Skocz do zawartości
Gość Sebekk

Podgrzewane fotele!

Rekomendowane odpowiedzi

Do irokez

Skoro masz sprzęgnięte z climatronikiem to najprawdopodobniej ktoś dokładał podgrzewane fikołki. Czyli pan złotarączka :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam

 

Idzie zima i chciałem naprawić fotel kierowcy który nie grzeje (tak nagle). Wczoraj zamieniłem przełączniki ale nic to nie dało fotel pasażera grzeje a kierowcy nie. Udało mi się rozłączyć i połączyć kostkę pod fotelem i dalej nic. Ale co dziwne dzisiaj w drodze po pracy coś grzało (po 10-15 min) ale słabo a nie tak jak wcześniej na 5. co jeszcze mam sprawdzić pomierzyć itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz przerwany drut gdzieś w macie. Najlepiej sprawdzić miernikiem ciągłość obwodu. Z tego co piszesz może wynikać że drut jest przerwany/naderwany ale czasami jak styka to grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz przerwany drut gdzieś w macie. Najlepiej sprawdzić miernikiem ciągłość obwodu. Z tego co piszesz może wynikać że drut jest przerwany/naderwany ale czasami jak styka to grzeje.

czyli najlepiej rozebrać i sprawdzić przejście mat i połączeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macios1182

Witam,a ja mam taki problem ze mam niby pogrzewane fotele skora/alkantara bananowa,regulacje ciepla na desce ale jak zajzalem do skrzynki z bezpiecznikami to w miejscu gdzie powiniem byc bezpiecznik jest pusto...nie ma wyprowadzonych kabli do bezpiecznika,fotele nie grzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam natomiast taki problem, włączam grzanie fotela kierowcy i niezależnie jak mam ustawioną regulacje czy to na "1" czy na "5" to grzeje na maksa, z fotelem pasażera nie ma problemu.

Czy to wina regulatora grzania czy czujnika temp pod fotelem kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamien regulatory miejscami i bedzie wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,a ja mam taki problem ze mam niby pogrzewane fotele skora/alkantara bananowa,regulacje ciepla na desce ale jak zajzalem do skrzynki z bezpiecznikami to w miejscu gdzie powiniem byc bezpiecznik jest pusto...nie ma wyprowadzonych kabli do bezpiecznika,fotele nie grzeja

 

no to trzeba poprowadzić instalację i po sprawie a może fotele były dokładane i ktoś ulokował bezpiecznik w innym miejscu więc musisz zlokalizować drogę przewodów od regulatora do bezpieczników

 

 

BTW.

 

Takie pytanie ode mnie do osób które zakładały grzanie u siebie.

Jaka jest długość kabla od wtyczki pod siedzeniem do wtyczki do włącznika w desce??

Edytowane przez mmissiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest aby plecy działały, a siedzisko nie ? Z tego co kiedyś czytałem maty są połączone szeregowo, więc albo działają dwie albo żadna, a u mnie plecy grzeje, a siedzisko zimne. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w kostce pod fotelem są 4 kable. Dwie masy i dwa plusy. Z tym, że jak włączę podgrzewanie to mam napięcie ~4V pokazuje a na drugim plusie nic, jedynie jak zmieniam stopień podgrzewania 1-5 to coś tam minimalnie skacze napięcie. Czy tam też powinno być napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którym przewodzie masz 4 V ? Napięcie powinno być na obydwu przewodach, gdyż jeden przewód (większa średnica) odpowiada za doprowadzenie zasilania do fotela, a drugi (cieńszy) jest od czujnika temperatury, który "monitoruje" temp. maty i podaje sygnał do regulatora.

Jeżeli drugi fotel działa Ci bez problemu, to może zamień miejscami włączniki, wtedy wyeliminujesz winę regulatora i winny będzie fotel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem jak kolega wyzej, mianowicie napiecie bylo po regolacji cos tam sie zmienialo, jakis tam opor mat byl a fotele jak nie grzaly tak nie grzaly. Okazalo sie ze przewody od czujnika temp w fotelu sa przelamane (niebieskie w silikonowej izolacji), wymienilem je na pierwsze lepsze i dzialaja juz ponad pol roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory koledzy, ale czasu nie miałem. Zrobiłem schemat gdzie jaki prąd jest. Ani jeden ani drugi fotel nie działa. 0,8V bądź 0,08V nie pamietam dokładnie.

schemat kostka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast u mnie sprawa jest dość skomplikowana, ponieważ nie mam w ogóle podrzewanych foteli kiedyś, kiedyś, kiedyś działało tylko podgrzewanie fotela pasażera, na chwilę obecną nie działają oby dwa, ale, żeby sprawa nie była zbyt łatwa, nie działa również klapa od bagażnika( central nie łapie ) oraz nie mam światła w środku, chodzi mi o światła boczne z tyłu i centralne w podsufitce, bo podświetlenie climy, radia, navi i zegarów jest. wie ktoś co to może być? osobiście stawiam na uszkodzony moduł komfortu, bo bezpieczniki są całe, żarówki nie są przepalone. Tylko cholera, kupić nowy moduł to nie problem i nie jest on jakoś porażająco drogi, ale żeby go zaprogramować jest już większy problem? Wie ktoś co to może być? pomijam fakt, że od czasu gdy lewym lusterkiem strzeliłem małą sarnę to na obydwóch opcjach L i R przestawia mi się lewe lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji tego że idzie zima to zabrałem się za podłączenie podgrzewanych foteli tzn. latem udało mi się zakupić bardzo ładną skórę, przekręciłem wszystko zaraz na drugi po zakupie ale za grzanie tyłków zabrałem się dopiero w tym tygodniu. Z racji tego że wcześniej nie miałem podgrzewanych foteli zgromadziłem wszystkie niezbędne rzeczy do zrobienia tego czyli: regulatory wraz z wtyczkami oraz wtyczki pod fotele(zielone), przewody.

 

Zrobiłem całą wiązkę i zabrałem się za montaż tego wszystkiego do kupy, zajęło mi to cały dzień na spokojnie. Wszystko podłączyłem w/g schematu dostępnego w necie no i pojawił się problem: fotel pasażera grzeje, kierowcy NIE.

 

Znalazłem taki post na forum:

"Po pierwsze wyciagnij regulator temperatury (wlacznik) z konsoli i sprawdz czy cala jest mata, tzn czy pomiedzy zaciskami 2 i 6 jest rezystancja rzedu 4 Ohm, jesli jest taka wartosc to mata jest cala, jak nie czeka Ciebie rozbieranie siedzenia i naprawa maty.

Po drugie na zaciski 4 i 5 w polaczeniu z masa musi byc 12V, ze wzgledu na to ze siedzenie pasazera Ci grzeje, a oba regulatory sa "zmostkowane" wiec ten element mozna od razu wyeliminowac, ale tak dla informacji

Po trzecie sprawdz czy pomiedzy zaciskami 2 i 6 jest napiecie 12V (po wlaczeniu regulatora np na pozycje 5), jesli jest to znaczy ze czujnik temperaturu umieszczony w siedzeniu jest caly, jesli nie to prawdopodobnie ulamal ci sie cienki przewod do ktorego podlaczony jest opisywany wyzej czujnik."

 

Przemierzyłem w/g tego co jest napisane wyżej i wychodzi mi że po stronie kierowcy nie mam napięcia pomiędzy 2 a 6 pinem (po włączeniu regulatora na pozycje 5)

 

Prawdopodobnie oderwało się coś od tego czarnego czujnika w fotelu (może w sobotę zabiorę się za rozebranie fotela)

 

Ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, powie mi ktoś jakie jest napięcia w zielonej kostce pod fotelem (i czy to napięcie jest na oby dwóch kolorowych przewodach tzn. na grubym i cienkim prądowym, bo dwa brązowe też gruby i cienki to MASA) po załączeniu grzania foteli i czy to napięcie zmienia się zależnie od pozycji regulator czyli od 1 do 5....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie jest na obu przewodach. Gruby zasila matę, a cieńszy daje sygnał o temperaturze do regulatora.

Napięcie zawsze będzie wynosiło 12 V na zasilaniu maty, kręcąc regulatorem zmieniasz natężenie prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napięcie jest na obu przewodach. Gruby zasila matę, a cieńszy daje sygnał o temperaturze do regulatora.

Napięcie zawsze będzie wynosiło 12 V na zasilaniu maty, kręcąc regulatorem zmieniasz natężenie prądu.

 

Napewno w zielonej kostce nie ma 12V na grubym i cienkim przewodzie, przy montażu wiązki zapomniałem miernika i dysponowałem tylko próbówką i przy załączonym grzaniu fotela NIE BYŁO TAM 12V a fotel pasażera grzeje.

 

Zmierzy ktoś kto ma oryginalną instalację grzanych foteli i podzieli się swoim wynikiem...?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy oba włączniki grzania foteli mają tą samą literkę na końcu numeru fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze czy oba włączniki grzania foteli mają tą samą literkę na końcu numeru fabrycznego.

 

A co ma do tego wszystkiego litera na końcu numeru fabrycznego regulatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności