Skocz do zawartości
Gość Sebekk

Podgrzewane fotele!

Rekomendowane odpowiedzi

Masz może jakiś namiar na sklep z tymi termistorami?

 

Pierwszy lepszy sklep z częściami elektronicznymi. Koszt śmieszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć dlaczego mi słabo grzeje siedzenie. Maty (siedzenie i plecy) są całe i maja razem 3 ohmy. Czujnik sprawdzony wszystko jak nalezy zimny ma około 12 kohm. Napięcie na kostce pod siedzeniem 12V. Mimo wszystko siedzenie długo się nagrzewa i bardzo słabo grzeje. Sprawdziłem napięcie na pod dupką jest już tylko 5V a około 7V na macie pod plecami. Jak wiemy obie maty są połączone szeregowo. Gdy mate z pleców odłączyłem i zamknąłem obwód tak że tylko była podłączona sama mata pod dupką to na macie było 12 V i grzała moim zdaniem jak należy. Przełącznik działał na każdym biegu. Co jest nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może powiedzieć dlaczego mi słabo grzeje siedzenie. Maty (siedzenie i plecy) są całe i maja razem 3 ohmy. Czujnik sprawdzony wszystko jak nalezy zimny ma około 12 kohm. Napięcie na kostce pod siedzeniem 12V. Mimo wszystko siedzenie długo się nagrzewa i bardzo słabo grzeje. Sprawdziłem napięcie na pod dupką jest już tylko 5V a około 7V na macie pod plecami. Jak wiemy obie maty są połączone szeregowo. Gdy mate z pleców odłączyłem i zamknąłem obwód tak że tylko była podłączona sama mata pod dupką to na macie było 12 V i grzała moim zdaniem jak należy. Przełącznik działał na każdym biegu. Co jest nie tak ??

 

Z tego co napisałeś to wygląda na to że mata w oparciu się kończy.

Spróbuj sprawdzić samą matę z oparcia czy grzeje prawidłowo po podaniu na nią napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdzę to ale z tego co napisałem wiem już że pomiar ten 7 i 5 V to jest spadek napięcia ponieważ skoro maty są szeregowo podłączone powinno się ich napięcie zasilania mierzyć na początku obwodu i na końcu a więc na wejściu do jednej maty a wyjściu z drugiej co razem da nam 12 V tak jak powinno być. W całym obwodzie jest prąd rzędu 4A i oczywistym jest jak się poda 12 V na jedną tylko mate prąd na niej musi wzrosnąć do ponad 6 A przez co czuć że lepiej grzeje. Tylko dlaczego jak jest podłączona jak należy i termistor działa obie grzeją tak słabo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że mata jest uszkodzona ale nadal ma przejście i grzeje w iluś tam procentach swojej powierzchni a reszta zimna, co daje efekt słabego grzania na całości siedziska czy oparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić tą mate z oparcia, bo siedzisko miałem rozebrane i mata wygląda ładnie, nic nie poprzepalane a do tego jak tak lekko grzeje to grzeje całą swoją powierzchnią tak samo też się dzieje jak podłącze ją bez oparcia. Dzięki za zainteresowania jak sprawdzę oparcie to napiszę o efektach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Koledzy mam pytanie,dostałem podgrzewane fotele z obciętą wiązką(zielona wtyczka)i chcę je podłączyć do instalacji Prześledziłem temat,i mam problem ,w tej obciętej wiązce oprócz zielonej kostki ,jest jeszcze mała żółta 6N0972571 ,czy orientujecie się od czego ona jest? to nie ta od poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całej grupie VAG kolo żółty połączeń, kostek, wtyczek, gniazdek itp jest zarezerwowany dla systemów bezpieczeństwa.

 

 

Tak to jest kość połączeniowa od poduszki bocznej fotela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzięki Kotii.Zaraz po świętach ,biorę się za podłączenie foteli ,mam nadzieję że będą grzały .Najlepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mi ani pasażera nie grzeje ani kierowcy na żadnym biegu nic kompletnie bezpieczniki całe gdzie szukać rozwiązania ?:help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od sprawdzenia napięcia w złączkach pod siedzeniami, jeśli jest to fotele do rozbiórki :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do szybkości nagrzewania się foteli, jak długo musicie czekać żeby fotel się nagrzał ? U mnie muszę przejechać ok 1km żeby było coś czuć :/ siedziałem w wielu autach z grzanym fotelem i tam zajmuje to ok 10 s :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie 10sekund ale jakoś po chwili czuć jak ruszam to po włączeniu około po 1km zaczyna fajnie grzać.

U mnie znowu odwrotny problem,mianowicie fotel kierowcy po lewej stronie siedzenie w jednym miejscu zaczyna dosłownie parzyć;( czy to znaczy że ogrzewanie się kończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej stawiał bym na uszkodzenie typu przepalony drucik w macie - niebawem.

Warto odsłonić trochę tapicerki i zerknąć co tam się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że to miejsce jest na siedzisku mniej więcej na szwie ale to chyba nie da się tak sobie rozebrać a jakiś inny sposób jest na to bez prucia tapicerki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mata gzrewcza pasazera rozni sie od tej dla kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko że to miejsce jest na siedzisku mniej więcej na szwie ale to chyba nie da się tak sobie rozebrać a jakiś inny sposób jest na to bez prucia tapicerki?

 

Da się rozebrać, można całe obicie fotela zdjąć i założyć ponownie bez uszczerbku i prucia.

 

czy mata gzrewcza pasazera rozni sie od tej dla kierowcy?

 

Nie, są takie same w danym samochodzie przynajmniej w vag`u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się rozebrać, można całe obicie fotela zdjąć i założyć ponownie bez uszczerbku i prucia.

 

Dzięki wielkie bo wątpiłem w to właśnie:)

Pozdro.

Edytowane przez waldi2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze wypowiedzieć się odnośnie tego co napisałem wcześniej ?

 

Witam mam pytanie co do szybkości nagrzewania się foteli, jak długo musicie czekać żeby fotel się nagrzał ? U mnie muszę przejechać ok 1km żeby było coś czuć :/ siedziałem w wielu autach z grzanym fotelem i tam zajmuje to ok 10 s :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebóje schemat fotela z pamięcią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności