , obrotomierz wariuje . po za tym nie wyświetla przebiegu .

ps. jeszcze wcześniej po resecie na wyświetlaczu pokazał się error .

silnik odpala

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności