Skocz do zawartości
Gość Sebekk

Podgrzewane fotele!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebekk

Problem prosty,

fotele grzeja sobie jak chca... np ustawie oba na 3ke- pasazera sie normlanie nagrzewa, moj ani rusz. Czasem moj sie grzeje skolei drugi nie, czasem oba :mur:

Czy to podgrzewanie dziala, tylko jak np ustawie ogrzewanie na HI, wlacze podgrzewanie szyby?? :wstyd: Ale nie wydaje mi sie ze tak powinno byc, chyba są niezależne? :zdziwko:

Macie jakis pomysł, bo skoro wogole grzeją to chyba maty sa ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiryk

Dołączam się do pytania. U mnie z kolei nie działa podgrzewanie fotela kierowcy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie połączenia elektryczne pod fotelami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw,u mnie dokladnie brak polaczenia (wtyczka nie do konca wpięta ) tak jak napisales

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daap

A ja mi kolega z serwisu mówił ze to poprostu te pokrętła do regulacji się wyrabiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotele grzenia niezaleznie od czegokolwiek czyli ogrzewnaia szyby itp kazdy z osobna powienien grzac na kazdym biegu moje grzeja az gorąco każdy spwardz wlasnie dojscia kabli ... czasem grzalki sie przepalaja ale to raczej jak to leciwe jest

no i na fotelu musi raczej ktos siedziec w niektorych modelach aut nie wiem jak tu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

u mnie nie działa grzanie fotela kierowcy,central w tylnych prawych drzwiach i w klapie bagażnika,wszystko siadło w jednym czasie,ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,. u mnie zas podgrzewanie od pasazera chodzi ok kazda cyfra czułosci a od kierowcy tylko Numer 5. czy to te pokretełko sie wyrobiło ? jak myslicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc,. u mnie zas podgrzewanie od pasazera chodzi ok kazda cyfra czułosci a od kierowcy tylko Numer 5. czy to te pokretełko sie wyrobiło ? jak myslicie

 

 

Kolego znalazlem na forum co iajk sprawdzic i wyszlo mi z tego opisu ze mam uszkodzony czujnik temperatury w fotelu. Mam dokladnie to samo co Ty. Tzn grzeje na max i na dodatek trzeba czekac z 15 miinut gdzie fotel pasazera dziala szybko i poprawnie. Ale do rzeczy. Zwazajac ze lubie wyzwania to wymyslilem ze nie ma koniecznosci prucia fotela aby naprawic polaczenie czujnika temperatury a wystarczy Czyms zastapic ten czujnik. W kostce fotela z przewodami do podgrzewania sa 4 przewody. Dwa do zasilania czyli (- i + ) oraz ( tak domniemam ) przewody tego czujnika. Czyjnik który tam jest ( w innych dziedzinach zycia stosuje sie termistor) zmienia swoja rezystancję a więc można w najgorszym przypadku zastowsowac jakies rezystor albo po prostu jakos bezinwazyjnie upchac termistor pod poszyciem.

 

Posiada ktoś może schemat elektryki grzanych foteli ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość art_wro

Witam! Mam podobny problem, również z podgrzewaniem siedzenia kierowcy..., rozebrałem siedzenie i okazało sie ze przepalony jest ten czarny kabelek i w dwóch miejscach nadpalony. Nie wiecie moze czy da sie to jakos zlutowac, wymienic?? i jaki mniej wiecej koszt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutuj ;) Zrób sobie mostek w tym miejscu z kawałka innego przewodu albo po prostu go zalutuj i owiń izolacją w miejscu łączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość art_wro

Aha, ten przewód nie bedzie sie grzał?? bo ja zabradzo nie wiem jak to działa czy to te czarne kabelki grzeja czy jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ja też mam ten sam problem :D Fotel kierowcy nie grzeje!! Co za feler :D

A teraz tak zimno że nie chce się dłubać w samochodzie.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzisiaj w radiu słyszałem, że podgrzewane fotele nie są zdrowe dla naszych "żołnierzyków" ;) i nie należy za długo siedzieć na ciepłym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe dzisiaj w radiu słyszałem, że podgrzewane fotele nie są zdrowe dla naszych "żołnierzyków" ;) i nie należy za długo siedzieć na ciepłym :D

 

Racja... Też o tym słyszałem :/ I powiem wam, że troszkę smutno... W zimie nie będzie sobie można tyłka podgrzać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ale z umiarem :)) Ale przejdźmy do problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie działa grzanie fotela kierowcy,central w tylnych prawych drzwiach i w klapie bagażnika,wszystko siadło w jednym czasie,ma ktoś jakiś pomysł?

sprawdź modul komfortu, on steruje tym wszystkim, może gdzies zawilgotniał, są dwie opcje, albo odepnij listwy progowe odsuń wykladine wyciagnij modul i sprawdz styki, a druga opcja wyciagnij dywanik z pod nog, i jak nagrzejesz silnik wal pełną moc gorącego powietrza na nogi;) niech schnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wcześniej mój grzal ale wolno. Okazalo sie że czujnik temp ma gdzies przerwe. zrobilem pomiary wzgledem fotela pasazera i wsadziłem rezystor we wlacznik lewego fotela i teraz mi grzeje prawie jak nówka. Prawie bo stracilem mozliwosc regulacji . Ale bynajmniej nie musze rozwalac fotela. Potrzeba matką wynalazków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, ten przewód nie bedzie sie grzał?? bo ja zabradzo nie wiem jak to działa czy to te czarne kabelki grzeja czy jak??

 

Przetnij kabelek w miejscu gdzie jest nadpalony i zlutuj go delikatnym lutem, aby nie było za dużo cyny. Później dobrze to zaizoluj najlepiej dwiema koszulkami termokurczliwymi. Bo gdyby była za dużo cyny i słaba izolacja to w tym miejscu przewód może się zbytnio nagrzewać, może to nawet spowodować przytopienie materiału w fotelu. Widziałem jak jeden gość tak zrobił i przepaliło dziurkę w poszyciu, później to poprawiałem po nim. Naprawiałem to w kilku autach i bez problemu mozna to zrobić. Fotel w Pasacie rozbiera się szybko i łatwo w porównaniu na przykład z fotelem do Fabii.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość art_wro

Mam pytanie na jakiej zasadzie działą ogrzewanie foteli w B5 ponieważ mam wrażenie podczas jazdy że raz działą a raz niedziała. Czy jest to połączone z jakimś innym ukłądem np. z ogrzewaniem wnętrza itp. czy działa podczas ruchu (na nierónościach poddczas jazdy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności