Skocz do zawartości
Gość Sebekk

Podgrzewane fotele!

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

mam problem z długo nagrzewającymi się fotelami. Aktualnie fotel kierowcy potrzebuje ok 6 minut do nagrzania. Rok temu wystarczyło ok 2 minuty.  

Przeczytałem cały wątek na forum. Rezystancja mat wynosi ok 3 om. Termistor jest nowy, NTC 110 10Kom z rezystancją ok. 15 kom przy 15 stopniach. Napięcia na kostce pod fotelem wynoszą: mata - piny 3 i 4 = ok.12 V, termistor - piny 1 i 2 = ok 1,45 V (tutaj muszę się upewnić). Zamieniłem przełączniki miejscami w desce rozdzielczej - bez rezultatu. Kupiłem nowy/ używany przełącznik - bez rezultatu. Bezpiecznik podgrzewanych foteli jest sprawny. Sprawdziłem nawet napięcie na akumulatorze i jego ładowanie - jest poprawne.     

Oczywiście mata kierowcy w przeszłości była naprawiana w dwóch miejscach. Połączenia są zlutowane i zabezpieczone rurką termokurczliwą. Rezystancja maty wynosi ok. 3 om wiec jest prawidłowa. Jakoś nie chce mi sie wierzyć, że mata "możne sie skończyć / wypalić", ale nie mam innego pomysłu...

Przeglądałem internet w poszukiwaniu maty lub maty z gąbką dedykowanej do VAG. Oczywiście można kupić cały, używany fotel ale w większości są w stanie agonalnym. Chciałbym uniknąć zakupu maty uniwersalnej, zwłaszcza, że moja gąbka również jest w kiepskim stanie.  

Najlepiej by było kupić nowy zamiennik w dowolnej hurtowni motoryzacyjnej. Zapewne cena w ASO jest astronomiczna. Przeszukałem internet bez rezultatu. Po prostu nie ma takiego, nowego elementu.

Czy ktoś z Was zakupił gdzieś nową mate dedykowana do VAG? Gdzie?

Pozdrawiam 

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem mam  ale z kanapą. Tak jest podgrzewana.  

Passat b5 2004 rok.  Siedzenia przód grzeją jak należy, ale kanapa z tylu nie. Obojętne czy prawa strona czy lewa. Napięcia do kostek wlacznikow koło zapalniczki z tylu dochodzą.

Brak napięcia na kostkach pod samą kanapą.  Co należy sprawdzić  ?  Jest jeden bezpiecznik od foteli. Wlacznik juz podmienialem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem problem nie mam napiecia na pinie 5 [+12V po zaplonie] na przednim wlaczniku jest napiecie po zaplonie a z tyłu brak. Gdzie szukac przyczyny  ?

kanapa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności